Spobosoby na podwyższanie ph.

uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik

Moderator: Konopia

• 4163 / 540 / 11

Swego czasu zbierałem skorupy od jajek.
Miałem całe wiadro, pokruszyłem je i wymieszałem z ziemią.
Może być kreda ogrodnicza, lub wapno (takie na pole).
  • 7241 / 720 / 0

Kiedyś jak zajmowałem się akwarystyka to kupowałem taka buteleczkę żeby zmienić ph, były do wyboru: na podwyższenie ph i obniżenie.

Dramat w szpitalu psychiatrycznym. Pacjenci trafiają na OIOM z przedawkowania

Adam jest pacjentem szpitala psychiatrycznego w Lubiążu. – Możesz tu ćpać co chcesz. Musisz mieć tylko pieniądze – mówi.

Okazał policjantom prawo jazdy, którym przed chwilą porcjował dragi

Okazało się, że chwilę wcześniej zażywał narkotyki, które porcjował plastikowym dokumentem.
  • 7119 / 797 / 0

Ja mieszałem z glebą skorupki jajek i sproszkowane muszle przywiezione znad Pacyfiku (Chile).

Muszle dodałem tylko do 1 dołka, z którego wyrosła moja największa sztuka, jaką udało się zebrać w zeszłym roku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 12 / / 0

Qlop pisze:
12 marca 2019avoxX pisze:
to da sie to zrobić normalną pokruszoną kredą(taką jak np. w szkołach mają)?Jakby nie było to jest wapno

W dzisiejszych czasach niczego nie można być pewnym w 100%, baba ma w majtach faje, a kreda szkolna zamiast CaCO3 może zawierać gips albo kaolin i cały misterny plan by użyć jej do odkwaszenia w pizdu %-D

Jeśli nie znałbym jej dokładnego składu to bym nie stosował.
Szkolna kreda ma dużo kleju I takich innych dodatków więc raczej średnio mimo wszystko ;)
  • 7119 / 797 / 0

Nada się wszystko, co zawiera wapń (najczęściej węglan wapnia). Dolomit, kreda ogrodnicza, skorupki jajek (najlepiej wygotowane i rozbite w je**ny pył).
Ja w obecnej uprawie do ziemi dodałem rozbite skorupki po jajkach i ślimakach (wersja budżetowa dodatkowo z chęci zemsty na tych żarłaczach). Znalazłem po majowej (małej) powodzi miejsce, gdzie nabierało się tego pełno.
Są też specjalistyczna preparaty typu Odkwaszacz Podłoże pH+

Stosując dolomit / kredę, należy pamiętać o zaprzestaniu nawożenia na jakiś czas (jeśli podbijamy pH w trakcie uprawy). Jeśli mieszamy dolomit przygotowując mieszankę przed uprawą (tak to się powinno robić), nie należy dodawać jednocześnie obornika. Chodzi o to, że można wywołać niepożądaną reakcję chemiczną (nie zagłębiałem się w szczegóły).

Szkolna kreda była polecana (jako łatwo dostępna alternatywa dla dolomitu) lata temu, kiedy to faktycznie było praktycznie sprasowane wapno bez barwnika.
  • 141 / 24 / 0

02 lipca 2019MatiSmokPL pisze:
Qlop pisze:
12 marca 2019avoxX pisze:
to da sie to zrobić normalną pokruszoną kredą(taką jak np. w szkołach mają)?Jakby nie było to jest wapno

W dzisiejszych czasach niczego nie można być pewnym w 100%, baba ma w majtach faje, a kreda szkolna zamiast CaCO3 może zawierać gips albo kaolin i cały misterny plan by użyć jej do odkwaszenia w pizdu %-D

Jeśli nie znałbym jej dokładnego składu to bym nie stosował.
Szkolna kreda ma dużo kleju I takich innych dodatków więc raczej średnio mimo wszystko ;)

Co zawiera szkolna kreda sprawdzić można w karcie charakterystyki produktu. No ale pewnie wiesz lepiej ;)
Wróć do „Outdoor, czyli na dworze lub w szklarni”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata