PST - KUPNO MAKU VOL. 5 "W dobie kryzysu"

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Lubisz mak?

49%
1.Tak.
34
45%
2.Kocham i nienawidzę
31
6%
3.Nie.
4

Liczba głosów: 69

• 162 / 9 / 0

Testowałem dziś bakalland .55 Francja.
Zachęcony byłem wyglądem tego maku. Zanieczyszczony dość mocno.
Przepłukałem 500g. Kolor przepłuczki był średnio jasny, zapach delikatnie gorzki , smak też średnio gorzki. Zapowiadał się średnio , nie był potwornie gorzki jak dawniejsze mocarze bakalandu ale nie był też słodki.
No i po wypiciu niestety działanie praktycznie żadne albo jego brak.
Szkoda bo już myślałem że nastanie u mnie makowa odwilż. Wszak walnęli tego francuza sporą ilość do marketu netto. Ale coś z nim nie tak , ktoś wspominał ,że to może przepakowany inny słaby mak . Widocznie firma chce zarobić przed świętami , ceny też podwyższyli więc skok na kase perfidny.
Piekarze makowców i tak kupują gotowe masy makowe, nie znam nikogo kto by sie babrał z makiem sypkim.
W firmie pewnie wiedzą że to ktoś ćpa i chcą na ćpunach zarobić .;D
Ocena maku bakalland 5E.1903.55 Francja :2/10 ( bardzo słabe , na granicy placebo)

NDA

• 4 / / 0

Bakallnuss d49 Turcja - 400g chwilowa euforia, potem jakby w tle czuć lekkie działanie

Bakallnuss t12 Turcja - 600g bardzo miłe zaskoczenie, porównywalne wg mnie do bakalandu .18 05/2019 którego cudem dorwałem kilka dni temu. Przy małej tolerce zgrzeje bardzo miło

Moja tolerka w tym momencie praktycznie zerowa, 100mg trampka nie poczuje

Irakijczyk sprzedawał narkotyki za siedem różnych kryptowalut. Surowa kara

Trzydziestoletni Irakijczyk Alaa Mohammed Allawi został skazany na 30 lat więzienia za sprzedaż 245 kg narkotyków w zamian za kryptowalutę.

lol

• 2543 / 228 / 0

@IvoPartisan
16 kwietnia 2019IvoPartisan pisze:
Po reformie uprawy maku w 1972 roku, jednym z przepisów był ten, który mówi że pozwolenia na uprawę maku udziela się tylko dla stosunkowo niewielkich ale licznych areałów, tak by rodziny tureckich biednych chłopów miały z czego żyć. W praktyce eliminuje to użycie kombajnu do zbiorów, ręczne zbiór nie zanieczyszcza ziaren, lub robi to w sposób nieznaczny.

Małe sprostowania

W 1971-1974 w Turcji był ban na uprawę. 80% heroiny przyjeżdżającej do USA brało się z Turcji i USA zaczęło im płacić
Ban trwał 3 lata, w 1974 turecki rząd ogłosił, że wracają do upraw w 7 prowincjach.

1) To prawda, że większość pól stanowią małe pola [niecały 1 hektar]
2) Nie jest prawdą, że pozwolenia wydaje się tylko na małe pola
3) Nie jest prawdą, że nie używa się kombajnów. Używa się, ale na dużych polach
4) Ta reforma z 1974 wiele razy się zmieniała

Tutaj znalazłem taki treściwy fragment :extasy:

Harvesting about 0.3 hectares may take an entire family up to three full days without a poppy collecting machine,after which,ten days later another round of harvesting needs totake place to collect the last pods. The poppy pods or capsules are taken from the stem and collected in big bagsor plastic buckets. Afterwards, the
pods are crushed to take out the seeds, before the poppy pods are sold to and delivered at the local TMO agencies. Forty % of the weight of the poppy pod is the capsule itself, while the remaining 60% of the weight constitutes the seeds inside. Locally, the mukhtar, type of an elected governor or district chief, is responsible for controlling the poppy fieldsin his district. Seeds, which provide the most important livelihood derived from the opium poppies, can be bought in local seed shops and are used at home or in village bakeries. The seeds can be found in three main varieties: 1) sari; 2) beyazand 3) mavi. Sariseeds (light brownish or yellow) and beyaz(whitish gray)are produced by the white flowering poppiesand can be found in the same field, while mavi, the blue poppy seeds often used in Western Europe on top of bread, are produced by purple flowering poppies. A kilo of seeds costs about 7 Turkish Lira. They are sold as wholeseeds or in the form of a paste, which is the mashed state of the sari seeds. This pasteis later added to dough and used for baking. All the seeds fromone year‟s harvest are normally used up for culinary purposes within the same year.Villagers often share a central communal oven, run on manure to producehigh temperatures(300 to 400 degrees),where everybody is allowed to bake their bread or pastries

Jak jesteś ciekaw jak to naprawdę wygląda to tutaj masz świetnie opisane [od str 13]
20 stron bardzo treściwie napisane od historii po to jak wyglądają zbiory i jak teraz sie zdobywa pozwolenia [2011 rok]

http://www.jorritkamminga.com/wp-conten ... port_0.pdf

17 kwietnia 2019IvoPartisan pisze:
A jakie to szczegóły potrzebne? Siadasz w auto, jedziesz do Czech, idziesz na bazar gdzie sprzedają płody rolne i kupujesz mak na wagę . Pisano tu już pozytywna recenzje z takich zakupów.
Tylko Ci się tak wydaje, serio. Jeśli myślisz, ze pojedziesz sobie na pierwszy rynek i trafisz złoto to tak nie jest.
Jeśli chcesz znaleźć dobry mak musisz się przygotować na długie poszukiwania i wiele takich ryneczków. A takie rynki gdzie chlopi wystawiają to raczej wszędzie w weekendy

Te małe gospodarstwa zwykle robią tak, ze wykładają mak na prześcieradło, płuczą wodą i czekają aż wyschnie. Typowy konsument woli słodki mak.
Klepacze tez są na pewno, ale gwarantuję ci, ze nie jest tak, ze z łatwością znajdziesz. Tym bardziej jak zmienili przepisy
W marketach to mysle, ze juz w ogole bardzo ciezko. Nawet powiem wam, ze kiedys w 2012 mielismy taka sytuacje, ze nie moglismy znalezc pola makowego przez 2-3 [jezdzilismy na miejscowki z poprzednich lat i nigdzie nie bylo juz pol], to wpadlismy na pomysl z supermarketami, zeby pochodzic i nigdzie klepacza nie bylo wtedy ;/

Takie pisanie, ze gdzies w Czechach mozna na targu kupić to wiesz gdzie można wsadzić :extasy: No tyle to każdy tutaj wie.
  • 1554 / 39 / 0

I co, nadal kryzys?
  • 384 / 26 / 0

Co ty, nikt tu nie pisze, bo każdy na srogim nodzie ;)
  • 339 / 39 / 0

Lol-u, to co przedstawiłeś praktycznie nic nie zmienia z tego co ja napisałem, najbardziej istotne jest to, że prawie 100% maku w Turcji jest zbierane ręcznie, reszta to nieistotne szczegóły. Ja bym dodał jeszcze tylko, że tureckie TMO zachęca chłopów tureckich do stosowania nasion modyfikowanych genetycznie, to gwarantuje dużą ilość alkaloidów, by być bardziej konkurencyjnym jeśli chodzi o rynki światowe- to jest też ważna informacja.
Nie tylko w Czechach preferowany jest słodki mak, ale z tego powodu nikt np. u nas wcześniej go nie płukał , tak jest też w Czechach. Jest ustawa o zawartości alkaloidów, ale maku z targowisk sprzedawanego na wagę raczej się nie bada, dlatego jest duża szansa że go tam można znaleźć, były zresztą tutaj pozytywne informacje w tej sprawie, od osoby , która tam taki mak na targu kupiła i to stosunkowo niedawno, kiedy już nowa ustawa długo działa.
  • 529 / 136 / 0

To ciekawe z tym zachęcaniem tureckich rolników do uprawy maku o dużej zawartości alkaloidów. Czy to dlatego niby-klepacze tureckie tak dziwnie działają? Tebaina niezbyt nadaje się do ćpania, ale produkuje się z niej jakieś półsyntetyczne wynalazki typu oksykodon. W takim „maku o wysokiem zawartości alkaloidów” morfiny może być tyle co nic. Unia się nie czepi, bo morfiny nie ma. Może nawet kodeiny niewiele. A tebainy może być po sufit. Ciekawe, ile dokładnie tebainy w tych tureckich makach jest.
Może jakiś zdolny chemik by coś ciekawego wymyślił w związku z tym? :D
  • 339 / 39 / 0

Bo w dojrzałych ziarnach maku, nawet wysokomorfinowego, morfiny nie ma, dostaje się tam podczas zanieczyszczania opium przy zbiorach kombajnem. morfina jest w słomie, którą rolnicy masowo sprzedają fabryce Afyon-Alkaloid, produkuje się tam 20% światowej produkcji morfiny. Ziarna są w Turcji produktem ubocznym, odwrotnie niż w Czechach, dlatego w Czechach może wystąpić mak niskomorfinowy a w Turcji nie. Dlatego też Turcja rozwija odpowiednie odmiany wysokomorfinowe i zachęca rolników by je wysiewali.
  • 1465 / 293 / 0

ja wypiłem przed chwilą wywar z 1.5 kg Bakalland .55 i czekam na rozwój wydarzeń. podobno jest to słaby mak, ale taka dawka z niską tolerancją powinna dobrze zadziałać. dawno już nie pijałem PST i się stęskniłem. dam znać jak zadziałał.
  • 1465 / 293 / 0

według mnie ten mak powinien zadziałać satysfakcjonująco na osoby z niską tolerancją. działanie jest bardzo wyraźnie, ale nie na tyle, aby załapywać przysypki. herbata wyszła bardzo brązowa i było widać sporo zanieczyszczeń takich jak kawałki makówek oraz czerwone ziarenka. samo działanie maku każdy zna, chciałem tylko powiedzieć, że dla tych z niską tolerancją mak jest w porządku, dla weteranów raczej nie, bo potrzeba bardzo dużych ilości. właściwie to natrafiłem na ten mak przypadkiem w Netto i wziąłem ostatnie trzy paczki. mogę powiedzieć, że się nie zawiodłem. mowa o Bakalland .55
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata