Psychedeliki - Szkodliwość

Dział dotyczący grzybów i roślin wykazujących działanie halucynogenne, psychodeliczne, lub dysocjacyjne.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

czy waszym zdaniem powinno się zalegalizować psychodeliki?

33%
tak, bez ograniczeń
497
59%
tak, lecz pod pewnymi warunkami
882
4%
bezwzględnie nie
64
3%
nie mam zdania
48

Liczba głosów: 1491

• 1174 / 46 / 0

Mi psychodeliki namieszały w głowie, i to dość ostro. Do tej pory leczę się na "nie wiadomo co". Przerobiłem dziesiątki leków, ale żaden nie pomógł mi wrócić do stanu normalności. Tak ku przestrodze ;)

Sem

Użytkownik zbanowany
  • 796 / 13 / 0

Tzn. co Ci jest?

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Proces za handel dopalaczami w tajnym sklepiku w Łodzi. Sąd wyrzucił publiczność

Na procesie oskarżonych o sprzedaż dopalaczy w tajnym sklepiku przy ul. Próchnika w centrum miasta w piątek w Sądzie Okręgowym w Łodzi zeznawali dwaj świadkowie: 46-letni policjant Paweł Ch. i 18-letni Marcin Z.
Użytkownik nieaktywny
  • 241 / 32 / 0

01 czerwca 2018Demis pisze:
Mi psychodeliki namieszały w głowie, i to dość ostro. Do tej pory leczę się na "nie wiadomo co". Przerobiłem dziesiątki leków, ale żaden nie pomógł mi wrócić do stanu normalności. Tak ku przestrodze ;)
Co wrzucałeś, w jakich odstępach, kiedy zacząłeś? No i jakie masz objawy?
  • 1174 / 46 / 0

[mention]Makrela[/mention], 1p-LSD, ALD-52, ETH-LAD, AL-LAD, miprocynę. A jeśli chodzi o substancje inne niż psychodeliki, ale też w działające na odbieranie świata to DXM, mj, benzydamina.
Odstępy były dość krótkie ;)

A objawy to mam szeroko pojęte. Stwierdzony CHAD, zaburzenia schizotypowe, silne stany lękowe, zaburzenia osobowości, fobia społeczna, ogólne odrealnienie, różne zaburzenia na tle schizofrenicznym, urojenia, OCD, być może jakaś lekka odmiana autyzmu.

Nazbierało się tego ;) Ale nie mówię, że wszystko to wina psychodelików. One mi po prostu jeszcze bardziej namieszały w głowie.
  • 474 / 30 / 0

Mnie powój wrzucił w stan derealizacji na jakiś rok, więc nie wątpię w prawdziwość takich historii. Co ciekawe, o ile pomógł mi sport i ogólnie rzecz mówiąc aktywność fizyczna, to wyjście z derealizacji przypieczętowało spożycie grzybów, łysiczek lancetowatych. Po ich zjedzeniu wróciłem do trzeźwego odczuwania życia, ale muszę przestrzec, że nie brałem poza tym nic i nie byłem w żadnych ciągach. Po prostu prowadziłem aktywny tryb życia i spróbowałem grzybów po których ostatecznie wróciłem do zdrowia umysłowego.
  • 5645 / 433 / 0

Teoretycznie szkodliwosc psychodelikow jest znikoma.Jak ktos ma predyspozycje do zaburzen psychicznych sajko moga to uaktywnić.
Chcialbym szczegolnie powiedziec o takim lekkim psychodeliku jakim jest marihuana.Brana w ciagach przez wiele miesiecy/lat sa duze szanse, ze dostaniemy paranoi, zespolu amotywacyjnego .
Użytkownik nieaktywny
  • 241 / 32 / 0

02 czerwca 2018UJebany pisze:
Teoretycznie szkodliwosc psychodelikow jest znikoma.Jak ktos ma predyspozycje do zaburzen psychicznych sajko moga to uaktywnić.
No, z tym, że te zaburzenia obejmują też depresje, stany lękowe i różne inne drobne rzeczy (np. problemy z pewnością siebie, za duża, za mała, takie sprawy) - psychodeliki mogą to pogorszyć, dlatego taki ważny jest umiar i set&setting.
01 czerwca 2018Demis pisze:
Nazbierało się tego ;) Ale nie mówię, że wszystko to wina psychodelików. One mi po prostu jeszcze bardziej namieszały w głowie.
Czyli to był katalizator :-) wszystko pasuje.
  • 976 / 137 / 6

20 maja 2018haze_warrior pisze:
Skoro nawet zwykła mj (przynajmniej według wielu tagowana jako psychodelik) potrafi wielu podatnym jednostkom namieszać w głowach aktywując nawet schizofrenię (lub choćby zaburzenia psychiczne, typu: lękowe), to psychodeliki pełną gębą typu LSD / grzyby mogą, moim zdaniem, tym bardziej beret pognieść.
Pogrubiłem z czym się nie zgadzam.
marihuana jest bardziej niebezpieczna dla mózgu niż tryptaminy.
Stwierdzam to na podstawie własnego doświadczenia.
Przede wszystkim marihuana wpływa na układ nagrody (i dlatego chce ją się palić więcej i więcej).
Stany po niej są - przynajmniej moim zdaniem - o wiele bardziej psychotyczne niż po tryptaminach. Jest element dysocjacji, zagłębienia we własnych myślach. Pożywka dla schizofrenii. Ale właśnie to jest w niej pociągające.
Tryptaminy są czystsze.
Z neurologicznego punktu widzenia też marihuana jest bardziej "brudna" niż psychodeliki serotoninowe, bo jest mało selektywna. Na przykład oddziałuje na receptory dopaminowe i opioidowe.
  • 474 / 30 / 0

W ogóle samo określenie "psychodelik" powstało w odniesieniu do doświadczeń z LSD, tak więc w ścisłym tego słowa znaczeniu mówimy zazwyczaj o serotoninergicznych psychodelikach. marihuanie daleko do takiej czystej psychodelii.
  • 3 / 2 / 0

02 czerwca 2018UJebany pisze:
Chcialbym szczegolnie powiedziec o takim lekkim psychodeliku jakim jest marihuana.Brana w ciagach przez wiele miesiecy/lat sa duze szanse, ze dostaniemy paranoi, zespolu amotywacyjnego .
Fakt, dla osób wiedzących jak się tym posługiwać, bez predyspozycji do zaburzeń psych. szkodliwość jest naprawdę znikoma. Zresztą jaka szkodliwość... To że sobie na tarasie wieczorem pierdyknę kartona to coś strasznego? Już alko i szlugi czeszą bardziej organizm.

Ale fakt, mialem w technikum ziomkami który po 1 zapalenia, akurat mieliśmy skuna zamknął się w sobie do końca technikum. Proszę moda o scalenie.
Wróć do „Psychodeliki”
Na czacie siedzi 57 uczestników Wejdź na czata