Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1245 • Strona 109 z 125
  • 157 / 19 / 1
Na mnie trazodon nasennie działa świetnie. Niemal od początku mam z nim do czynienia, ale stosuję go tylko w okresach, gdy mam problemy z zaśnięciem czy przebudzaniem się w nocy. Po wyższej dawce zamułka rano jest solidna (ale i tak mniejsza niż po mj) ale przy niższej jest do zniesienia. Aktualnie jestem na 50 mg już dłuższy czas, a po świętach zejdę do 25 mg.

Mam w związku z tym pytanie. Czy jeśli chciałbym wejść w trazodon antydepresyjnie/przeciwlękowo z dawką powyżej 150 mg rano, to czy straci swoje wieczorne działanie nasenne?
  • 19 / 1 / 0
Witam, mam pytanie, dostałem lek trittico o przedłużonym uwalnianiu, pracuje w nocy jako kierowca, wziąłem dzisiaj jakoś o 6 1/3 tej tabletki, narazie nie czuje się senny, zapaliłem na to mj czuje tylko pizde po tym, pytanie czy jest możliwość ze nie będę w stanie prowadzić auta za jakieś 15h? Drugie pytanie czy to prawda ze trittico poprawia nastrój, czy znaczy to Że będę miał lepszy humor? Dostałem go na lęki i bezsenność oraz bardzo nie wiem jak to nazwać(dużą i porywczą) agresję mam bardzo dużo myśli w głowie, chociaż przez ostatni tydzień poprawiło mi się i nie mam mrocznych myśli. Dwa lata temu psychiatra przepisał mi rispolept, brałem chyba pół tabletki wziąłem to dwa razy, po przebudzeniu byłem taki zajebany gownem ze nie miałem ochoty na nic nawet na sen po prostu leżałem i chuj, czytałem tu gdzieś ze po jakimś tam czasie akurat na tyle co miałem te tabletki ze z człowieka robi się warzywo to przestałem to brać i jakoś sam soe ogarnalem, tzn wpierdalalem fetę 4 miesiące ale miałem swoją biała normalnie jadłem spałem potem już, z nikim nie miałem kontaktu i pracowałem jako dostawca, grałem i jakoś tam spędzałem czas, potem odezwała się do mnie dziewczyna która od zawsze ki się podobała, trochę ogarnalem cpanie rzuciłem to ale zamieniłem to na mj, jakoś gdy zaczęło się jebac między mną a mona ex u kolegi na urodzinach zajebalem fety No i do teraz lecę to było w kwietniu chyba jakoś. Znaczy dzisiaj trzeźwy już 3 dni, aczkolwiek codziennie od 3 lat pale mj i ciężko mi z tego wyjść, czy gdybym teraz odstawił mj i f to czy trittico będzie w stanie mi pomoc?
  • 59 / 10 / 0
Siema ostatnio nie mam snu a mam w apteczce trazadon xr 150 mg w moim ciele nigdy żaden psychotrop nie obcował, czy jedna tabletka da mi upragniony wypoczynek czy to trzeba w ciągu brać by działało? Zarzucić na raz te 150 czy to za dużo ? Pozdrawiam
Uwaga! Użytkownik ziomekzlomek nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 65 / 3 / 0
Powiedzcie mi czy trittico jest w stanie zadziałać coś na dopamine a przynajmniej jej nie obniżać? Skoro zwiększa libido to niby działanie dopaminowe jest? Po neuroleptyk ach mam zespół neuroleptyczny a po ssri akatyzje i spadki dopaminy objawy mega nieprzyjemne. Obecnie jadę na Lorafenie bo nic działa i mam dość. Moklobemid i wellbutrin odpadają za duże pobudzacze plus zwiększają bóle neuropatyczne. Lekarz wspomniał o tym leku ale w sumie po moich przejściach na oddziałach i po lekach starch cokolwiek brać.
  • 4479 / 716 / 0
@ziomekzlomek 75mg wystarczy, jak nie miałeś kontaktu z psychotropami to Cię zapewne złoży do snu bez problemu z tym że po przebudzeniu jeszcze możesz się czuć przymulony. 150mg ciężko będzie podzielić na pół więc wez 100mg 2/3 tabletki.

@Anszuaa03 Nie działa na dopamine, skoro ssri Ci obniżają jej poziom to trazodon też może bo to podobny mechanizm. Ale próbuj jak chcesz.
Uwaga! Użytkownik serotoninowy nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 59 / 10 / 0
Zarzuciłem jednorazowo 75 mg.
Z plusów przespałem cały sen bez ani jednego wybudzania się, co prawda było to 5 godzin spania ale bez wybudzania.
Z minusów jak się obudziłem czułem się jakbym przed spaniem wyjebał pól litra wódki, nie wyobrażam sobie brania tego codziennie hah
Uwaga! Użytkownik ziomekzlomek nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 4479 / 716 / 0
Z czasem ten efekt mija i człowiek czuję się normalnie. Też sobie na początku nie wyobrażałem a później się ustabilizowało, a licząc w latach to już w ogóle jak placebo.
Uwaga! Użytkownik serotoninowy nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 111 / 11 / 0
Trittico pamiętam. Lekarz mi zapisał od razu 75 mg. Po wzięciu ciężko było oddychać, byłem tak słaby że nie byłem w stanie wstać i się ruszać. Objawy pseudo zawałowe. Myślałem że to koniec. Byłem u kardiologa potem to mi powiedział że to się powinno zaczynać od 25, i po prostu za dużo wziąłem za pierwszym razem.
Uwaga! Użytkownik Trep nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 340 / 88 / 0
11 stycznia 2023Anszuaa03 pisze:
Skoro zwiększa libido to niby działanie dopaminowe jest?
Gdzie wyczytałeś, że zwiększa libido? W porównaniu do SSRI ma mniejsze ryzyko wystąpienia zaburzeń seksualnych, ale i tak nie jest go całkowicie pozbawiony. Jednym z możliwych skutków ubocznych jest priapizm- długotrwały, bolesny wzwód członka bez odczuwalnego podniecenia. Libido zwiększa baklofen, nie trazodon.

Trazodon to staroć, ogarnięci lekarze go nie stosują. 10% dawki zmienia się bezpośrednio w mCPP - metachlorofenylopiperazynę, dawny, stymulujący składnik dopalaczy powodujący głównie ból głowy, ale i problemy z sercem, bezsenność czy potencjalnie nieznacznie podniesione libido. Mechanizm głównego związku, trazodonu próbuje tę stymulację zablokować. Ten lek to wojna w tabletce, a biorąc go wybierasz swój organizm na pole bitwy.
  • 849 / 156 / 0
@Wariat108 z tym sercem to ciekawa sprawa,ogólnie sam mam nerwicę lękowa i mam bzika na punkcie serca.Kiedyś próbowałem zamienić mirtazapine z powodu tycia właśnie na trazodon i w dawkach 25-50-75mg po godzinie od zażycia czułem ucisk w klatce piersiowej,ciężki oddech za każdym razem jak podchodziłem do leku.Normalnie męczarnia a nasennego działania brak w moim przypadku.
ODPOWIEDZ
Posty: 1245 • Strona 109 z 125
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.