Sen wątek ogolny - problemy, pytania i odpowiedzi

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 1 / / 0

Witam
Czy jeśli ćwiczę na siłowni i staram się sypiać po 8h dziennie ale z racji faktu iż pracuje w systemie 3 zmian czasami np cały tydzień śpię po 5h a odsypiam potem w weekend śpiąc dłużej niż 8h będzie to miało wpływ na regeneracje?
  • 265 / 43 / 0

w pewnym sensie tak , nie da się "odespać " w weekend , albo wyspac na zaś :)

Po pierwsze nie szkodzić? Nie, po pierwsze zarobić

Jan Smoleński rozmawia z osobami dotkniętymi kryzysem opioidowym w Wirginii Zachodniej.

Łapanka przy okazji Open'era. Policja zatrzymała 11 osób z "niewielkimi ilościami narkotyków"

Open'er to jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce, na które przyjeżdżają ludzie z całego świata. Okazuje się, że pośród nich na ulicach Gdyni chodzą teraz policjanci, wyłuskujący osoby, które można oskarżyć o łamanie prawa.
  • 216 / 14 / 0

u mnie plan jest taki zejść z tych usypiaczy do zera, a później pełna bomba
  • 7241 / 716 / 0

Wczoraj po 23:00 wziąłem 15 mg midazolamu.Czy to możliwe, ze jeszcze bylem na ``haju`` ? Po południu spałem od 15:00 do 18:40.
  • 57 / 7 / 0

Też mam podobnie po benzo a po Midazolamie szczególnie. Raz że po benzo sen jest spłycony i 8h snu nie da takiej samej regeneracji co spanie na czysto, dwa że jakąś część mida jeszcze była w Tobie.
Organizm po prostu sobie odbił.
  • 879 / 202 / 0

sorry jesli nie na temat, ale nie wiem gdzie to napisac.
od jakiegos czasu zaczelam mowic przez sen ( kiedys tego nie mialam ) i uprzedzajac ewentualne pytania- nic nie zazywam.
czy ktos ma podobnie ? jakies porady ?
  • 5124 / 700 / 0

• 982 / 138 / 0

26 kwietnia 2019Ankaaa pisze:
sorry jesli nie na temat, ale nie wiem gdzie to napisac.
od jakiegos czasu zaczelam mowic przez sen ( kiedys tego nie mialam ) i uprzedzajac ewentualne pytania- nic nie zazywam.
czy ktos ma podobnie ? jakies porady ?
Ja miałem podobnie jakiś czas temu, i zapomniałem już o tym, ale Twój post mi przypomniał. Czasami wybudzałem się mówiąc coś, a podczas przeziębienia i lekkiej gorączki było to cholernie nasilone. Nie wiem jak to w szczegółach opisać, często, w zasadzie non stop śni mi się że coś mówię, nawet śpiewam, ale jak się rano pytam ojca czy coś słyszał, to mówi że nie wie o co chodzi. Ale ogólnie często łapałem się właśnie na wybudzaniu ze snu mówiąc coś.
  • 121 / 4 / 0

Miki12 pisze:
też mam problem z higiena snu , ciagle chodze spac koło 2 w nocy , wstaje tez pozniej i jestem rozmemlany caly dzien :( eh
Ja od kiedy wyszłam z Ośrodka śpię po 11-12 godzin. Kiedy piłam miałam problemy ze snem. Nie mogłam zasnac, a potem utrzymać snu.
Współczuję tego rozmemłania, bo wiem jaki to jest dziadowski stan :/
  • 5124 / 700 / 0

06 kwietnia 2019Miki12 pisze:
też mam problem z higiena snu , ciagle chodze spac koło 2 w nocy , wstaje tez pozniej i jestem rozmemlany caly dzien :( eh
Zbadaj poziom kortyzolu i wroc.
Mozesz sprobowac melatoniny ale to po kortyzolu bo mozna zafalszowac wynik.
Ja 11h ostatni raz spalem jak cpalem oporowo.
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata