Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1128 • Strona 110 z 113
  • 1180 / 212 / 23
@epiphone
Tak, dlatego ja biorę do 2.5mg z rana podjęzykowo. Dodatkowo dolicz, że trochę ci się rozpuści i połkniesz to walnij sobie 3mg

Fuzja - D5

<proszę o scalenie>
@mondrynarkus337
Dodam, że ja zmiksowałem kiedyś, ale w mniejszej dawce i nie było jakiejś większej różnicy. Za to znajomy miksował moklobemid (MAO-A) no to upadł z pianą w buzi i karetka, zajebista sprawa
  • 924 / 12 / 0
Czy selle w dawce do 5mg można łączyć z snri?
  • 1180 / 212 / 23
@pauleta1987 p.o możesz spróbować wprowadzając małe dawki, ale zachowaj mocną ostrożność. Jeżeli umrzesz to wtedy zaprzestań brania. A najlepiej ogarnijcie dupy i nie łączcie tego z SNRI czy ketonami XD
  • 124 / 6 / 0
Odstawiłem sertaline, została jeszcze mirtazapiną (NaSSA). Obecnie biorę 22mg, zszedłem z 45mg. Jak wygląda łączenie selegiliny z mirtazapiną? Na redditcie widziałem posty, że można to łączyć. Ale wolę jeszcze Was zapytać.
  • 70 / 3 / 0
Wczoraj przyjąłem małą dawkę - około 1.5mg i od razu wiem, że to lek kompletnie nie dla mnie.
Pytanie, czy po jednorazowej tak małej dawce również będę miał zablokowane mao przez 14 dni? Pytam pod kątem samopoczucia i możliwości przyjmowania innych substancji.
  • 61 / 8 / 0
Od wielu lat próbuję leczyć się psychiatrycznie, gdzie główne objawy to triada: zmęczenie, anhedonia/apatia, fobia społeczna. Przerobione SSRI, SNRI, NaSSA, tianeptyna i inne cuda... Próbowałem nawet brać udział w badaniach z esketaminą — jednak zbyt wiele leków było stosowanych, by się kwalifikować a szkoda.

I tak ostatnio głupim trafem wpadła mi możliwość spróbowania Selegiliny HCL. Dawkowanie 7.5mg podjęzykowo doprowadziło mnie w krótkim czasie (ok. 2 tygodni) do znaczącej poprawy i to takiej, przy której chowa się nawet metylofenidat, który był próbowany przez lekarza. Jest spokój, motywacja, większe zrozumienie ludzi. Czuję się pewnie a w głębi duszy czuć takie ciepło, którego nie doświadczałem od 10 czy więcej lat.

Teraz czas na właściwe pytanie. Chciałbym, by lek pochodził z czystego źródła — tj. apteka. W Polsce nie mamy niestety Emsam'u. Z tego co się orientuję jest dostępny Segan i Selgres, ale dawka 5mg nie ma porównania do podjęzykowej 7.5mg czy oralnej 60/mg.

Czy segan/selgres można brać podjęzykowo? Czy technicznie w ogóle taka recepta ma rację bytu? Bo to będzie stosowanie poza rekomendacją producenta, niezgodnie z ulotką.
  • 287 / 139 / 0
@rhodiola1200 brałem przez jakiś czas, faktycznie pomagała ale bez fajerwerków.

Tak w Polsce tylko na parkinsona*(edit), więc szansa na dostanie jest baaaaaardzo mała z tego powodu, że ten lek jest po prostu niebezpieczny, jak ktoś nie umie korzystać i lekarz nie chce brać odpowiedzialności

a co do tego, że pod język to nie ma znaczenia firma, zadziała tak samo
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2023 przez 5matrix, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 61 / 8 / 0
@5matrix , na parkinsona nie padaczkę :) Poza PL jest też zarejestrowany do terapii MDD ;)
Co masz na myśli, mówiąc, że jest niebezpieczny? Reakcję tyraminową? Czy ryzyko ZS?
Bo jeśli chodzi o jazdy "w nastroju", to po MPH raczej mogłoby być gorzej (^-^).
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2023 przez rhodiola1200, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 287 / 139 / 0
@rhodiola1200 ajć na parkinsona źle napisałem. No tak ale poza PL
Jedno i drugie, załóżmy taką sytuacje, że zjadłeś 10 tabletek i zeżarłeś do tego pół kg sera żółtego
nie chciałbym takiego experymentu przeprowadzić xd

edit. nie, nie nie chodzi mi o sapomoczucie, jeżeli o to biega to lek wchodził bez uboków i łagodnie jak pamiętam. Dawkowałem czasami i 20mg i mi nic nie było, chodzi mi o to, że lekarz ma wyjebane brać odpowiedzialność

edit2. i miał super taki gorzki smak, uwielbiałem mieć go pod jęzorem i palić szluge :D
  • 61 / 8 / 0
@5matrix po eksperymecie z lamotryginą, gdzie wywaliło mi konkretną wysypkę raczej problemu nie było. Podobnie MPH mogłoby wywalić w manię i też mogłoby być źle. Raczej razem jesteśmy świadomi, że ryzyko ewentualnego samobójstwa jest gorsze niż reszta.

Bardziej mnie zastanawia czy w ogóle będzie mogła to wypisać zakładając podjęzykowe dawkowanie. To zupełnie inne ROA niż to, co podaje producent. Michę ograniczę - co do sera i innych, to nie problem. Co więcej, sama mi chciała wrzucić moklobemid wcześniej. On też hamuje niby rozkład dopaminy ale to nie działało gdy brałem kilka lat temu. No i on jest odwracalnym MAOi.

Mało tego zastanawiam się czy np. nie lepiej byłoby dać coś w stylu moklobemidu + sele (ale znowu sele w odpowiednio niższej dawce) by uzyskać analogiczne działanie. Tutaj wątpliwości jak powyżej (jeden odwracalny, drugi nie).
ODPOWIEDZ
Posty: 1128 • Strona 110 z 113
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.