Reakcja oksydacji pseudoefedryny - wątek ogólny

4-HMC, efedron, metkat. Charakterystyka i metody otrzymywania.
Więcej informacji: Metylokatynon w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

• 330 / 24 / 0

Nie, jeszcze jedną filtracje bo na końcu trochę syfu wpadło bo jestem chujowy w filtrach. Nigdy żadnej praktyki w tym temacie nie miałem. Teraz wyszedł już bardziej słomkowy zdecydowanie z intensywną wojną marcepanu i wiśni/owoców. Tylko w kurwe bardziej gorzki i trochę kwaśny.
  • 433 / 41 / 0

No ale teraz filtr w formie chusteczek się sprawadził ? Ile octu dałeś ?

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.

Dzieci połykają produkty z marihuaną. Wzrost liczby zgłoszeń

Władze służby zdrowia w Massachusetts poinformowały o wzroście liczby zgłoszeń dotyczących niemowląt, które połknęły marihuanę lub produkty ją zawierające.
  • 330 / 24 / 0

Najlepiej się sprawdził jeden płatek kosmetyczny i chusteczki 50/50, czyli jakieś 3ml. Octu dałem około 2.5ml no robiłem z jakiś 15-16 tabsów.
  • 433 / 41 / 0

No to dobrze :) metodą prób i błędów człowiek się uczy :) Dobra, ja już się więcej nie odzywam bo sam mam ciśnienie :D. Pamiętaj żeby nie popłynąć bo łatwo się wjebać.
  • 330 / 24 / 0

Łe tam coś mi nie wyszło, słabo poklepało.
  • 495 / 38 / 0

Serio nie ma sprawdzonego sposobu zeby pozbyc sie tego jebanego manganu? metkat robią już pare(dziesiąt) lat, a my dalej trujemy sie jakims pojebanym manganem :cojest:
  • 180 / 12 / 0

Czy pędzenie kota w pojemniczku na mocz jest bezpieczne? Czy KMno4 nie wchodzi w inter reakcję z tworzywem z którego jest owy pojemnik?
  • 4163 / 537 / 11

Nie.
Te kubeczki często się kupuje specjalnie na kota, żeby zrobić w plenerze, albo żeby nie myć swoich potem.
  • 507 / 257 / 2

Potwierdzam, też w początkach mojej kociej przygody kupowałam kubeczki z moczem, ale taniej mi wyszło robić kota w kieliszkach od wódżitsu.

Ogólnie plastiki nie wejdą w reakcję z środkami od kota, także fajer fri.
  • 1554 / 38 / 0

Lol. Znalazłem metodę prostszą niż wszystkie podane w faq I to od razu wysala do hcl..
02 maja 2013Parathormon pisze:
Kolejny przepis:

W 300ml chloroformu rozpuścić 2g chlorowodorku pseudoefedryny, następnie dodać 10g MnO2 i mieszać całość 2h na mieszadle (wysokie obroty) w temperaturze pokojowej. Następnie przelać całość przez sączek, osad przemyć chloroformem. Tlenek manganu można wyprażyć w 120*C, aby go zregenerować i użyć do kolejnej reakcji. Rozpuszczalnik po reakcji przedestylować - destylat nadaje się do kolejnych reakcji, natomiast pozostałość w kolbie pierwotnej rozlać na talerz i poczekać aż odparuje chloroform. Uzyskujemy piękny kryształ chlorowodorku efedronu z wydajnością 60-75%.

Nigdy tego nie robiłem, bo nie mam potrzeby, ale wygląda dobrze.

EDIT:

Chloroform można zastąpić pewnie DCM'em, który jest "przystępniejszy"; pefka z cirrusa, a tlenek manganu z kiosku ;).

EDIT2: (wersja bez sprzętu)

1. Ekstrakcja pefki - normalna jak zwykle, tylko odparować do sucha wodę na łaźni wodnej.
2. Wlać do słoika DCM, wsypać efkę i MnO2
3. Mieszać czymś najlepiej szklanym przez 2h %-D. No albo zrobić sobie mieszadło z wiatraczka komputerowego i magnesów neodymowych z allegro. Po mieszaniu przefiltrować przez filtr do kawy, żeby uzyskać klarowny płyn. Oczywiście przepłukać osad świezym DCM'em.
4. Odparować DCM (paruje b.szybko ale najlepiej robić to na balkonie, bo śmierdzi okropnie i podobno jest kancerogenem)
5. ET VOiLLA!
Swoją drogą, jeśli kruszycie coś na JEBANY PYŁ to najlepiej przez tekture. A jak przwz kartke to CO NAJMNIEJ zegnijcie ją raz. Przez ulotke z leku zresztą też lepiej chyba
Wróć do „Metkatynon”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata