Ośrodki Leczenia Uzależnień - skuteczność, atmosfera, warunki

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 2844 Strona 263 z 285
Rejestracja: 2019
  • 7 / / 0

Orientuje się ktoś może jak jest w Poradni i na Oddziale Dziennym w Powrót z U w Częstochowie? Ktoś może był i poleca jakiegoś terapeutę?

Blu

Rejestracja: 2007
  • 2999 / 207 / 0

26 kwietnia 2019WRB pisze:
@Blu
tak btw pamiętam że Ty też rzuciłeś dragi, minęło trochę czasu od tego momentu, nadal jesteś "czysty"?
Tak, choć niektórzy się tu przypierdalają, że skoro piję alko okazjonalnie to nie jestem CZYSTY czysty.

"Rozpuszczają ego". Coraz więcej badań potwierdza, że narkotyki mogą leczyć [RAPORT]

Być może już wkrótce lekarze dostaną nowe przełomowe leki dla chorych na depresję, zespół stresu pourazowego oraz dla uzależnionych, którzy starają się zerwać z nałogiem. Będą to zakazane dzisiaj na całym świecie psychodeliki.

Meksykańskie kartele dwukrotnie podwyższają ceny za narkotyki. Wszystko przez zamknięte granice

Pandemia COVID-19 sprawia, że ceny narkotyków ​w dużej części USA podwoiły się. Ograniczenia dotyczące podróży na przejściach granicznych między USA i Meksykiem utrudniają kartelom transport narkotyków i pieniędzy, które na nich zarobili. – informuje DEA.
Rejestracja: 2019
  • 5 / / 0

Siem jaki ośrodek polecacie od 12 roku życia pale trawę potem feta MDMA wszelkiego rodzaju dopy i jebane alko do tego szkoda czasu i nerwów by wszystko wymieniac...Ciągi z trawka lub dragmi mam już za sobą popijam często piwo ,lecz nie potrafię sobie odmówić tego skręta czy kreski .Co z tego że nie ćpam tygodniami
czy miesiącamii jak od tylu lat nie miałem nawet miesiąca bym był czysty od wszystkiego .Chce zacząć funkcjonować normalnie a nie być ciągle na czymś ,Poradzi mi ktoś coś jestem z kujawsko pomorskiego ,myślałem nad ND oraz Zaroślaku .
Rejestracja: 2016
  • 904 / 128 / 0

26 kwietnia 2019PeuSS pisze:
Orientuje się ktoś może jak jest w Poradni i na Oddziale Dziennym w Powrót z U w Częstochowie? Ktoś może był i poleca jakiegoś terapeutę?
"Współpracują" z Monarem Dębowiec z Poraja.
Chyba u nich też jest "Diablo" Paweł (nazwiska nie pamiętam). Terapeuta i odpowiada za sportowe osiągnięcia. Kocha piłkę nożna. Wielu ludzi go lubi. Możliwe też, że Paweł Stomma, ale nie jestem pewna - dobry człowiek.
Rejestracja: 2017
  • 331 / 70 / 0

Cześć. Zamierzam w przeciągu miesiąca wybrać się na terapię do ośrodka leczenia uzależnień. Po przeglądnięciu wątku wybrałem wstępnie Nowy Dworek, ale mam jeszcze pewne wątpliwości i kilka pytań, na które ktoś z forum może potrafiłby odpowiedzieć. Otóż czy w Nowym Dworku można się tak dogadać z terapeutami, by móc grać tam na instrumencie muzycznym? Mam tu na myśli takie prawdziwe ćwiczenie, 2-3 godziny dziennie (jestem z zawodu instrumentalistą orkiestrowym i nie mogę sobie pozwolić na niegranie przez dłuższy okres czasu, bo stracę pracę po powrocie z terapii). Ewentualnie czy w jakimś innym ośrodku na nfz byłoby to możliwe? Uzależniony jestem od opio (PST i kodeina, około 3 lata przerywanego ciągu).

Wyczytałem też, że na czas terapii dostaje się L4. Czy pracodawca widzi skąd wystawiany jest papierek i z jakiego powodu pracownik jest na zwolnieniu? Innymi słowy, czy możliwe jest wydedukowanie z dokumentów, że dana osoba jest ćpunem? Lepiej wcześniej zagadać do pracodawcy czy po prostu donosić/dosyłać L4 co miesiąc?
Rejestracja: 2014
  • 8710 / 1166 / 0

Nie wiem, jak z graniem bo w ośrodku nigdy nie byłem, ale na L4 będzie kod choroby (więc tak, będą wiedzieć).
Rejestracja: 2007
  • 644 / 109 / 0

Na "L4" (obecnie e-ZLA) dla pracodawcy nie będzie widocznego rozpoznania ani jego kodu statystycznego, nie musisz się o to martwić. Poza formalnościami, myślę że lepiej jednak porozmawiać z pracodawcą. W razie wątpliwości: https://www.zus.pl/
Rejestracja: 2019
  • 352 / 35 / 0

Czytam sobie i przerażenie mnie ogarnia, z połowy osób na czele z Warszawskim Ćpunem już nie ma wśród żywych... :(
Rejestracja: 2014
  • 8710 / 1166 / 0

Faktycznie - zapomniałem, że są już elektroniczne zwolnienia. Rzeczywiście wg. tego, co przeczytałem, nie ma na nich kodu choroby (na papierowych też nie powinno było być, ale niestety były).
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 996 / 114 / 0

^ to sie nazywa kultura osobista - propsy!
Moim zdaniem kod choroby na L4 byl pogwalcenien tajemnicy lekarskiej. W dodatku na najwrazliwszym gruncie - wzgledem pracodawcy.
Posty: 2844 Strona 263 z 285
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1197 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość