Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

Posty: 1252 Strona 100 z 126
Rejestracja: 2019
  • 3 / / 0


Ktoś orientuje się ile jest ważny numer recepty? Znalazłem receptę sprzed roku od psycho, która nie była wykorzystana, ani nie była podpięta pode mnie, bo była wypisana z pliczku pustych recept.

Kiedyś bawiłem się w to bardziej, ale nie ma żadnej informacji o tym nigdzie. Podrobiłem kiedyś około 10 recept (alpra,lora,diaz,zol) oczywiście z numerami z ukradzionych recept.
Dużo czytałem i chętnie wymienię się spostrzeżeniami z kimś równie doświadczonym kto podrabia recpt. najlepiej bez numereacji.
Jeśli chodzi o kody to znalazłem program do tworzenia recept bez numeracji i jestem ciekaw czy ktoś z tego korzysta, bo moje wyglądaja bardzo legit. Wpadłem na ten pomysł będąc prywatnie u lekarza, wypisał antybiotyk bez kodow i zaczałem czytac o tym, ktos juz probował wypisac tak recepte na clona lub inne z grupy IV? bo inne specyfiki wiem, ze przejda, bo rownie dobrze moze to byc papier toaletowy.
Rejestracja: 2018
  • 237 / 19 / 0


@niepewny
Jeżeli masz jakieś zwierzę to idź do weterynarza. Twojemu zwierzęciu można przepisać wiele różnorodnych leków. Weterynarze są obecnie poza systemem kontroli. Taką receptę będzie o wiele łatwiej podrobić i są małe szanse na złapanie na gorącym uczynku?

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Naćpany kierowca zaskoczył mundurowych. Dał im dziwny prezent

Takiej kontroli funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego nie mieli jeszcze nigdy.
Rejestracja: 2017
  • 44 / 2 / 0


Macie racje ostatnio doszedłem do takiej perfekcji że paczkę słabszych klonów lekarka wypisała mi z uśmiechem na ustach i zadowoleniem że może pomóc ;). Ale samo zjawisko fałszowania recept jest interesujace. Myślicie że dzisiaj jest to już zbyt skomplikowane i nieopłacalne?
Rejestracja: 2018
  • 529 / 136 / 0


No ja po lekturze tego wątku mam takie przeświadczenie, może fałszywe, że ilość benzodiazepin jaką można zdobyć na taką receptę większości ludzi nie wystarczy do złagodzenia stresu związanego z (zasadną) obawą, że może się wyda.
Rejestracja: 2019
  • 3 / / 0


Ogólnie najgorszy jest ten pierwszy raz, dlatego swoją pierwszą recpt. zrealizowałem na alpra w nocnej aptece, żeby trudno było mnie nagrać na kamerach. Zimą ludzie noszą czapki, a ciemność robi swoje. recpt była legit, ale była wypisana na pro familiae - pesel i dane gościa o takim samym nazwisku co lekarz. wszystko przeszło
Rejestracja: 2009
  • 520 / 31 / 0


Pamiętam że w okolicach 2009/2010 był taki temat, o generowaniu numerków recek(większość aptek nie była podpięta do neta) kwitowaniu, pieczątkowaniu, generowaniu peseli etc.
I dnia pewnego jakaś farmaceutka założyła konto i napisała w temacie że jesteśmy przestępcami, że zgłosiła to na policję itd etc. Temat zniknął w 2dni. Po prostu wyparował, nawet do kosza nie trafił %-D
Rejestracja: 2011
  • 7241 / 726 / 0


W Hiszpanii są recepty na minimum rok i co każdy rok lekarz przedłuża recke.Wystarczy tylko gadka w stylu ``kończą mi się leki, przedłuży pan/pani na następny rok`` i mam w łapię benzo czy co tam chcemy.
Dodam, ze nie ma papierowych recept, wszystko jest na karcie elektronicznej.
Rejestracja: 2019
  • 3 / / 0


Czy lewa recepta bez kodów na ludiomil (lub tramal) od neurologa lub rodzinnego przejdzie w aptece?
Znalazłem taki program, który tworzy kody kreskowe i umieszcza wszystkie dane bez potrzeby zabawy w paint czy innym programie do obróbki. Wygląda bardzo legit.
Rejestracja: 2017
  • 44 / 2 / 0


Hej ekipa, mam pytanie i proszę o szybką odpowiedź bo jeśli Pan Bóg da to jutro odbieram recke na Relanium w ampułkach 10mg/2ml. Ostatni raz lekarz wypisał mi taką jakieś 3 lata temu i chciałem się upewnić jak powinna wyglądać bo ta przychodzi z po za mojego miasta i nie znam lekarza, który ją wystawił i jej nie widziałem jeszcze. Ale mam ta możliwość odbioru że spr zawartosci. Czy ktoś mógłby mi napisać jak powinna prawidłowo być wypisana? Czy dalej może być wypisane na niej maksymalnie 3 opakowania relanium w ampułkach czyli 15 ampulek po 10mg/2ml czy może być więcej bo zmieniły się jakoś przepisy np 6 op jesli rozpisze ja w jakiś specjalny sposob? Tak samo moze wypisać np 6 lub 8 ampulek mimo że w opakowaniu jest 5 i te 6 lub 8 musza wydac? Pytam bo kiedyś maksymalnie na jednej mozna było z tego co pamiętam 15amp wypisać czyli te trzy opakowania w sumie, a nie chce się dać nadziać jakiemuś oszustowi. Po za tym wiem że to ten z tych rzadziej przepisywanych leków w tej formie i muszę zachować szczegolna ostroznosc w aptece. Po za tym recka na to to nie jest tania sprawa i nie chce stracić kasy za coś co będzie falsyfikatem. Tak samo lekarz twierdzi że wypisal na swego pacjenta więc powinienem sprawdzić w jakimś generatorze algorytm peselu czy taki faktycznie istnieje, a nie jest to jakiś przypadkowy ciąg bezsensownych liczb no nie? Bo oni w aptece będą sprawdzać PESEL? Inna sprawa recepta podobno ma mieć kody. 3 lata temu oryginalną od lekarza też dostawałem z kodami, ale ogólnie można chyba i na tej bez kodów wypisać nie tak hipotetycznie? No niby to nie narkotyk, ale przeznaczony i do lecznictwa otwartego i zamkniętego a nie każdy lek ma takie zastosowanie bo niektóre sa tylko do użytku szpitalnego i otwartym przeznaczeniu nie ma mowy. I tak z czystej głupiej ciekawosci jeszcze pytanie. Czy przykładowo zeskanować taka receptę bo słyszałem że sa tacy desperaci co skanują i gdyby dwie osoby na raz prawie jednocześnie ją próbowały zrealizować w dwóch różnych aptekach to jest szansa że się uda 2 razy tą samą receptę wykupić? Wiem to igranie z ogniem, ale pytam z cielawosci. Jest jakis sposób żeby sprawdzic nr pwz/ZUS lekarza że istnieje taki lekarz o takim numerze? Bo chyba era wyimaginowanych lekarzy o lewych nr wyk zawodu co wystawili dziwnym trafem wiele recept już odeszla? Wiem że to pewnie olbrzymie ryzyko i wymaga synchronizacji i pewnych umiejętności jeśli jest możliwe ale kurwa nie sposób jest dostać ten lek przez internet, wszyscy co się oglaszaja że sprzedażą leków to akurat tego tego boją się jakby to było chuj wie co. ;)
Rejestracja: 2018
  • 273 / 21 / 0


Kupiłeś na O24? xD
Nie, serio, jeśli cokolwiek w tym stylu to poważnie odradzam próbę realizacji.
Posty: 1252 Strona 100 z 126
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość