Ośrodki Leczenia Uzależnień - skuteczność, atmosfera, warunki

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 1617 / 195 / 0

up
zły topic idz do - ośrodki detoksykacji

jest pralka, są wieszaki
wez ubrania fajki nie otwierane jak palisz
i jedzenie zapakowane nieotwirane, tak samo jakies picie
i hajs oczywiscie, bo chyba raz dziennie detoksowy idzie na zakupy
tel Ci zabieraja
chyba mozna miec mp3

nie zawyżaj mocno stażu i dawek, bo potem bedziesz narzekał że doktor to chuj
  • 397 / 45 / 0

Ciekawe ile może trwać detox od baclofenu 150mg i alprazolamu 4mg. Takie dawki dzienne. Gdzie mam się kierować z tym problem. Od razu do szpitala psychiatrycznego czy jak?

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Konopie rytualnie zbierane pod Wrocławiem. "To nie narkotyk, tylko lecznicze zioło"

Konopie w Polsce ciągle bardziej kojarzą się z kroniką policyjną niż ze zdrowiem. Powoli jednak to się zmienia, a plantatorzy biorą się za ich uprawianie. Mimo kontrowersji, albo dzięki nim, można na nich dobrze zarobić, a jak ma się szczęście, to również zmienić życie.
  • 47 / 7 / 0

osrodek Wapnica, ktoś był?
  • 231 / 3 / 0

hej funfle.

szukam sobie ośrodka, żeby poukładać sobie w głowie. nie chcę trafić gdzieś, gdzie przewegetuje ten czas. myślałem o Kazuń Bielany, Tramwajowa w Toruniu i Nowy Dworek (ta filia z salą muzyczną). interesują mnie bajery takie jak: siłownia, możliwość biegania, możliwość robienia muzyczki/ćwiczenia.

oczywiście najważniejszy jest program i terapia ale chciałbym, żeby był skorelowany z którymś z tych bajerów. plus jeszcze biorę escitalopram, pregabaline i trazodon. jakieś polecenia?
  • 134 / 15 / 0

@podpalacz Polecam Nowy Dworek. Po kwalifikacji wybierz filię Joker. Tam masz salkę muzyczną ze studiem do nagrywania. Możesz sobie zobaczyć jak to wygląda wpisując w YT czarny joker, absolwent ośrodka coś tam nagrywa i w jednym teledysku jest ta salka pokazana. Biegać na początku możesz tylko z kimś kto ma przywileje i weźmie Cię pod opiekę. Oprócz tego masz boisko do piłki, ping ponga, stół do bilarda no i siłownię bardzo dobrą. Terapia super, małe grupy i 2x w tygodniu duża, 3 godziny pracy w tygodniu, później czas wolny.
  • 231 / 3 / 0

O ja jebie. Jak dwa lata przymierzałem się do nowego dworku w podobnym okresie letnim) to mnie chcieli po miesiącu niecałym. Teraz spodziewany okres oczekiwania to 12 miesięcy. Już to mnie dobiło :(
  • 134 / 15 / 0

@podpalacz 12 miesięcy? Ja prdl!! Ja w tamtym roku czekałem raz trzy tygodnie a następnie miałem czekać niby miesiąc, ale dzwoniłem codziennie, zawracałem dupę i mnie przyjęli po 3 dniach. Musisz atakować codziennie telefonem. Jak miałem tam funkcję gospodarza to np było do przyjęcia 5-6 osób, trzeba było przygotować wszystko a nie dojeżdżał nikt. I tak bardzo często. Dużo osób też się wypisuje, wylatuje. Dzwoń, bądz nachalny jak byś chciał wyrwać działkę na krechę ;)
  • 231 / 3 / 0

Będę atakował. Ewentualnie lecę na Tramwajową
  • 134 / 15 / 0

@up Tramwajowa też polecana, mam znajomych co tam byli i polecają. Zależy czego oczekujesz. Powiem tak, tramwajowa jest dla osób, które można powiedzieć podjęły już decyzję, że chcą być trzeźwe i uzyskają tam pomoc. Trwa to tylko 3 miesiące. Natomiast Nowy Dworek jest dla osób, które sobie nie radzą, nie wiedzą czy chcą przestać ćpać, czy tylko ograniczyć, potrzebują więcej czasu aby wrócić do żywych. W Dworku masz wszystko pięknie podzielone: Pierwsze 2-4 tygodnie kwalifikacja, po tym przechodzisz na filię gdzie wdraża się leczenie plus praca, małymi kroczkami. Po 4-6 miesiącach idziesz na filię "małą" w Świebodzinie gdzie masz już dużo swobody, możesz podjąć prace, żyć normalnie, ale jednak być pod płaszczykiem ośrodka i ostatni etap to hostel jeśli nadal czujesz się nie pewnie. Wszystko rozłożone na około 24 miesiące.
  • 39 / 6 / 0

Kazuń - może ktoś był niedawno? Interesuje mnie atmosfera, warunki, zasady... również te związane z kontaktem ze światem zewnętrznym, bo usiłuję tam wysłać mojego partnera ;) wiem, że pierwszy miesiąc zero kontaktu, a później jak?
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata