Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 36 • Strona 3 z 4
  • 56 / 1 / 0
Mam psy i koty od zawsze więc coś o tym wiem.
Na reckach weterynaryjnych miałem realizowane rolki (przed sylwestrem bo zwierzęta się bały, fajerwerków), clony, (padaczka u psa)baclofen (przykurcz tylnich łap u psa), tramal ketonal (po operacjach wycięcie nowotworów).
  • 11 / / 0
Jeśli są to białe recepty każdy lekarz może na nie wystawić dowolne środki z listy tych dostępnych na zwykłe druczki. Ilość leków @1 rec nie może przekroczyć 3 miesięcznej kuracji danym lekiem.
Pierwsze słyszę, żeby ketaminę można było kupić w PL. Jest ona stosowana w lecznictwie zamkniętym tj. Ketanest 10 i 50 - "10" - 10 mg/ml (200 mg/20 ml), 5 fiol. 20 ml lub "50" 50 mg/ml (500 mg/10 ml) 5 fiol. 10 ml ale nie ma ustalonej ceny rynkowej więc to raczej na prywatne zamówienia z za granicy. Nie zdziwiłbym się gdyby apteka wtedy zadzwoniła do lekarza, że by potwierdzić czy faktycznie wypisał taką receptę. To, że druczki są autentyczne to jedno ale to czy lekarz faktycznie wypisał dany druczek to inna sprawa.
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2013 przez x_sr, łącznie zmieniany 1 raz.
Bluelight

Jeśli znasz angielski - polecam to forum - bardzo rzetelne źródło informacji od ludzi z całego świata - jest tam dużo więcej oraz bardziej szczegółowych info niż na [h]
  • 401 / 2 / 0
x_sr pisze:
Nie zdziwiłbym się gdyby apteka wtedy zadzwoniła do lekarza, że by potwierdzić czy faktycznie wypisał taką receptę. To, że druczki są autentyczne to jedno ale to czy lekarz faktycznie wypisał dany druczek to inna sprawa.
Niech dzwonią ;]
Raczej Bioketanu się używa i to normalne, że lecznice posiłkują hurtowniami z lekami 'ludzkimi'. To wręcz nagminna praktyka. Bo tak jest taniej i szybciej.
In heaven everything is fine. You've got your good things and I've got mine.

http://www.youtube.com/watch?v=qHYNfitGBp4

---

„Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą.” opio-free :cool:
  • 451 / 4 / 0
Pytanie do praktykujących lub już nie - czy do weterynarza muszę udać się ze zwierzęciem, czy wystarczy jego książeczka szczepień lub jakiś inny dokument?
Czy zwierzę po operacji otrzymuje stosowny papier/raport który musiał bym okazać weterynarzowi, czy da radę załatwić np. tramadol na uścisk dłoni? :)
"Jebać trzynastkę powiedział odwracając się na pięcie, trzymając pompkę w ręce..."
  • 10 / / 0
Ktoś sie orientuje gdzie można dostać druczki różowych recept weterynaryjnych? Mój stary jest lekarzem weterynarii, dzwonił po wszystkich hurtowniach, nie mają, nie orientują sie, jakby nie wiedzieli że istnieją. A jednak z tego co tu pisze istanieją różowe weterynaryjna recepty: http://www.prawo.farmacja.pl/wpisy-act-more-id-236.html
Pomóżcie, gdzie szukać tych druczków
  • 21 / 1 / 0
jak wypisuje się receptę weterynaryjna na clonazepam/baclofen ? ile maxymalnie mogę wziąć klonów na jedną recepte i ile baclo (50x25) na jedną ? bo chce maksymalnie wykorzystać recepty, możliwa jest refundacja jak na ludzkich receptach ?
  • 116 / 3 / 0
Jak to jest z tym ketanestem, da radę załatwić rec od weterynarza? Gdzie ją realizować?
"Najtrudniej dotrzeć do samego siebie." Marek Aureliusz
"When I put a spike into my vein
And I'll tell ya, things aren't quite the same
When I'm rushing on my run
And I feel just like Jesus' son
And I guess that I just don't know"
  • 252 / 4 / 0
Nie chce się wpieprzać, ale coś kojarze że miało nie być gadek na temat leków od weterynarza. To [H], a nie dogomania.pl
  • 34 / / 0
Miałem recke od weterynarza na nitrazepan i nie dało rady zrealizować %-D
  • 1784 / 30 / 0
iMPerer000 pisze:
jak wypisuje się receptę weterynaryjna na clonazepam/baclofen ? ile maxymalnie mogę wziąć klonów na jedną recepte i ile baclo (50x25) na jedną ? bo chce maksymalnie wykorzystać recepty, możliwa jest refundacja jak na ludzkich receptach ?
Wiem, ze ten temat raczej miał być pomijany(artykuły itd). No ale wisi, tak? Jezeli nie ma być poruszany to powinien być usunięty.

Benzo + 2x baklofen przechodzi. Refundacja? :wall:
Uwaga! Użytkownik [Faust] jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 36 • Strona 3 z 4
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.