Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
Czy preparaty z Sertralina pomogly Ci w leczeniu twoich zaburzen?
Tak, bardzo pozytywnie
340
36%
Tak, ale mialem przy niej problemy
310
32%
Nie, to straszny syf, opoznia orgazm!
120
13%
Nie, nie dziala.
186
19%

Liczba głosów: 956

ODPOWIEDZ
Posty: 5058 • Strona 503 z 506
  • 2 / / 0
Nie wiem, może wkręciłeś sobie psychozę, skoro wcześniej miałeś już obawy w temacie brania tego kryształu. Mi się zdarzyło brać mefedron będąc na sertralinie (tak wiem, głupota). Działał wtedy należycie. Jednak następnego dnia zażywając dawkę sertraliny czułem kołatanie serca, co tylko było potwierdzeniem, że popełniłem błąd biorąc się wcześniej za kryształ.

Co do sertraliny samej: zacząłem brać ją drugi raz w życiu, jednak postanowiłem zrezygnować. Za pierwszym razem (około 2 lata temu) psychiatra przepisał mi ją na epizody depresyjne. Miałem wtedy prostą fizyczną pracę (zagranica) i działała wtedy fajnie dając mi porannego kopa do zwleczenia się z łóżka, a potem to już jakoś szło. Teraz wróciłem do Polski z nadzieją zorganizowania sobie życia, znalezienia dobrej pracy itp. ale to wszystko utrudnia mi fobia społeczna. Wybrałem się więc do psychiatry z misją ogarnięcia pregabaliny, ale ten przekonał mnie, by wrócić do sertraliny, która też działa na lęki. Po dwóch tygodniach na sertrze dochodzę do wniosku, że dobrze się sprawdza w sytuacji, kiedy życie jest "ogarnięte" i trzeba jedynie wywiązywać się z obowiązków. Jednak gdy sam muszę się zmotywować do kreatywnego działania, to nie wychodzi. Przede wszystkim przez ciągłe poczucie obojętności. Mój wniosek: SSRI to świetny środek, by zagubionego człowieka bezboleśnie wepchać w ramy Systemu. Żeby stał się pozbawioną emocji maszyną. Ale to moje prywatne odczucie...
  • 65 / 15 / 0
Jestem obecnie po 2 miesiącach brania sertraliny, od miesiąca na maksymalnej według ulotki dawce 200mg na dobę, moje odczucia ? O kant dupy potłuc ten lek. Na początku, po tygodniu brania jak byłem na dawce 100mg odczułem lekką poprawę jeśli chodzi o depresję i minimalną jeśli chodzi o lęki. Oceniłbym wtedy antydepresyjne działanie tego leku na 3/10 a przeciwlękowe na 1,5/10.

Po miesiącu wszedłem na 200mg, nie było żadnej poprawy a wręcz bym powiedział że te lekkie pozytywne działanie się pogorszyły. Jedyny plus nie miałem "złych myśli" w głowie, czułem że lek w jakimś znikomym stopniu odwraca uwagę od mojej życiowej chujni. Z negatywnych działań, zacząłem spać po 13h dziennie, kładłem się o 7 rano i potrafiłem spać do 20, straciłem apetyt, zacząłem jeść z 300-500 kcal dziennie, nie miałem też chęci absolutnie na nic, co raczej przy braniu 2 miesiące 200mg leku antydepresyjnego nie powinno mieć miejsca. Zaniedbałem się strasznie, nie chciało mi się nawet umyć zębów, przebrać czy wykąpać. Robiłem to może 1-2 razy na tydzień.

W zeszłym tygodniu miałem bardzo nieprzyjemną sytuację, związaną z tym co wywołało u mnie uraz psychiczny 6 lat temu który to wtedy spowodował moje obecne problemy, czyli silną depresję, lęk, nerwicę, a w następstwie alkoholizm, ćpanie, zmiany osobowości i inne zaburzenia. Sądziłem że będąc 2 miesiące na max dawce sertraliny i doraźnie alprze i trazodonie, nic nie jest w stanie mi zaszkodzić bo mam swego rodzaju "tarczę" , ale się myliłem. Jebnęło mnie momentalnie, flash backi wróciły, natłok myśli w głowie, problemy ze snem, momentalne pogorszenie nastroju, nerwica, lęki. Pojawiły się znowu złe myśli o bezsensowności, o mojej bezwartościowości, o tym że to się nie skończy i jest tylko jeden sposób żeby to rozwiązać... Czuję się tak jakbym nigdy nawet nie brał tego leku.

Ta sertralina to jest jakiś syf, dla kobitek z jesienną depresją a nie lek na cięższe przypadki. Już kurwa bardziej produktywny i otwarty byłem jak co 2 dzień wrzucałem trampka. W niczym mi ta sertalina nie pomogła, to że będę z niej schodził to pewne. Mam jeszcze 2 paczki więc stopniowo będę zmniejszał, żeby zjazdu nie mieć i po ścianach nie biegać.
  • 1972 / 368 / 0
Z tego co mi się wydaje,sertralina to chyba jedno z mocniejszych ssri.Popros lekarza o zmianę leku.
widzialem nieskonczonosc
  • 2424 / 354 / 0
31 października 2022ketaifk pisze:

Po dwóch tygodniach na sertrze dochodzę do wniosku, że dobrze się sprawdza w sytuacji, kiedy życie jest "ogarnięte" i trzeba jedynie wywiązywać się z obowiązków. Jednak gdy sam muszę się zmotywować do kreatywnego działania, to nie wychodzi. Przede wszystkim przez ciągłe poczucie obojętności. Mój wniosek: SSRI to świetny środek, by zagubionego człowieka bezboleśnie wepchać w ramy Systemu. Żeby stał się pozbawioną emocji maszyną. Ale to moje prywatne odczucie...
A co żeś myślał że boga za nogi złapiesz.
Tak. Ja też mialem nadzieję.
https://youtu.be/XJPAk9ctb-Q

"Mówiłem nigdy więcej, a czas mi przyniósł plaster
Zagoiło się nieźle skoro goiło z otwartej
Zasypiam w pół do pierwszej, zasypiam w pół do czwartej
Albo znów kurwa nie śpię przez co jeszcze nim zasnę..."
  • 101 / 2 / 0
Mam podobne odczucia co osobób wyżej.
Jestem miesiąc na dawce 100mg, przez ten miesiąc czułem sie źle, depresja i lęki codziennie, natłok myśli, zero poprawy a nawet większy taki wewnętrzny niepokój i lęk. Mysłałem że poczekam, w końcu niby ssri potrzebują czasu. Minął miesiąc, czyli teoretycznie powienien zadziałać, a nadal nie zauważam żadnego działania leku.
Czy u kogoś zaczęła działac sertralina po czasie większym niż miesiąc?
Jeśli nie czuje poprawy jest sens zwiększać na 150-200mg? Tylko przy zwiększaniu znowu pewnie pojawią się uboki i miesiąc ładowania się nowej dawki, a nie wiadomo czy zadziała.
U kogoś 100mg nie działało, a po zwiększeniu na 150-200 wreszczie zaskoczyła, jak tak to po ilu dniach?
Czy lepiej zmienić lek na inny antydepresant? Jaki polecacie? Lub może coś dodać do niej?
  • 504 / 17 / 0
@Atropolamine
No nie . Z mocna to jest paroksetyna.

@miromirek223

Bo sertralina jest lękotwórcza i w ogóle średniawa . Jeśli wejdziesz na wyższe dawki może dojść do tego dopamina.

Ja bym zmienił antydep na paroksetyne i zaczął od dawki 10 mg.
  • 1596 / 43 / 0
Takie szybkie pytanie czy l-teanina może osłabiać działanie sertaliny (chodzi mi od takie wyższe dawki lteaniny jak 1100 mg na dobę) ?
  • 681 / 96 / 0
Ja biorę aktualnie 3 antydepresanty (wenla, paro i sertralina) oraz lamotryginę. Wcześniej w tym zestawie miałem escitalopram i czułem się naprawdę dobrze, dużo energii, brak lęku, dobry nastrój. Potem niestety dużo pić zacząłem i coś zjebalem, leki nie działały już jak przed ciągiem alko. Dlatego wymyśliłem żeby escitalopram zastąpić sertraliną i mam mieszane uczucia, niby nie czuję się źle ale jestem trochę zmulony, wolniej i mniej myślę, więcej śpię, mniej energii a nastrój płaski, mało co mnie rusza. Kiedyś już biorąc sertralinę było to uczucie wyjebania na wszystko ale teraz o wiele bardziej. No i zanikło mi libido, biorąc escitalopram było całkiem spoko w tej kwestii aż byłem zaskoczony. Chyba poczekam jeszcze trochę zobaczę jak się sytuacja rozwinie, jak będę miał dość to wywalę sertralinę i wjadę na fluoksetynę albo po prostu wrócę do escitalopramu.
  • 381 / 16 / 0
Jeśli sertralina jest przepisywana na problemy z przedwczesnym wytryskiem to czy zauważyliście że możecie dłużej pompować żone/konkubinę/dziwkę/dziewczynę/tinderówke? ^_^
  • 504 / 17 / 0
@essen
Jeśli zaskoczy działanie dopaminowe to tak
ODPOWIEDZ
Posty: 5058 • Strona 503 z 506
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.