Spobosoby na podwyższanie ph.

uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik

Moderator: Konopia

• 4483 / 714 / 25

Swego czasu zbierałem skorupy od jajek.
Miałem całe wiadro, pokruszyłem je i wymieszałem z ziemią.
Może być kreda ogrodnicza, lub wapno (takie na pole).
  • 7235 / 751 / 0

Kiedyś jak zajmowałem się akwarystyka to kupowałem taka buteleczkę żeby zmienić ph, były do wyboru: na podwyższenie ph i obniżenie.

Współpracujemy przy projekcie badawczym Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień "MAR"!

Otrzymaliśmy (jako portal Hyperreal) zaproszenie do współpracy przy projekcie badawczym, szczegóły w treści newsa!

Narkotyki ukrywał w latarkach. Policjanci zabezpieczyli ich ponad 450 porcji

Wrocławscy policjanci chwilę przed godziną 3.00 nad ranem, zwrócili uwagę na mężczyznę prowadzącego rower. Na widok policjantów mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, zupełnie jak by chciał coś ukryć...
  • 8763 / 1180 / 0

Ja mieszałem z glebą skorupki jajek i sproszkowane muszle przywiezione znad Pacyfiku (Chile).

Muszle dodałem tylko do 1 dołka, z którego wyrosła moja największa sztuka, jaką udało się zebrać w zeszłym roku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 12 / / 0

Qlop pisze:
12 marca 2019avoxX pisze:
to da sie to zrobić normalną pokruszoną kredą(taką jak np. w szkołach mają)?Jakby nie było to jest wapno

W dzisiejszych czasach niczego nie można być pewnym w 100%, baba ma w majtach faje, a kreda szkolna zamiast CaCO3 może zawierać gips albo kaolin i cały misterny plan by użyć jej do odkwaszenia w pizdu %-D

Jeśli nie znałbym jej dokładnego składu to bym nie stosował.
Szkolna kreda ma dużo kleju I takich innych dodatków więc raczej średnio mimo wszystko ;)
  • 8763 / 1180 / 0

Nada się wszystko, co zawiera wapń (najczęściej węglan wapnia). Dolomit, kreda ogrodnicza, skorupki jajek (najlepiej wygotowane i rozbite w je**ny pył).
Ja w obecnej uprawie do ziemi dodałem rozbite skorupki po jajkach i ślimakach (wersja budżetowa dodatkowo z chęci zemsty na tych żarłaczach). Znalazłem po majowej (małej) powodzi miejsce, gdzie nabierało się tego pełno.
Są też specjalistyczna preparaty typu Odkwaszacz Podłoże pH+

Stosując dolomit / kredę, należy pamiętać o zaprzestaniu nawożenia na jakiś czas (jeśli podbijamy pH w trakcie uprawy). Jeśli mieszamy dolomit przygotowując mieszankę przed uprawą (tak to się powinno robić), nie należy dodawać jednocześnie obornika. Chodzi o to, że można wywołać niepożądaną reakcję chemiczną (nie zagłębiałem się w szczegóły).

Szkolna kreda była polecana (jako łatwo dostępna alternatywa dla dolomitu) lata temu, kiedy to faktycznie było praktycznie sprasowane wapno bez barwnika.
  • 224 / 53 / 0

02 lipca 2019MatiSmokPL pisze:
Qlop pisze:
12 marca 2019avoxX pisze:
to da sie to zrobić normalną pokruszoną kredą(taką jak np. w szkołach mają)?Jakby nie było to jest wapno

W dzisiejszych czasach niczego nie można być pewnym w 100%, baba ma w majtach faje, a kreda szkolna zamiast CaCO3 może zawierać gips albo kaolin i cały misterny plan by użyć jej do odkwaszenia w pizdu %-D

Jeśli nie znałbym jej dokładnego składu to bym nie stosował.
Szkolna kreda ma dużo kleju I takich innych dodatków więc raczej średnio mimo wszystko ;)

Co zawiera szkolna kreda sprawdzić można w karcie charakterystyki produktu. No ale pewnie wiesz lepiej ;)
Wróć do „Outdoor, czyli na dworze lub w szklarni”
Na czacie siedzi 1237 uczestników Wejdź na czata