Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania
ODPOWIEDZ
Posty: 400 • Strona 38 z 40
  • 486 / 8 / 0
[ external image ]

[ external image ]

1. Czy takie przewężenie (miejscowo wyschnięte i czarne) jest dużym zagrożeniem?
2. Czy zamiast perlitu może być też wermikulit?
3. Na jaką głębokość go wstawić wpierw w perlit (werm), a później w substrat?
  • 258 / 7 / 0
1. Dziwne to przewężenie, wygląda jakby sczerniał stożek wzrostu i bokiem puścił zdrowy pęd. Jeśli tak jest to powinno być dobrze
2. Oczywiście, wermikulit nawet lepszy od perlitu, tylko pamiętaj, ma być lekko wilgotny nie mokry.
3. Na taką głębokość, by kaktus był stabilny, przynajmniej w docelowym substracie. Proponuję 4cm.
  • 180 / / 0
Niedługo będę miał okazję spróbować tego specyfiku. Mógłby ktoś przybliżyć co nieco nieco przybliżyć na temat dawkwowania i samego działania?
  • 44 / / 0
szybkie pytanie - czy San Pedro rozmnaza sie tak jak inne kaktusy ?? chodzi mi czy po prostu cala akcja ucinam kawalek a on mi rosnie jest taka sama czy przy San Pedro są jakies inne sposoby ??
probowalem znalesc cos na necie ale tak jest zbyt duzo odpowiedzi na to jedno pytanie dla tego łatwiej mi bedzie poprosic po prostu by ktos kto sie zna - pomogl
  • 8 / / 0
Witaj,

Kaktusy możesz rozmnażać albo drogą naturalną gdy doprowadzasz, że wykształca sie kwiatostan i zbierasz nasionka. Możesz też za pomocą sadzonki. W tym celu pozyskana sadzonka musi przejść odpowiednie zabiegi, a mianowicie węglem lekarskim takim jak na zaparcia ranę zasklepiasz, żeby szybciej zaschło. do tego czasu trzymasz w suchym raczej miejscu. od dołu gdzie główny kanał transportujący wodę w roślinie zaczynają pojawiać się malutkie jakby piny lecz to nie grzyby, a korzenie ;). Poczekaj aż będą miały ok 3-5mm i do ziemi. San Pedro żyje na żyznych glebach tak więc może to być zwykła ziemia ogrodowa do roślin doniczkowych, ale nie zapominaj o drenaży z keramzytu. Dołek ok 3-4 cm spryskać wodą i położyć delikatnie do środka, zasypać i trzymać w miarę czystym miejscu nie koneicznie na ostrym słońcu.
Możesz również szczepić kaktusy na innych kaktusach i sukulentach. Tak robi się z pejotlem by osiągnął swoje odpowiednie rozmainy w około 5-7 lat, a nie 30-40.
  • 1 / / 0
Możliwe, że będę w niedalekiej przyszłości miał możliwość uprawy San Pedro. Duża doniczka z drenażem z keramzytu i ziemią ogrodową do kwiatów będzie ok? Czy lepiej przygotować inne podłoże?
Jeszcze jedno głupie pytanie: jak dużą doniczkę szykować na okaz o wysokości około 70cm? domyślam się, że może już trochę ważyć. Nie chciałbym żeby się przewracał wraz z doniczką przy byle potrąceniu ręką czy coś w tym stylu.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
  • 258 / 7 / 0
Doniczka 15-20l. będzie ok. Do ziemi uniwersalnej dodaj czegoś dla rozluźnienia: drobny keramzyt, perlit, żwirek akwariowych itp w ilości 30-50%
  • 913 / 28 / 0
Popieram post wyżej. Spora doniczka, luźna ziemia. Taki 70cm to bym ciął na dwa i hodował oba jednocześnie, chyba że względy estetyczne Ci nie pozwalają (ten dolny kawałek, ścięty od góry, głupio będzie wyglądał zanim puści małe pedroski).
  • 18 / 1 / 0
Żwirek wypłukany i inne dodatki oraz ziemia do kaktusów. Podlewać niewiele tym bardziej tydzien po przesadzeniu w ogóle
  • 151 / / 0
Czesc.
Chce kupic San Pedro zarowno w doniczce jak i ucietego do konsumpcji. Czy taki jak w linku wystarczy na jedna podroz?
https://www.avalonmagicplants.com/smart ... s-10-15-cm
ODPOWIEDZ
Posty: 400 • Strona 38 z 40
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.