Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 203 / 18 / 0

Słyszałem że obecnie w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej nie mają recept RPW. Jeżeli się coś chce trzeba dostać się na Ostry Dyżur?
  • 1495 / 152 / 0

Ile mogę mieć max opakowań DHC 90 na 1 recepcie ?

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.
  • 153 / 4 / 0

To prawda recept RPW nie dostaniemy na nocnej czy swiatecznej opiece ..mozliwe ze dopiero jak wyladujemy na SOR to jest jakas szansa ..
  • 203 / 18 / 0

@OdwiertKorzenny na receptach wypisują ile tabletek. W aptekach masz opakowania po 60 sztuk. Mniejszej ilości nie chcą sprzedawać, także zadbaj o to aby liczba była mnożeniem 60 razy ilość opakowań. Co do ilości to zależy jak zażywasz. Tyle ile lekarz wypisze na recepcie, razy ilość dni (maksymalnie 90).
Np: 1-0-1 to będziesz mógł mieć (2 tabletki razy 90 dni) 180 tabletek.
@walas902 też byłem i nie dali mi niczego na RPW. Lekarz twierdził, że takie recepty mają tylko na SORach. Tam jednak dostaniesz jak najmniejszą dawkę i skierowanie do lekarza (jeżeli do specjalisty)
  • 6 / / 0

Co może stać się magikowi za wypisywanie recek typu kodeina (codziennie), tramal (czasami), benzo (często) i nie prowadzenie dokumentacji medycznej, ktora jest z teorii konieczna. Moze stracic uprawnienia jak go chapną. i na jakiej zasadzie by to wyglądało? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
  • 203 / 18 / 0

@up jeżeli wypisuje na 100% to raczej nic mu nie będzie. Natomiast jeżeli robi ze zniżką to zależy dla ilu osób. Sądzę że dla 1-2 osób to przejdzie. Jeżeli wypisuje dla większej ilości to NFZ zacznie kontrole bo im będzie kasy na refundację ubywać!
  • 6815 / 743 / 0

Kto przychodzi codziennie po receptę na kodeinę? O jaki lek konkretnie się rozchodzi? Chyba nie o więcej, niż 1 opakowanie Thiocodinu? : )
  • 180 / 3 / 0

Jest jakaś szansa na wykupienie recepty po osobie zmarłej?
  • 2300 / 788 / 1

W przypadku refundacji nie (tzn wykupisz, ale nfz będze miał informację, ze doszło do wyłudzenia nienależnych świadczeń). Bez refundacji bez problemu - apteki jeszcze nie mają dojścia dojścia do akt urzędu stanu cywilnego.
  • 69 / 5 / 0

W przypadku refundacji też wykupisz, tyle tylko,że to po jakimś czasie się wyda i będzie dochodzenie. Prawdopodobnie będzie umorzone, bo po np. pół roku nie bedzie żadnych śladów typu zapisy kamer itp. Przy obecnym systemie bałbym się jednak wykupywać nawet pełnopłatnych. Zrobią w departamencie kontroli filtr na np. IV P i narco 100% , wyjdą kwiatki i będa musieli to sprawdzać.
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata