Risperidon - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 177 Strona 12 z 18
Rejestracja: 2017
  • 2 / / 0

Ja Rispolept biorę od ponad 4lat od pierwszego wystąpienia psychozy. Po roku leczenia mania znowu wrocila, ale musze pryznac, ze wplyw na pewno mialy zazywane specyfiki. Obecnie jestem juz w fazie odstawienia leku i bardzo sie z tego powodu ciesze mimo lekkiego leku przed nawrotem choroby. Po Rispolepcie przytylem 30kg, tak ze nie moge teraz na siebie patrzec. Libido praktycznie zerowe, niska samoocena, mocno splycone emocje i zespol amotywacyjny to glowne skutki uboczne jakich doswiadczylem. Przy kazdym zmniejszeniu dawki wraca mi naturalna energia i chcec do zycia, chociaz lek nadal dziala. Za kilka dni zmniejszam dawke do 0.5mg wieczorem i czekam na powrot do normalnosci. Ogolnie nie polecam tego leku, chociaz trzeba przyznac, ze niweluje objawy choroby. Niektore osoby (takie jak ja) nigdy nie powinny siegac po substancje psychoaktywne, bo mozna sobie tym sposobem naprawde spieprzyc zycie..
Rejestracja: 2010
  • 4530 / 740 / 25

Podczas stosowania leku, nie zauważyłem interakcji z alkoholem. Tak na temat.

Terapia z użyciem MDMA pozwala przepracować traumy?

"Jakbyś patrzył na przeszłość przez aparat fotograficzny z obiektywem szerokokątnym”.

Młodzi Niemcy przerzucają się z alkoholu na narkotyki

Młodzi Niemcy mniej palą tytoniu i piją alkoholu, ale częściej sięgają po miękkie narkotyki, zwłaszcza marihuanę. Raport w sprawie korzystania przez nich z używek przedstawiła Federalna Centrala Informacji o Zdrowiu (BZgA).

PEA

Rejestracja: 2014
  • 2279 / 253 / 3

To, że nie zauważyłeś, nie znaczy, że złośliwy zespół neuroleptyczny nie może wystąpić. To tak ku przestrodze. Rysperydon to silny neuroleptyk, którego wieloletnie zażywanie może prowadzić do późniejszych dyskinez i ataksji.
Rejestracja: 2017
  • 2 / / 0

19 sierpnia 2017london5 pisze:
Podczas stosowania leku, nie zauważyłem interakcji z alkoholem. Tak na temat.
Przy laczeniu rispoleptu z alkoholem szybciej sie upijalem i kac byl ciezszy niz zwykle. Po spozyciu nie moglem spac, generalnie nie jest to dobry pomysl.
Rejestracja: 2011
  • 7708 / 808 / 0

W ogole laczenie neuroleptykow z alko to marny mix, bardzo usypia.
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 44 / 2 / 0

Ja tez nie zauwazylem interakcji z alko.
Rejestracja: 2017
  • 77 / 12 / 0

Risperidone jest całkiem przyjemny tylko w małych dawkach. Zakładając, że macie tabletki 1mg to najlepiej ułamać sobie malutki kawałeczek (z 1/4), wziąć pod język (szybkie wejście) i zaprawić ziołem. Jak masz 2mg to najlepiej podzielić to na 8 kresek rozkruszając tabletke.

Dawka 0.25mg doraźnie ma zupełnie inne efekty niż branie codziennie dawek 1mg i większych. 0.25mg przypomina wejście LSD albo bardzo małą dawkę LSD. Super się słucha muzyki, seks też jest lepszy, wycieczki piesze są fajne. Przy dużych, regularnych dawkach niestety popęd się obniża i się człowiek rozleniwia.

Przy dawkach 0.5mg to można już poczuć negatywne skutki Risperidonu, takie jak nadmierny apetyt, ospałość itp.

Ja mam doświadczenie już 15 lat, i co najmniej raz w miesiącu sobie jedną tabletkę rozkruszę dlą spotęgowania fazy. Psychiatra mi przepisuje już tak długo ale nie biore tego świństwa bo moja psychoza jest pozytywna i dobrze mi z nią.

Absolutnie odradzam brania tej trucizny codziennie i w większych dawkach chyba, że ktoś ma mocną i negatywną psychoze.
Rejestracja: 2011
  • 7708 / 808 / 0

@up
pierwsze slysze o dzialaniu rekracyjnym neuroleptykow.To sa leki na psychozy a nie do cpania.
Rejestracja: 2016
  • 2771 / 741 / 0

Od biedy wszystko można, często wejście neuroleptyków jest przyjemne, to nic, że kolejny dzień przypłaca się objawami podobnymi do depresji.

UJebany, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2848462/
Rejestracja: 2015
  • 356 / 13 / 0

Doświadczenia moje i moich znajomych, jeśli chodzi o działanie risperidonu:
1) wzięty na trzeźwo usypiacz i zamulacz konkretny z działaniem odczuwalnym jeszcze po przebudzeniu
2) dobrze znosi bad trip po zielsku (3 mg leku)
3) średnio-słabo zmniejsza bad trip na psychodelikach (przynajmniej jeśli chodzi o tryptaminy, włącznie z podgrupą lizergamidów), również w tym przypadku dawkowanie 3 mg. Naczytałem się na reddicie i innych bluelightach, jak to neuroleptyki atypowe niwelują fazę w razie czego w przysłowiowym mgnieniu oka - tu i teraz - ale już dwie osoby z mojego otoczenia udowodniły w ostatnim czasie, że z kwasem tak wcale nie jest. Niewątpliwie plusem ich podania jest to, że taka osoba szybciej pójdzie spać, niż gdyby musiała przejść bad tripa bez tychże leków - po pewnym czasie "zaśnie" w trakcie badtripa, tym samym skracając go. Ale nie jest to bynajmniej magiczna różdżka, która w ciągu 15-20 minut rozwiąże problem osoby na bad tripie i przywróci do normalnego stanu.
Posty: 177 Strona 12 z 18
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 1331 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość