Ośrodki Leczenia Uzależnień - skuteczność, atmosfera, warunki

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 2859 Strona 266 z 286
Rejestracja: 2017
  • 1970 / 302 / 0

up
zły topic idz do - ośrodki detoksykacji

jest pralka, są wieszaki
wez ubrania fajki nie otwierane jak palisz
i jedzenie zapakowane nieotwirane, tak samo jakies picie
i hajs oczywiscie, bo chyba raz dziennie detoksowy idzie na zakupy
tel Ci zabieraja
chyba mozna miec mp3

nie zawyżaj mocno stażu i dawek, bo potem bedziesz narzekał że doktor to chuj
Rejestracja: 2010
  • 509 / 85 / 0

Ciekawe ile może trwać detox od baclofenu 150mg i alprazolamu 4mg. Takie dawki dzienne. Gdzie mam się kierować z tym problem. Od razu do szpitala psychiatrycznego czy jak?

Dyskretny urok psylocybiny. Dlaczego od tysięcy lat sięgamy po halucynogenne grzyby?

Psylocybina to psychoaktywna substancja, która towarzyszy ludzkości od wieków i nie może nam się znudzić. Dlaczego tak jest? Na to pytanie odpowiedzieli naukowcy z Center for Psychedelic and Consciousness Research na Uniwersytecie Medycznym Johna Hopkinsa.

Nastolatki przestają obawiać się marihuany i haszyszu

35 proc. polskich 15 i 16-latków ocenia dostęp do marihuany i haszyszu jako łatwy, a tylko 28 proc. ocenia ich sporadyczne używanie jako bardzo ryzykowne. Tak jest obecnie, a jeszcze nie tak dawno temu, w latach 90., ponad połowa nastolatków bardzo obawiała się następstw okazjonalnego stosowania tych używek. Tymczasem dla młodych osób stanowią one zwiększone ryzyko wystąpienia psychozy. I wielu innych problemów.
Rejestracja: 2019
  • 75 / 11 / 0

osrodek Wapnica, ktoś był?
Rejestracja: 2010
  • 240 / 6 / 0

hej funfle.

szukam sobie ośrodka, żeby poukładać sobie w głowie. nie chcę trafić gdzieś, gdzie przewegetuje ten czas. myślałem o Kazuń Bielany, Tramwajowa w Toruniu i Nowy Dworek (ta filia z salą muzyczną). interesują mnie bajery takie jak: siłownia, możliwość biegania, możliwość robienia muzyczki/ćwiczenia.

oczywiście najważniejszy jest program i terapia ale chciałbym, żeby był skorelowany z którymś z tych bajerów. plus jeszcze biorę escitalopram, pregabaline i trazodon. jakieś polecenia?
Rejestracja: 2012
  • 264 / 45 / 0

@podpalacz Polecam Nowy Dworek. Po kwalifikacji wybierz filię Joker. Tam masz salkę muzyczną ze studiem do nagrywania. Możesz sobie zobaczyć jak to wygląda wpisując w YT czarny joker, absolwent ośrodka coś tam nagrywa i w jednym teledysku jest ta salka pokazana. Biegać na początku możesz tylko z kimś kto ma przywileje i weźmie Cię pod opiekę. Oprócz tego masz boisko do piłki, ping ponga, stół do bilarda no i siłownię bardzo dobrą. Terapia super, małe grupy i 2x w tygodniu duża, 3 godziny pracy w tygodniu, później czas wolny.
Rejestracja: 2010
  • 240 / 6 / 0

O ja jebie. Jak dwa lata przymierzałem się do nowego dworku w podobnym okresie letnim) to mnie chcieli po miesiącu niecałym. Teraz spodziewany okres oczekiwania to 12 miesięcy. Już to mnie dobiło :(
Rejestracja: 2012
  • 264 / 45 / 0

@podpalacz 12 miesięcy? Ja prdl!! Ja w tamtym roku czekałem raz trzy tygodnie a następnie miałem czekać niby miesiąc, ale dzwoniłem codziennie, zawracałem dupę i mnie przyjęli po 3 dniach. Musisz atakować codziennie telefonem. Jak miałem tam funkcję gospodarza to np było do przyjęcia 5-6 osób, trzeba było przygotować wszystko a nie dojeżdżał nikt. I tak bardzo często. Dużo osób też się wypisuje, wylatuje. Dzwoń, bądz nachalny jak byś chciał wyrwać działkę na krechę ;)
Rejestracja: 2010
  • 240 / 6 / 0

Będę atakował. Ewentualnie lecę na Tramwajową
Rejestracja: 2012
  • 264 / 45 / 0

@up Tramwajowa też polecana, mam znajomych co tam byli i polecają. Zależy czego oczekujesz. Powiem tak, tramwajowa jest dla osób, które można powiedzieć podjęły już decyzję, że chcą być trzeźwe i uzyskają tam pomoc. Trwa to tylko 3 miesiące. Natomiast Nowy Dworek jest dla osób, które sobie nie radzą, nie wiedzą czy chcą przestać ćpać, czy tylko ograniczyć, potrzebują więcej czasu aby wrócić do żywych. W Dworku masz wszystko pięknie podzielone: Pierwsze 2-4 tygodnie kwalifikacja, po tym przechodzisz na filię gdzie wdraża się leczenie plus praca, małymi kroczkami. Po 4-6 miesiącach idziesz na filię "małą" w Świebodzinie gdzie masz już dużo swobody, możesz podjąć prace, żyć normalnie, ale jednak być pod płaszczykiem ośrodka i ostatni etap to hostel jeśli nadal czujesz się nie pewnie. Wszystko rozłożone na około 24 miesiące.
Rejestracja: 2011
  • 46 / 8 / 0

Kazuń - może ktoś był niedawno? Interesuje mnie atmosfera, warunki, zasady... również te związane z kontaktem ze światem zewnętrznym, bo usiłuję tam wysłać mojego partnera ;) wiem, że pierwszy miesiąc zero kontaktu, a później jak?
Posty: 2859 Strona 266 z 286
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1349 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości