Schudnij z Hyperrealem - metody zrzucenia wagi bez efektu jojo

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 5236 / 860 / 2

18 sierpnia 2019TMq pisze:
17 sierpnia 2019GL HF pisze:
Suplementacja witamin jest trudną sztuką, najpierw musisz namierzyć źródło problemu (np. deficyt B1) - patrzysz po symptomach (brak B1 to depresja, zaburzenia lękowe)...
Tak tylko że dla połowy tego forum po odstawieniu dragów wystąpią depresje + zaburzenia lękowe i raczej nie będzie miało to większego związku z witaminą b1. Jeśli podejrzewa się niedobór czegokolwiek należy potwierdzić swoje przypuszczenia badaniami.
Niedobor tiaminy moze bys spowodowany przez spozycie kofeiny i alkoholu.
Nie wiem czy da się jakos przebadac deficyt ale jest to jedna z kluczowych witamin dla oddychania komorkowego.

TMq

• 455 / 72 / 0

@Stteetart Oczywiście, że się da przebadać https://www.alablaboratoria.pl/badanie/ ... b1_tiamina_

Na podstawie lęków i depresji nie można zdiagnozować niedoborów witaminy b1, ponieważ te objawy pasują również do miliona innych schorzeń.

A jednak wolno palić marihuanę?

O jednolitości orzecznictwa, zapomnianej wyjaśnionej już rozbieżności i o tym, jak nie pisać kasacji…

"Nie zadziera się z urugwajskimi celnikami". Przechwycono "rekordową" ilość kokainy

Urugwajskie służby przechwyciły niemal 6 ton kokainy, co - jak podkreślają - jest rekordową ilością w historii tego kraju. Najpierw skonfiskowano 4,4 tony narkotyków w porcie Montevideo, a kolejne 1,5 tony znaleziono później na ranczu. Urugwaj coraz częściej jest wykorzystywany jako punkt przerzutowy do transportu narkotyków z Ameryki Łacińskiej do Afryki i Europy.
  • 5236 / 860 / 2

O kurwa 150zl.
Nie no jasne, ze przed zastosowaniem warto sprawdzic "czy warto?".
  • 565 / 32 / 0

@Stteetart Dzieki obejrzalem ten material .
Powiem Ci tak od jakiegos czasu jak mam badania krwi to wit.D jest w gornej granicy normy ..gdzie ja nie biore wit.D ale choruje juz od 5lat ponad i na poczatku choroby wit.D byla w normie ( nie tak wysoko jak teraz ) ale jutro bede juz na oddziale endokrynologii to zobaczymy co doktory wymysla

Wycięto niepotrzebny długi cytat. taurinnn
  • 484 / 55 / 0

Eh, organizm nie jest głupi i przy niedoborze minerałów i witamin drastycznie zmniejsza ich użycie, więc czujemy się chujowo, ale we krwi nie widać tragedii. Wątpię, czy komuś by wyszedł deficyt jodu, a ma go chyba każdy. Fluor, Chlor, Brom nie pomagają. Ja stosuję jedną kroplę Płynu Lugola tygodniowo, ale wam raczej zalecam jakiś suplement typu sea kelp.
  • 290 / 25 / 0

Wspaniale, tylko co to wszystko ma wspólnego z tematem tego wątku?
  • 8 / / 0

W diecie przede wszystkim, dużooooo białka, które zapewnia nasycenie, a żeby je strawić organizm musi się wysilić, co także wpływa na użycie większej ilości energii przez organizm.
No i wiadomo dużo zieleniny, węglowodanów złożonych i jak najwięcej ruchu, nie tylko tego na siłowni czy zajęć aktywnych, ale też zwykłej aktywności, do sklepu z buta, schodami zamiast windą itp.
  • 1 / / 0

Ja ograniczyłem kalorie z płynów (pije napoje 0kcal), mniej przetworzonego żarcia, 2g białka / 1g tłuszczu / reszta węgle na kg masy ciała i waga pięknie leci w dół
dodatkowo codziennie warzywa i owoce

Polecam powoli wprowadzać nawyki, nie chodzi o to by trzymać dietę przez określoną ilość czasu a potem wrócić do starych nawyków.

Powoli zmieniajmy nasze nawyki a to zapewni nam TRWAŁE efekty ;)
  • 836 / 128 / 1

odstawienie węglowodanów to podstawa i nauczyć ciało korzystać z tłuszczu
odstawienie alkoholu zwłaszcza piwa
ćwiczenia fizyczne zwłaszcza do "padam na ryj"
siłownia + wyspecjalizowany trener personalny z pewnością pomoże
- dla osób bez stażu 2-3 km dziennie biegania ...
- dla osób z "formą" 6- do nawet 10km w zależności od kondycji stawów
- ew. zamienić to na rower
suplementy niekoniecznie ( ostatnimi czasy przekonuję się do ich NIEstosowania )
- kofeina z herbaty/kawy
witaminy z mięsa / kakao / oleju lnianego / ryb
- ew. dorzuć jakiś adaptogen
- kobiety? SOJA to podstawa i produkty sojowe nie mylić z sosem sojowym
starać się jeść czysto najlepiej zero magicznych napojów i przerzucić się na czystą wodę ( najlepiej przechowywaną w szkle )

pamiętaj , że im więcej masz mięśni ( które same nie urosną ) tym więcej musisz zjeść ale i też więcej dostarczyć energii... jeżeli zbudujesz mięśnie a nie będziesz spożywał węgli i/lub je ograniczał to ciało zacznie robić to co trzeba...
15 sierpnia 2019Stteetart pisze:
Aczkolwiek moimi faworytami sa ludzie ktorzy twierdza, ze witaminy nie dzialaja.
Niestety nikt z nich nie chce sie poddac badaniom ktore pokaza czy oni jada na powietrzu, ropie a moze gazie ziemnym?
Jak u takich ludzi powstaje dopamina? Serotonina?
Naukowcy mieliby pracy na lata...
Te z pożywienia... z pewnością działają...
Te "suplementy" ... to chwilowo dla mnie jest znak zapytania... odstawiłem wszystkie "syntetyczne" suplementy... w samopoczuciu nie widzę różnicy, z tendencją na subiektywnie lepsze samopoczucie, niż gdy dla przykładu dziennie zażywałem potas / magnez czy wit C ... zawsze w najlepszych postaciach z jak najmniejszą domieszką gipsu/talku i innego cementu ... prowadzę dość intensywne życie. Co dziennie też lądowało Z wycięto nazwę vendora - bg z ekstraktami z różnych ziół.
Co dziennie trenuję ... od 46 dni jedyne witaminy jakie mam to te... z jedzenia.
Nie piszę tego, aby stwierdzić, że syntetyczne witaminy to fake... ale to co "czuję" jest zastanawiające.
Tak samo jak smog... którego o dziwo nie ma codziennie w wielkim mieście ;)
  • 5236 / 860 / 2

31 grudnia 2019DuchPL pisze:
Co dziennie też lądowało wycięto nazwę vendora - bg z ekstraktami z różnych ziół.
Jak to są najlepsze witaminy to ło panie.

Witaminy te legitne to masz na receptę suplemenciki z apteki czy tym bardziej sklepów dla pakerów to sobie możemy wsadzić.
Nie liczę tu Wit c co do której jest wiele wątpliwości.

Nadal nie rozumiesz, że witaminy to mały trybik w tej machinie.
W machinie masz jeszcze tłuszcze, aminokwasy, glukozę, wapń, sód, fosfor i sporo innych rzeczy czy tam czynników.

Co do samego samopoczucia - przerabialiśmy już te kwestie.
Odczucia są subiektywne.
Jak ja po sporych ciągach zarzucałem B12+ kw foliowy to zmagał mnie sen.
I teraz to pozytywny czy negatywny objaw?
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 615 uczestników Wejdź na czata