San Pedro

Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

• 1514 / 3 / 0

Mieszaliśmy wodę z proszkiem w 0,5-litrowych kubkach
Ło. Jakoś nikt wcześniej nie wspominał o sproszkowanym kaktusie...
Użytkownik nieaktywny
  • 6 / / 0

Gwoli uściślenia, nie pamiętam, jak mocno Kaktusik był rozdrobniony. Jeśli się go porządnie nie wymieszało z wodą, zostawała na dnie galaretka.

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Niemcy: Nauka picia w szkole. „Lepiej mądry niż pijany”

W szkołach w Brandenburgii od 12 lat odbywają się lekcje kontrolowanej konsumpcji alkoholu.
Użytkownik zbanowany
  • 20 / / 0

Czy kaktusy z Boliwii sa psychoaktywne? Chodzi o San Pedro.

che

• 258 / 3 / 0

Jeśli przyjąć, że San Pedro odnosi się do T. pachanoi, to o ile wiem, te kaktusy naturalnie nie występują w Boliwii.
  • 152 / 6 / 0

San Pedro w ciepłych rejonach jest rozpleniony niczym chwast.
  • 11 / / 0

Rosnie w boliwii, jak najbardziej ale nie tyle co w peru. Sa w sprzedazy boliwijskie kaktusy, przeznaczone takze dokonsumpcji :-D

dsn

• 1392 / 4 / 0

hpk666 pisze:
San pedro w ciepłych rejonach jest rozpleniony niczym chwast.
Im nie wystarczy ciepło, mają też inne wymagania, jak wilgotność i odpowiednia gleba. Poza specyficznymi regionami, które są optymalne, gdzie rośnie ich dużo, nie występują nigdzie indziej.
  • 11 / / 0

Masz na mysli naturalnie.

W rzeczy samej. -dsn
  • 4 / / 0

witam , mógłby mi ktos odpowiedzieć czy nasiona od tego sprzedawcy -http://allegro.pl/san-pedro-trichocereu ... 2235.html- to napewno Trichocereus Bridgesii , facet twierdzi ze Lageniformis Echinopsis i Bridgesii Trichocereus to ta sama odmiana i są to dwie nazwy jednej roślinki , na zdjęciach za to jak oglądałem to się różnią wyglądem , więc juz nie wiem sam nie wiem czy to z tych nasion mi wyrosnie taki jak na zdjeciu czy takie jak wy macie , no i czy będzie z tego meskalina -Lageniformis Echinopsis ? bo z Bridgesii Trichocereus jest .

/Przenoszę, bo z uprawą ma to mało wspólnego. -dsn

mtx

• 279 / / 0

Odpowiem częściowo pośrednio - kiedyś się zaopatrzyłęm tam przy okazji w w.w. nasiona - kiełkowalność ~50%, a to co wyrosło i pożyło parę miesięcy nie przypominało mi siewek trichocereusa bridigesii. Bardziej jakiś inny kolumnowy, ale igiełki miało zupełnie inne od innych siewek, których to nasiona nabyłem za granicą. I ogólnie miałem albo słabą partię, albo cholera wie co, bo wszystkie siewki od tego człowieka padły mi, w przeciwieństwie do innych siewek trzymanych w identycznych warunkach. Nie wiem czy wałek - tyle mogę powiedzieć od siebie.
Wróć do „Kaktusy”
Na czacie siedzi 60 uczestników Wejdź na czata