Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 843 • Strona 76 z 85
  • 22 / 5 / 0
@Uszkodzonabania jeśli dawki nie większe niż terapeutyczne to dosyć spokojne zejście, ale idzie odczuć.
  • 212 / 18 / 0
@DynamitarD co masz na myśli "można odczuć" ?
  • 22 / 5 / 0
@Uszkodzonabania najprawdopodobniej będziesz miał zauważalne efekty odstawienne typowe dla opioidów oraz uczucie podobne do rozkręcania sie antydepresantów, ale nie aż tak mocne że będziesz chodził po ścianach, no ale każdy może reagować różnie.
  • 94 / 47 / 0
Tianeptyna to delikatny lek, natomiast na pewno nie jest to placebo jak twierdzą średniodouczeni lekarze. U mnie o dziwo sprawdza się jako dodatek do SSRI lub SNRI. Kiedyś twierdzono, że tianeptyna obniża serotoninę, najnowsze badania świadczą o tym, że lek działa na zupełnie inne receptory. Szkoda, że nie ma wersji o przedłużonym uwalnianiu, bo przez krótki okres półtrwania trzeba brać 3 razy dziennie. Według mnie warto spróbować, ale tylko w połączeniu z czymś mocniejszym, jako uzupełnienie leczenia.
  • 78 / 3 / 0
na wikipedi pisze że ma rownież działanie przeciwdrgawkowe prawda to?
  • 94 / 47 / 0
@matthewx Stosują of label przy uzależnieniu od alkoholu, więc chyba prawda.
  • 10 / / 0
Elo, mógłby ktoś nie będący ćpunem wypowiedzieć się na temat efektów leczenia tianeptyną przyjmując dawki terapeutyczne? Mam co prawda minęły dopiero 2 tyg, z czego ponad 1 nie brałem 3x1, tylko max 2x1, ale mam wrażenie że to nie działa.
  • 1966 / 456 / 0
Tianeptyna działa od pierwszej dawki. Tylko to jest bardzo subtelna substancja.
  • 346 / 258 / 0
Brałem przez dwa tygodnie i moge powiedzieć że jeden z lepszych antydepresantów które brałem. Brak skutków ubocznych itd. Pomagało z depresją oraz fobią społeczną (np. potrafisz się wysłowić jak gadasz z kimś przez telefon czy na żywo). Mi jednak zależało przede wszystkim na działaniu przeciwlękowym a te w przypadku tejże substancji stwierdzić (w moim przypadku oczywiście) nie mogłem. Dozowanie typowe 3x 12,5 mg jak dobrze pamiętam. A szkoda.
Zawsze przy mym boku zabawki, różne w sumie, no co, duży dzieciak hehe.
Lubię szybkie samochodziki jak i te wolniejsze.
:krowa:
Napisz na PW to Ci opisze modele samochodzików.
  • 94 / 47 / 0
@GABAhater Ale nie odczułeś działania przeciwlękowego czy tianeptyna nakręciła również lęki? Pytam, bo planuję brać. Zdrowia.
ODPOWIEDZ
Posty: 843 • Strona 76 z 85
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.