Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania
ODPOWIEDZ
Posty: 400 • Strona 36 z 40
  • 1519 / 16 / 0
Mieszaliśmy wodę z proszkiem w 0,5-litrowych kubkach
Ło. Jakoś nikt wcześniej nie wspominał o sproszkowanym kaktusie...
Żeby życie miało smaczek, raz grzybek a raz maczek...


Breslau jest niemieckie!
  • 6 / / 0
Gwoli uściślenia, nie pamiętam, jak mocno Kaktusik był rozdrobniony. Jeśli się go porządnie nie wymieszało z wodą, zostawała na dnie galaretka.
Uwaga! Użytkownik animacja nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 20 / / 0
Czy kaktusy z Boliwii sa psychoaktywne? Chodzi o San Pedro.
Uwaga! Użytkownik bugmenot2 jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 258 / 7 / 0
Jeśli przyjąć, że San Pedro odnosi się do T. pachanoi, to o ile wiem, te kaktusy naturalnie nie występują w Boliwii.
  • 151 / 10 / 0
San Pedro w ciepłych rejonach jest rozpleniony niczym chwast.
  • 11 / / 0
Rosnie w boliwii, jak najbardziej ale nie tyle co w peru. Sa w sprzedazy boliwijskie kaktusy, przeznaczone takze dokonsumpcji :-D
Harder they come, harder they fall.
  • 1392 / 7 / 0
hpk666 pisze:
San pedro w ciepłych rejonach jest rozpleniony niczym chwast.
Im nie wystarczy ciepło, mają też inne wymagania, jak wilgotność i odpowiednia gleba. Poza specyficznymi regionami, które są optymalne, gdzie rośnie ich dużo, nie występują nigdzie indziej.
You can't understand a user's mind, but try, with your books and degrees. If you let yourself go and opened your mind, I'll bet you'll be using like me. And it ain't so bad...
  • 11 / / 0
Masz na mysli naturalnie.

W rzeczy samej. -dsn
Harder they come, harder they fall.
  • 4 / 1 / 0
witam , mógłby mi ktos odpowiedzieć czy nasiona od tego sprzedawcy -http://allegro.pl/san-pedro-trichocereu ... 2235.html- to napewno Trichocereus Bridgesii , facet twierdzi ze Lageniformis Echinopsis i Bridgesii Trichocereus to ta sama odmiana i są to dwie nazwy jednej roślinki , na zdjęciach za to jak oglądałem to się różnią wyglądem , więc juz nie wiem sam nie wiem czy to z tych nasion mi wyrosnie taki jak na zdjeciu czy takie jak wy macie , no i czy będzie z tego meskalina -Lageniformis Echinopsis ? bo z Bridgesii Trichocereus jest .

/Przenoszę, bo z uprawą ma to mało wspólnego. -dsn
  • 279 / 2 / 0
Odpowiem częściowo pośrednio - kiedyś się zaopatrzyłęm tam przy okazji w w.w. nasiona - kiełkowalność ~50%, a to co wyrosło i pożyło parę miesięcy nie przypominało mi siewek trichocereusa bridigesii. Bardziej jakiś inny kolumnowy, ale igiełki miało zupełnie inne od innych siewek, których to nasiona nabyłem za granicą. I ogólnie miałem albo słabą partię, albo cholera wie co, bo wszystkie siewki od tego człowieka padły mi, w przeciwieństwie do innych siewek trzymanych w identycznych warunkach. Nie wiem czy wałek - tyle mogę powiedzieć od siebie.
ODPOWIEDZ
Posty: 400 • Strona 36 z 40
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.