Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 33 / 3 / 0

29 grudnia 2018Baltimore pisze:
recepty realizować będę u naszych sąsiadów.
Do realizacji recepty poza granicami kraju w którym została wystawiona potrzebna jest recepta transgraniczna. I taka recepta rożni się od zwykłej RP. Ponadto realizacja nie obejmuje leków RPW.
  • 72 / 3 / 0

Cóż niektórym tylko weterynarz pozostaje....

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Stróże prawa zaopatrywali dilerów

Jak informowała "la Repubblica" Giuseppe Montella, jeden z zatrzymanych karabinierów Piacenzy od 2008 miał aż jedenaście samochodów, 16 motocykli i kilkadziesiąt rabunków bankowych.
  • 3022 / 1224 / 1

29 grudnia 2018Baltimore pisze:
Dzięki pieprzonej prohibicji farmaceutycznej wykosztowałem się na drukarkę do recept, a także zdobyłem pieczątkę na rzeczywiste imię i nazwisko oraz numer PWZ lekarza psychiatry. Dzięki temu, że mieszkam zaledwie czterdzieści kilometrów na zachód, czterdzieści na południe i trzydzieści - na wschód od granicy czeskiej, recepty realizować będę u naszych sąsiadów. Podejrzewam, że ich systemy nie odróżniają naszych "RP" i "RPW".
Wrócisz do naszego pięknego kraju pewnego razu nie z towarem, a w kajdankach. Poza tym to nie jest takie łatwe. Recepta transgraniczna to nie zwykły papierek, trzeba wiedzieć co i jak pisać i kodować.
  • 1 / / 0

heja
Orientuję się ktoś czy na reckach Rpw w przypadku przekroczeniu maksymalnej dawki dobowej , trzeba przy dawkowaniu dodać ! wykrzyknik + pieczątkę?
Czy przepis ten już znieśli

https://rx.edu.pl/pytania/czy-przekrocz ... u-lekarza/
  • 3022 / 1224 / 1

Zależy jaki środek. Np oxykodon nie ma maksymalnej dawki dobowej. Są natomiast maksymalne dawki miesięczne refundowane i tego się musisz trzymać. W przypadku przekroczenia tej dawki recepta automatycznie jest kwalifikowana do kontroli. Poza tym na poziomie apteki już zaczynają się pytania i najczęściej jest telefon do wystawiającego.
  • 1275 / 186 / 0

Mi na receptach napisane jest zawsze dawkowanie na końcu lub pod nazwą leku. Czyli np 3 razy 1, albo 1-0-1 (rano i wieczorem).
  • 274 / 22 / 0

Dawkowanie musi absolutnie być, bo jest niezbędne do określenia czy ilość zapisanego leku nie przekracza 3/4 miesięcy dopuszczonych w ustawie.
  • 2435 / 540 / 155

[mention]mruk90[/mention] Słyszałam, że ponoć (od 2014 bodajże) znieśli przepis z pieczątką i wykrzyknikiem. Ale zawsze musi być dawkowanie i łączna dawka substancji przepisanej na recepcie wyrażona sumarycznie i słownie. I Rpw na max. 90 dni, nie na 30 jak wcześniej. Realizować można zaś przez 30 dni od daty wystawienia, a nie przez 14, jak przedtem.
Użytkownik nieaktywny
  • 190 / 22 / 2

Numer recepty która nie została zrealizowana, a została podarta i wywalona do kosza, jest dalej ważny?
Recka była na 1 op. DHC 90mg, nie będzie problemu jak zrobie 2 op. DHC 60mg?
  • 2 / / 0

Mordki kochane szybkie pytanie
dostałem recepte na tramal 50 mg 10 tabletek
troche chujowo więc wpadłem na pomysł, zeby przed 50 dopisać 1 i tak oto cieszyć sie sensowną realizacją recepty
zadziała? bez przypału itp? wydaje mi się, ze powinno być git ale wole dopytać
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 1491 uczestników Wejdź na czata