Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 372 / 28 / 0

To czym są? Beta-blokerami? IPP? Antybiotykami? To SĄ leki psychotropowe. Inna rzecz, że nie ma ich w wykazie IV-P czy innym, jaki określono w znanej tu wszystkim ustawie.

• 5 / / 0

To ja jeszcze dodam, że dawkowanie nie może przekraczać 120 dni, nie 90.

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Na widok radiowozu pośpiesznie gasili światła w aucie

...co okazało się nie być najrozsądniejszym posunięciem.
  • 5 / / 0

18 czerwca 2018Niewinna pisze:
To ja jeszcze dodam, że dawkowanie nie może przekraczać 120 dni, nie 90.
Racja, pomylilem sie
Użytkownik nieaktywny
  • 1010 / 195 / 2

Użytkownik zbanowany
  • 595 / 71 / 0

Ciekawe, czy uczył się fachu z hajpa :-D

No cóż, zawsze powtarzam, że recept się nie podrabia. A jeśli już to tak, zeby były nie do odróżnienia.

Poza tym istotne jest kto (jak wygląda, jak się zachowuje) realizuje receptę na określony lek. Powinno się też dokładnie zapoznać z prawem farmaceutycznym, żeby nie machnąć jakiejś totalnej głupoty na takiej recce.

Generalnie w zdecydowanej większości przypadków jest to gra nie warta świeczki.
  • 1700 / 368 / 0

Stawiam, że zgubiła go, poza pechem - jak wszystkich w końcu - zachłanność. Może na eRkę coś chciał. :finger:

Jak człowiekowi raz przejdzie, to potem ma takie poczucie, że jest nieuchwytny niczym w "Catch me if you can". I dobrze je zdusić w zarodku, zanim ma się opracowane x tożsamości na potrzeby odbioru majki, oxy, klonów, tramalu, innych... Notes nieistniejących ludzi z peselami i adresami. Schizofrenia fałszerska. A jak jeszcze ogarnia dwa miasta czy więcej, to w ogóle. Jak typ ma jakieś znaki szczególne typu widoczne skazy, blizny, tatuaże, zachowuje się jak typowy Seba/wydygany gość niczym piętnastka prosząca po raz pierwszy o i-i-igiełki cz-cz-c--cztery-pięć na szeeee-s-n-a-ś-cie <przycisza głos ku końcowi>, to i tak jego działalność, jeśli była dłuższa niż ten miesiąc, to porażka. Z wielu stron.

Co nie oznacza, że czuję się bezpieczniejsza chodząc po ulicy, po jego pojmaniu...
Użytkownik zbanowany
  • 595 / 71 / 0

A bardzo łatwo jeszcze, niesionym początkowym sukcesem, uznać że tylko założenie konta na o24 dzieli mnie od hajlafu i nieustającej imprezy ;) bo przecież co może pójść nie tak...
  • 372 / 28 / 0

Dopóki nie spełnię kilku warunków, nawet nie myślę o omawianym w tym temacie fałszerstwie.

· Nigdy nie wymyślaj danych osobowych, ale posługuj się rzeczywistymi (wraz z numerem PESEL i adresem).
· Nie zapominaj o godnej zaufania aparycji.
· Najbezpieczniejsze okazje to te, w których korzystasz z recept wykradzionych z gabinetu i przez siebie podbitych pieczątką lekarza.
Użytkownik zbanowany
  • 595 / 71 / 0

Wykradanie recept, z podbiciem ich nie swoją pieczątką, nie brzmi dla mnie jakoś turbo bezpiecznie. Myślę, że lepiej przygotować wszystko na spokojnie, porzadnie w domu.
  • 1541 / 178 / 0

Ciekawe jak jest z podrabianiem różowych.. to musi być adrenalina
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata