Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
Czy preparaty z Sertralina pomogly Ci w leczeniu twoich zaburzen?
Tak, bardzo pozytywnie
340
36%
Tak, ale mialem przy niej problemy
310
32%
Nie, to straszny syf, opoznia orgazm!
120
13%
Nie, nie dziala.
186
19%

Liczba głosów: 956

ODPOWIEDZ
Posty: 5058 • Strona 501 z 506
  • 17 / 2 / 0
@zburzony a czy myślisz ze mogę sam odstawić jak brałem 25 mg przez 5/6 dni, bo jak nie to musze czekać na wizytę 17 dni i brać dalej zwiększając dawkę według zalecenia, jeśli tak, to po prostu nie brać czy co drugi dzień jak odstawiam, i jeszcze raz powiem że mam depresję powazną ale boje się o te dysfunkcje seksualne i nie mogę się zdecydować czy brać.
  • 681 / 96 / 0
@peterpan1 po tak krótkim czasie możesz odstawić całkiem i od razu bez problemu. Lekarz na pewno spróbuje dobrać ci lek który mniej zaburza te sprawy, chociaż tak naprawdę one wszystkie mogą tak działać ale na szczęście nie na każdego.
  • 17 / 2 / 0
@zburzony dziękuję, i po tak krótkim czasie stosowania bez najmniejszych zmian wszystko powróci do normy z dysfunkcji seksualnych?
  • 681 / 96 / 0
@peterpan1 jestem pewien że tak, być może nie z dnia na dzień ale na pewno:)
  • 18 / / 0
Ile czasu wam się rozkręcała sertralina? Ile do odczuwalnego zmniejszenia lęków i depresji a ile do pełnego działania? Pytam z ciekawości bo czytałem że z ssri/snri różnie jest zależy od leku i np podobno duloksetyna tydzien, ile zazwyczaj w przypadku sertraliny? Czy powoduje problemy z erekcją lub libido, czy ten ubok mija? Bo czytałem że z erekcją rzadziej niż np wenla (tam były u mnie duże problemy z erekcją, mniejsze z libido) ale za to libido mocno zmniejsza, prawda to i w jakich dawkach u was był ten skutek uboczny?
  • 65 / 15 / 0
03 października 2022peterpan1 pisze:
@zburzony a czy myślisz ze mogę sam odstawić jak brałem 25 mg przez 5/6 dni, bo jak nie to musze czekać na wizytę 17 dni i brać dalej zwiększając dawkę według zalecenia, jeśli tak, to po prostu nie brać czy co drugi dzień jak odstawiam, i jeszcze raz powiem że mam depresję powazną ale boje się o te dysfunkcje seksualne i nie mogę się zdecydować czy brać.
Praktycznie każdy SSRI i SNRI spowoduje ci dysfunkcje seksualne, bo leki te wpływają na serotoninę, która odpowiada za libido, więc zmiana leku nic ci nie da. Uwierz mi że brak libido i brak możliwości dojścia to przy braniu SSRI/SNRI najmniejszy z problemów. Jak lek nasila ci lęki, depresję, uniemożliwia sen, powoduje mdłości albo wymioty i całkowity brak apetytu to wtedy się rozważa zmianę, a nie jak sobie raz dziennie strzepać nie możesz.
  • 94 / 47 / 0
@Trian11 :D:D:D Odpowiedź w punkt. Niedługo ludzie będą narzekać, że po SSRI wypadła im rzęsa, ale zrobił się odcisk na pięcie. Widać nigdy nie doświadczyli prawdziwej depresji.
  • 2 / 1 / 0
sertralina u mnie wczytała się bardzo szybko, jak dla mnie najlepszy SSRI polecam u mnie na 1 miejscu ..
  • 11 / 1 / 0
mam alternatywe na lęki sertra albo paroksetyna. paroksetyny się boję bo ludzie piszą, że siatkuje mózg i zmienia osobowość. sertralina na średniego kalibru lęki będzie okej? Lęki typu rano z trudem wstać z łóżka i zacząć dzień od razu negatywne myślenie i takdalej
  • 94 / 47 / 0
@absuluteToughness Ja bym zaczął od sertraliny. Ona jest lżejsza przeciwlękowo od paroksetyny, ale za to trochę aktywizuje. paroksetyna to już cięższy kaliber, jest świetna na lęki i fobie. Zostaw ją sobie jakby nie daj Boże sertralina nie dała rady. Co do tych opinii o szkodliwości paroksetyny ciężko komentować takie bzdury. Jasne, że spłaszcza osobowość, znieczula emocjonalnie, ale przecież o to chodzi neurotykom. Nie czytaj głupot tylko się lecz. Oprócz tych dwóch leków masz na lęki jeszcze escitalopram do rozważenia. Zdrowia.
ODPOWIEDZ
Posty: 5058 • Strona 501 z 506
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.