Naturalne psychodeliki - wątek ogólny

Dział dotyczący grzybów i roślin wykazujących działanie halucynogenne, psychodeliczne, lub dysocjacyjne.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

• 1332 / 49 / 0

kainpwnz pisze:
jarekjurek pisze:
Na forum ktoś pisał, że jadł codziennie po jednej łysicy, i niby po jakimś czasie zaczął odczuwać poprawione samopoczucie. Z tym, że nie wiadomo na ile to było prawdziwe działanie, a na ile efekt placebo. W sumie też bym się chętnie czegoś więcej o tym dowiedział. Na pierwszej stronie która wyskakuje w duckduckgo, jest coś o tym, że małe dawki sajko mogą poprawić skupienie, 'otworzyć serce' itd, ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć.

A jak dla mnie całkiem wiarygodna opcja. Owszem, może i po części to placebo, ale jednak udowodniono, że i placebo może działać :)
No tak, ale jak placebo działa to to nie jest działanie substancji, tylko wkręta. Kiedyś miałem 6 czy 7 grzybków co mi zostało z partii, to zjadłem, żeby się nie marnowały. I zero efektów. A wg tego co w necie piszą na temat 'micro dosingu' to powinno już być odczuwalne jakieś działanie.
  • 2719 / 325 / 0

mógłby ktoś mi odpisać czy dobrze to rozumiem:

psychodeliki, to też

enteogeny
tryptaminy
lizergamidy
fenyloetyloaminy

?
bo już nie wiem co jest psychodelikiem, a co nie...

co jeszcze można dorzucić do ogólnej grupy psychodelików ?

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Przypalasz? Nie pij. Pijesz? Nie przypalaj

Amerykańscy naukowcy ustalili, że piwko z trawką lub trawka z piwkiem kopią mocniej, niż samo piwko lub sama trawka ;)
  • 1842 / 177 / 0

• 1332 / 49 / 0

Dobrze widzę, że na tej tabelce GHB jest zapisane w obrębie psychodelików? :retarded:
  • 1842 / 177 / 0

Nie wiem czy ma działanie psychodelicznie bo osobiście nie brałem, a moje ofiary nic nie pamiętają :retarded:
  • 118 / 5 / 7

Ciężko jest jednoznacznie podzielić substancje według działania. Zależy czy brać pod uwagę efekt jaki wywołują czy sposób w jaki wywołują ten efekt (trochę pomieszane mi to wyszło).

Często psychodeliki klasyfikuje się jako substancje będące agonistami receptorów 5-HT. Więc dysocjanty, kannabinoidy oraz delirianty by nie wchodziły do psychodelików. Ale jak wszystko w życiu to kwestia przyjętej definicji tylko...
  • 1332 / 49 / 0

Miesiąc temu wziąłem 1,2mg 25I-NBOMe, od tego czasu jeszcze trzy razy wrzucałem psychodeliki (dwa razy grzyby, raz 4-AcO-DMT) i czuję wyraźny spadek mocy ich działania. Np. wczoraj wrzuciłem 30mg 4-aco, czyli dawkę po której zawsze miałem 3-4 godzinne odrealnienie, zaburzenie odczuwania czasu i ogólnie wystrzelenie w inne gęstości. Wczoraj cały czas byłem świadomy czasu, wizualnie było słabiej niż zawsze i w stu procentach kontrolowałem fazę, a nie ona mnie. Kolega, z którym wrzucałem tamto 25i, także skarży się na wyraźny spadek mocy działania psychodelików. Pomiędzy tripami zawsze robiłem koło tygodnia przerwy, i wcześniej taki okres czasu w zupełności wystarczył na spadek tolerancji.

Czy to możliwe, że te kartony wybiły mi tolerancję, która utrzymuje się przez tak długi okres? Można to naprawić, np. braniem dyso? Dłuższa przerwa wyzeruje tolerancję, czy już do końca życia nie będę mógł się w pełni cieszyć działaniem sajko? :emo:
  • 2650 / 128 / 0

Jakie sajko oprócz tryptamin i kwasa mógłbym zjeść na selegilinie (inhibicja MAO-A oraz MAO-B) ? Mam ochotę na DOC-a/DOM-a lub coś podobnego w działaniu, ale fenki na iMAO to zły (ponoć nawet bardzo) pomysł. Dysocjanty odpadają, nie ta liga.
  • 9 / / 0

jarekjurek pisze:
Dobrze widzę, że na tej tabelce GHB jest zapisane w obrębie psychodelików? :retarded:
Nie widzisz dobrze. Psychodeliki mozna rozumiec podwojnie, przynajmniej u nas w Polsce. Psychodeliki jako halucynogeny, do ktorych zaliczaja sie i delirianty, dysocjanty, empatogeny, i te "czyste" psychodeliki, ktorymi sa raczej tryptaminy, lizergamidy, fenyloetyloaminy rowniez. Te trzy grupy to klasyczne psychodeliki.
  • 668 / 15 / 0

Ashwagandha nie będzie kolidowała z psychodelikami(tryptaminy)?
Wróć do „Psychodeliki”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata