Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

Posty: 1969 Strona 134 z 197
Rejestracja: 2014
  • 2004 / 236 / 1

Mi moja aptekarka mówi że nie będzie wglądu do historii choroby tylko przy realizacji kodów na dany lek
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0

Jeżeli placówka nfz korzysta z systemu elektronicznych recept to z automatu na wizytach
historię leczenia i recepty sprawdzają?

Adam Nyk: polskie dzieciaki cierpią głównie na to, że nikt nie ma ochoty ich słuchać

– Przychodzą z uzależnieniem, po próbach samobójczych. Rodzice chcą, żeby od razu zająć się problemem. Są zdziwieni, gdy terapeuta najpierw próbuje się dowiedzieć, co w ogóle dzieje się z ich dzieckiem, oprócz tego, że ich dziecko sięga po dragi – mówi Adam Nyk, specjalista terapii uzależnień.

Przyszedł na dozór z narkotykami

Mężczyzna stawił się na komendzie w ramach dozoru policyjnego w związku z wcześniejszą sprawą karną. 42-latek przyszedł do jednostki policji z... amfetaminą.
Rejestracja: 2018
  • 3035 / 1238 / 1

Z automatu nic się nie dzieje. Lekarz musi chcieć zajrzeć w historię, a przede wszystkim musi wiedzieć, że jest taka możliwość. Duża część nie zna systemu i nie wie o niektórych opcjach.
Rejestracja: 2012
  • 5 / / 0

Mam znajomego stomatologa i chce go poprosić o wypisanie recepty. Będzie przypał jak na jednej recepcie będzie diazepam, alpra i zolpidem? Komuś kiedyś normalny lekarz wypisał wgl te wszystkie leki na jednej recepcie? W moim mniemaniu nie powinno być z tym problemów. Ktoś miał podobną sytuacje?
Rejestracja: 2017
  • 70 / 14 / 0

Diazepam, alpra i zolpidem wydaje mi sie dziwnym połączeniem wiec może aptekara sie zdziwi, ale nie wydaje mi się, żeby cokolwiek w związku z tym sie stało.
Rejestracja: 2014
  • 2004 / 236 / 1

Zolpidem i alpra są podane na osobnych receptach. W e też tak będzie?
Rejestracja: 2014
  • 9178 / 1255 / 0

"Aptekarka" nie jest od tego, żeby analizować zasadność połączenia danych leków. Ma zeskanować i wydać - to jest jej zakres kompetencji (jeśli recepta jest legit).
Ja realizowałem ostatnio e receptę, gdzie był Cloranxen (benzo) oraz Trittico (SARI) - wiem, że to nie to samo, co benzo + zolpi, ale WYDAJE MI SIĘ, że na e recepcie mogą być razem.
Rejestracja: 2018
  • 2435 / 540 / 155

17 listopada 2019jezus_chytrus pisze:
"Aptekarka" nie jest od tego, żeby analizować zasadność połączenia danych leków. Ma zeskanować i wydać - to jest jej zakres kompetencji (jeśli recepta jest legit).
Niestety (mówię ,,niestety'', bo często jest to prawo nadużywane przez niektórych farmaceutów), ale w przypadku uzasadnionego (właśnie z tym bywa problem) podejrzenia, że lek (bez recepty lub na receptę) zostanie wykorzystany niewłaściwie/pozamedycznie, farmaceuta ma prawo odmówić wydania leku.

No inna sprawa, że większość wyda, najwyżej krzywo się patrząc, ale niemal każdy farmaceuta będzie uważnie się przyglądał recepcie z taką dawką benzo.
Rejestracja: 2010
  • 423 / 52 / 0

Yyyy, z tego co mi wiadomo to każdy lek psychotropowy (a takim są benzodiazepiny) musi być wypisany na osobnej recepcie, więc nie jest możliwe aby mieć diazepam i alprazolam na jednej recepcie. No kurwa, że też nikt z komentujących tego nie zauważył? Ja pierdolę
Rejestracja: 2014
  • 9178 / 1255 / 0

Tak było przed wejściem e recepty...
Nie jestem pewny na 100%, ale z e receptą możesz mieć już wszystko na 1 świstku (który tak naprawdę nie jest receptą, a świstkiem z kodem do zeskanowania, po zeskanowaniu którego farmaceuta widzi listę leków przypisanych do tego kodu).
Posty: 1969 Strona 134 z 197
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 1513 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości