Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 68 / 2 / 0

Jak to jest w koncu z DHC ? Poszedłem z recepta rp a ta mi mówi, że zły kod recepty
  • 110 / 1 / 0

e-recepta nadchodzi niedługo koniec waszego kombinowania
https://ktomalek.pl/blog/e-recepta-czym ... ywac/w-155

Amerykański sen, opioidowy koszmar

Wypisywane w Polsce drżącą ręką opioidy, w USA przez co najmniej ostatnie dziesięciolecie leczyły bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, przeciążone kolana, a nawet dolegliwości związane z wyrzynaniem się zębów mądrości. To nie mogło się skończyć dobrze.

Kijów: Izraelski baron narkotykowy zbiegł podczas ekstradycji

Kilka minut przed zaplanowaną ekstradycją na lotnisku Boryspol w Kijowie z rąk ukraińskich policjantów w tajemniczy sposób zbiegł znany izraelski handlarz narkotyków – poinformowały w piątek izraelskie i ukraińskie media.
  • 1734 / 283 / 154

[mention]janko55[/mention] Ale ponoć system kontroli ma nie obejmować recept wypisanych wstecz (tj. przed 1 stycznia).
  • 110 / 1 / 0

27 grudnia 2018taurinnn pisze:
@janko55 Ale ponoć system kontroli ma nie obejmować recept wypisanych wstecz (tj. przed 1 stycznia).
No i co Ci to da 3 miesiące zapasu, bo na ile do przodu można wystawić receptę...
  • 6873 / 751 / 0

Owszem, ale ilość uzbieranych recept zależy tylko od Jego "woli kombinowania" i np już 3 recepty dają zapas na 9 miesięcy : )
  • 2300 / 788 / 1

Nie 9 miesięcy, a 2 miesiące grubszego ćpania. Arytmetyka ćpuńska nie wytrzymuje konfrontacji z rzeczywistością;)
  • 6873 / 751 / 0

W moim przypadku tak by się nie stało. Ja muszę mieć zawsze wszystko wyliczone, o stałych porach i każde odstępstwo od "normy" może powodować irytację. Przejebane z jednej strony, ale ma też swoje zalety : )
  • 2300 / 788 / 1

Jesteś chlubnym wyjątkiem wśród ćpuńskiej braci. Tak na prawdę nie znam nikogo IRL który działałby tak, jak TY. Nie jest ważne ile jest rezerwy - zawsze zabraknie.
  • 364 / 23 / 0

Dzięki pieprzonej prohibicji farmaceutycznej wykosztowałem się na drukarkę do recept, a także zdobyłem pieczątkę na rzeczywiste imię i nazwisko oraz numer PWZ lekarza psychiatry. Dzięki temu, że mieszkam zaledwie czterdzieści kilometrów na zachód, czterdzieści na południe i trzydzieści - na wschód od granicy czeskiej, recepty realizować będę u naszych sąsiadów. Podejrzewam, że ich systemy nie odróżniają naszych "RP" i "RPW".
  • 982 / 138 / 0

[mention]Baltimore[/mention]

Mój rodzinny jak mi daje drukowane recepty to tam jest kod kreskowy, nie boisz się tego? wiesz jak to ominąć? Poza tym musi być twoje nazwisko plus PESEL. :uwaga:
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata