Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 182 / 4 / 0

Mam dwie recepty od dr. jeden cenny lek(oraz maksymalnej ilosci na recepcie), drugi juz mniej. Pomysl jest taki by przerobić ta mniej cenna, na duplikat cennej. Pytanie, beda problemy?
  • 1988 / 234 / 1

30 maja 2018OdwiertKorzenny pisze:
Doktorek mi zapomniał napisać słownie liczby mg..
to sam napisałem.

Jestem przestępcą ?
sfalszowac=podrobic?
ciekawa kwestia

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Pomorskie: Kulisy przemytu 3 ton kokainy do Polski

Firma "krzak" ściągnęła do Polski 3 tony kokainy. Na zakupione w Ekwadorze dziesiątki ton pulpy ananasowej spółka nie miała odbiorców w kraju, co wzbudziło podejrzenia śledczych. Postanowili więc sprawdzić drogę towaru z Ameryki Południowej do Polski.
  • 5 / / 0

30 maja 2018OdwiertKorzenny pisze:
Doktorek mi zapomniał napisać słownie liczby mg..
to sam napisałem.

Jestem przestępcą ?
Jeśli innym charakterem pisma i nie masz przy tym pieczątki i podpisu lekarza, to nie zrealizujesz recepty.

Parę stron wcześniej była rozmowa na temat zmiany kodów na recepcie - jak kod się nie czyta - wpisujemy numery ręcznie, jeśli któryś kod jest niepoprawny, wyskakuje info „zła suma kontrolna”. W przypadku recept pełnopłatnych rzadko kiedy wbijamy kody ;)
  • 16 / 2 / 3

Witam, Ja mam natomiast pytanie czy numer recepty jest powiązany z świadczeniodawcą - numerem regon przychodni lub PWZ lekarza? Czy jedno od drugiego oderwanie istnieje tzn. czy w aptece wiedzieli by że numer od innej przychodni /i lekarza?

Słyszałem że przychodnia/lekarz dostaje to od NFZ ale czy jest to powiązane w systemie gdy recka jest realizowana?
  • 1225 / 57 / 0

Pytanie. Lekarz może sprawdzić czy wykupiłem receptę, którą mi zapisał?
  • 585 / 60 / 0

nie
  • 377 / 45 / 0

A kombinowaliscie cos z receptami weterynaryjnymi? Dzis mi laska mowila ze czasem na xanax wypisuje na takie recepty i ze w duzych mistach bez problemu a tam nawet pesela nie ma
  • 13 / 1 / 0

Cześć!
Przejrzałam wątek i widzę tu pare mądrych głów... stąd mam pytanie.

Potrzebuję tramalu, lekarze mi wypisują bez problemu bo jestem chora, ale to za mało. Wiadomo, wpadłam w to. Moje pytanie jest następujące: myślicie, że udałoby się iść do apteki, powiedzieć że jestem chora na to i na to, że w związku z tym każda wizyta u lekarza niesie za sobą ból (wyjście z domu) i czy sprzedadzą bez refundacji, na 100% płatny tramal? W sumie ceny dla mnie nie mają znaczenia, więc spokojnie mogę płacić 100%.

[cut]
Byłabym wdzięczna.

Na forum obowiązuje zakaz handlu. | STR88
  • 8919 / 1207 / 0

szansa 1:1000 : ) Gdyby to było takie proste...
  • 13 / 1 / 0

jezus, nawet jeśli tramal nie zalicza się do psychotropów? szkoda bardzo, ale może nie będę z siebie idiotki robić, tylko bulić za recepty u lekarzy :/
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 1331 uczestników Wejdź na czata