Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

Posty: 1882 Strona 56 z 189
Rejestracja: 2018
  • 83 / 6 / 0

Przepis jest jasny: recepta ukraińska, białoruska musi zostać wydana jeżeli posiada pieczątkę, dawkowanie, nazwę leku, dane pacjenta i dane osoby wystawiającej. Zasada ta nie dotyczy jednak psychotropów, które są objęte zasadą przeciwdziałania narkomanii i tak benzo/tramal można dostać w Polsce jedynie na polskich receptach.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 1010 / 203 / 2

Czyli nie ma co się bawić w recepty z innego kraju, bo i tak nic ciekawego się nie dostanie.

O konopiach w Radio Maryja – audycja i transkrypcja

Transkrypcja Wolnych Konopi z audycji o konopiach w Radio Maryja. Jedna z najrzetelniejszych audycji jaka ostatnimi czasy pojawiła się w polskich mediach - serio.

Śmiertelnie niebezpieczne dopalacze na Ursynowie. Policja zatrzymała sprzedawcę "Henia"

Ursynowscy kryminalni zatrzymali 29-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości syntetycznego narkotyku będącego "odpowiednikiem kokainy".
Rejestracja: 2014
  • 1873 / 467 / 0

Myślę, że nasi dyżurni-papierni się dokształcą; wcześniej strzałem w kolano było pisanie np. hurtowych ilości benzo na Rki (np. klony, gdzie ta różnica to 11 z groszami versus 3.20) z czystej... chytrości, teraz - woah. Ale nie ma takiego prawa, którego nie da się ominąć, jak pokazały to chociażby Żab... o przepraszam, "placówki pocztowe" z zielonym płazem w logo. :-) Dajmy hajpowi trochę czasu na przetrawienie tego, algorytmy mają to do siebie, że raz rozkminione - są dziecinnie łatwe do wygenerowania dobrych numerków/pasków, na ogół.

Rozkminiam to tak na szybko, błyskawicznie wręcz: ale czy nie wystarczy w takim razie np. recepta na DOWOLNY refundowany lek i dalej jazda z patentem z wymazywaniem, dobrym papierem itp, czy gdzieś jeszcze dodatkowe cholerstwo jest zaszyte...?

Dzięki za informację. :listen: Ręka na pulsie.
Wczytam się w wolnej chwili.
Rejestracja: 2017
  • 1898 / 320 / 2

Pytanie w temacie. Załóżmy, że dana osoba realizuje recepty rpw. Czy taka osoba widnieje w jakimś rejestrze?
Rejestracja: 2009
  • 244 / 33 / 0

Przypominam delikatnie, że wątek jest dostępny publicznie i czasem nie warto chwalić się wszystkim. Założę, się, że to, co tu piszemy, jest monitorowane na bieżąco przez "pewne" osoby. A później zdziwienie, że tak dynamicznie wprowadzają zmiany. Jeśli chodzi o sumę kontrolną, tą o której myślę, to już dawno był wzór do obliczania tego na necie.
Rejestracja: 2016
  • 111 / 12 / 0

Na Rpw to bym się nie bawił, bo to są recepty szczególnie monitorowane, i wszystko musi się zgadzać w systemie. Co do kodów kreskowych i algorytmu - ktoś wyżej napisał, że to jest śliskie, wystarczy ,że wygeneruje się recepta, która ktoś wcześniej gdzieś wykorzystał i wtedy jest przypał na 80%, chyba ze farmaceuta ma zwis i odda taką recepte. Lepiej mieć znajomego w aptece, który użyczy kodów z recept, które nie poszły na bęben, wtedy możecie sobie je przerabiać bo są "czyste"
Rejestracja: 2009
  • 244 / 33 / 0

Kolego, tego numeru recepty nie strzelasz na chybił-trafił, jak w totolotku %-D Wyliczasz z pewnych wzorów i ustalonych zakresów liczb, oszacowanych "na przód". Z uzyskanych liczb wyliczasz sumę kontrolną. Co najwyżej ktoś tam inny, jak za kilka dni pójdzie z oryginalną receptą, to mu wyskoczy błąd. Tak było przynajmniej kilka lat wstecz. Ja osobiście sram na lewe bibuły i Wam też radzę, ze względu na takie paradoksy, jak to, że przykładowo za tramal krople w aptece na 100% wybulisz ~78zł, a na czarnym rynku kupisz go za 50-70zł od rakowca, który dostaje to na refundację i opycha. Ale to trzeba ruszyć dupę sprzed kompa i się porozglądać :-) Własna bibułka może się jedynie przydać jak masz np. ostre zapalenie gardła, nie masz ubezpieczenia ani hajsu na prywatnego doktora a potrzebujesz np. doksycyklinę (antybiotyk), żeby wyzdrowieć.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 1010 / 203 / 2

Jak wyżej, robienie recept jest teraz w chuj przypałowe, to już nie te czasy, że można było wpisywać co się chce na 100% i wszystko przechodziło.
Już lepiej załatwić sobie papier o jakieś zwyrodnienie stawów, czy inną przewlekłą chorobę, niż robić wałki i liczyć na to, że taka recepta przejdzie. Raz, drugi, piąty, może przejdzie, ale za dziesiątym będzie przypał, a w aptece kamera i nic nie zdziałasz, nie wybronisz się.
Rejestracja: 2018
  • 76 / 3 / 0

Temat troszku zahaczający o sedno sprawy, aaaale... Dostałem wypis ze szpitala z SNRI 30% i neuroleptykiem i recepty na te leki. Pozwoliłem sobie wykonać "dokument kolekcjonerski" z wpisanym Afobamem. Reckę na alprę dostałem na podstawie "dokumentu" u rodzinnego. I teraz pytanie, czy teraz bawić się w bajeczki na podstawie wiadomo czego, czy walić z pustym blistrem Afobamu? Przy okazji, idę po swoje inne leki. Wizyta oczywiście u innego rodzinnego.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 1010 / 203 / 2

Zależy co masz na wypisie, jaka diagnoza? Jeżeli kwalifikuje się pod branie benzo (napady lęku, fobia społeczna, itp) to nie powinno być problemu.
Czy przerobiłeś cały wypis ze szpitala i wpisałeś sobie wszystko po swojemu?
Posty: 1882 Strona 56 z 189
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 779 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości