Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

Posty: 1830 Strona 62 z 183
Rejestracja: 2016
  • 2563 / 445 / 3

Prawnie nie mogą wydać Ci tramadolu na "ładne oczy", ale jest na to szansa.
A wyjście do rodzinnego po reckę?
Rejestracja: 2017
  • 13 / 1 / 0

Rodzinny wie, że uzależniona jestem i przepisuje mi tylko tramal retard 100tab 100mg :( Zmienić rodzinnego nie mogę, bo przyjmuje bardzo dużo leków i często moja mama chodzi po recki, żeby nie wbijać za każdym razem na wizytę.
Kombinuję z lekarzami prywatnymi, ale no zmęczona już jestem i marzy mi się po prostu stały dostęp do tych biało-zielonych paczuszek :D Sen ćpuna, co?

Byłem żołnierzem i nie znosiłem narkotyków. Na emeryturze zacząłem leczyć się psychodelikami

Mike Cooley leczy się z PTSD psychodelikami. Rozmowa Jerzego Afanasjewa z bohaterem filmu dokumentalnego „Wyzwolenie”, który można było obejrzeć na festiwalu WatchDOC w Warszawie.

Epidemia koronawirusa. Brytyjczycy mają bossa narkotykowego z objawami

Podejrzany o handel narkotykami Brytyjczyk Mark Rumble, postawił na nogi administrację więzienia, w którym się znalazł. Pod koniec stycznia w ramach ekstradycji, trafił do Wielkiej Brytanii z Tajlandii.
Rejestracja: 2014
  • 8000 / 1029 / 0

1 paczkę w "zaprzyjaźnionej" aptece dostać bez recepty to jeszcze jest możliwe. O stałym dostępie w ten sposób zapomnij.
Rejestracja: 2018
  • 377 / 43 / 0

Jedyne co moze farmaceuta to wypisac recepte farmaceutyczna na najmniejsza dawke leku ratujacego zycie ale musi ten fakt wpisac w ksiazke recept i opisac co, jak i dlaczego. Ogolnie nie ma szans bo ksiazka recept to pierwsze co sprawdza GIF w razie kontroli.
Rejestracja: 2018
  • 16 / 2 / 3

Tramal jest na zwykłą receptę wiec wymagane jest tylko podpisik i trzy kody. Kody na tramal mogą być takie jak na dowolny lek jak na receptę. Nie trzeba pieczątek etc. Przeszukaj wątek to się dowiesz jak to zrobić by było ok z tym tramalem. PS nie zapomnij że powinno być d.s. oraz sumarycznej ilości czynnej :) Nie rób nic głupiego ani nie próbuj ich podrobić bo to tak nieładnie łamać prawo. :)
Rejestracja: 2017
  • 1912 / 1144 / 34

Za recepty tez biora sie malutka szansa na niewielka ilosc leku bedacego w kompetencji lekarza rodzinnego jest ale nie liczcie na duza ilość.
Prywatnie tez ciezko juz ugrac cos a będzie gorzej.
Rejestracja: 2009
  • 5 / / 0

[mention]lordmagus[/mention] na recepcie z tramalem nie podaje się sumarycznej ilości, a dawkowanie musi być jeśli masz zapisane więcej niż 2 najmniejsze refundowane opakowania.
Jak masz rp na psychotropy, to zawsze musi być dawkowanie + słownie dawka/łączna dawka/ilość tabletek.
Rejestracja: 2018
  • 5 / / 0

Przykład: Chcemy trama 200mg opak 50szt np 3 opakowania....
"Tramal retard 200mg 3op
150 tabl
s2 x 1/200mg (na jednej recepcie wypisana ilosc lekow w oparciu o dawke i dawkowanie musi byc taka iloscią, której przyjmowanie nie przekroczy 3'ech miesięcy.
przejdzie z refundacja

Przy psychotropach: Clonozepam 2mg 2op
(sześćdziesiąt tabletek)
albo
(120 miligramów) 60tab
dawkowanie
data, podpis, pieczątka najlepiej przy dacie i druga ponizej tresci recepty i gra.
Leki psychotropowe nie mogą byc wypisanie wraz z innymi lekami nawet rowniez psychotropowymi. Jedna recka = jedna pozycja. Bardzo moz;liwe ze jezeli chcemy trama z maksymalna znizka to najlepiej tez aby byl na osobnej ze wzgledu na to ze to lek narkotyczny
Rejestracja: 2017
  • 443 / 46 / 0

Bądź konkretny i napisz, o jakie psychotropy chodzi. Jedna recepta to jedna pozycja? W takim razie nie powinna przechodzić tak wypisywana przez moją lekarz psychiatrę recepta na pregabalinę i kwetiapinę czy na paroksetynę i trazodon.
Rejestracja: 2018
  • 83 / 6 / 0

Pregabalina i kwetiapina (które btw. też obecnie przyjmuję) nie są psychotropami, mogą być na jednej recce. Chodzi o substancje z grupy IV-P w tym benzodiazepiny, opioidy --> odsyłam do Wikipedii :)
Posty: 1830 Strona 62 z 183
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 609 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości