Przygotowywanie gleby pod roślinkę

uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik

Moderator: Konopia

Użytkownik nieaktywny
  • 39 / / 0

• 125 / / 0

Łowca pisze:
a może Humus-Bio?

Z tego co wiem czysty Biohumus jest nawozem organicznym..
Biohumus forte jest nawozem organiczno - mineralnym..
A Humus-Bio to taki syf żerujący na marce Biohumusa jak np. adidos na adidasie ;)
Jest napisane biohumus mineral , firma rea, to hyba rzeczywiscie jakas podróba , ale innyh nie bylo :|
Ostatnio zmieniony 06 maja 2007 przez Pryk-u, łącznie zmieniany 1 raz.

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.

Farmaceuci boją się medycznej marihuany?

Kanadyjscy naukowcy przeprowadzili systematyczny przegląd 26 badań, które dotyczyły przekonań, wiedzy i obaw pracowników służby zdrowia związanych ze stosowaniem konopi.

• 125 / / 0

etykieta

• 64 / / 0

Posadzilem dzisiaj 3 roslinki.
Wykopalem kilka dolkow i sypnalem po 3, 4 garscie dolomitu. Przekopalem to i po 3 dniach przyszedlem zasadzic roslinki:
Do dolow wsypalem 5 litrow BIOPON'u (podloze uniwersalne z nawozem, spulchniajace ziemie), do tego 2,5 litra ziemii do paprotek z nawozem dlugodziajacym OSMOCOTE i do tego litr krowiej kupki w granulkach. Wszystko przekopane. Po czym wrzucilem po roslince (w sumie mam juz 5 w ziemii).

Za 3 albo 4 tygodnie zamierzam zaczac nawozic. Sprobuje z tym nawozem do Chortencji, gdzie jest duzo azotu.
Aha, no i biohumus forte (ten z odchodami dzdzownic) bede dorzucal regularnie w sporych dawkach pd nastepnego podlewania.
Mam nadzieje, ze roslinki dadza rade, 3majcie kciuki! %-D

Użytkownik nieaktywny
  • 39 / / 0

Pryk-u
Beż wątpienia nie jest to klasyczny biohumus, ale ten tez powinien robić swoje ;)

Użytkownik nieaktywny
  • 248 / 2 / 0

Pryk-u pisze:
Łowca pisze:
a może Humus-Bio?

Z tego co wiem czysty Biohumus jest nawozem organicznym..
Biohumus forte jest nawozem organiczno - mineralnym..
A Humus-Bio to taki syf żerujący na marce Biohumusa jak np. adidos na adidasie ;)
Jest napisane biohumus mineral , firma rea, to hyba rzeczywiscie jakas podróba , ale innyh nie bylo ]
Hm.. ktoś tu by się zdziwił ile jest tych biohumusów- naprawdę trudno je zliczyć. Moim zdaniem najlepsze są te zielone standardowe i większe białe- do roślin kwitnących. Poniżej macie ich fotki żeby komuś się nie jebnęło..

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Użytkownik nieaktywny
  • 39 / / 0

Polecam ten biały, śmierdzi naprawde świeżym gównem ;] Forte praktycznie bezzapachowy ale też robi ;)

Re:

• 32 / / 0

"Do wapnowania gleby czyli podniesienia pH do wartości optymalnych możemy się posłużyć dwoma rodzajami nawozów. Jedne zawierają wapń (Ca) w postaci tlenkowej (CaO) , a drugie zawierają wapń w postaci węglanowej (CaCO3) tutaj najpopularniejsza jest Kreda."

A co sądzicie o skorupkach od jajek wymieszanych z glebą ? jak myslicie czy zdażą się rozłożyć na czas?
Użytkownik nieaktywny
  • 17 / / 0

ostatnio obczailem ze dobry tez jest popiol drzewny do wapniowania.
  • 7124 / 799 / 0

^
Ja w zeszłym sezonie sadziłem w takiej "przecince" w lesie, gdzie rok wcześniej był pożar ściółki. Teren zarósł bardzo gęsto różnymi chwastami.
Gleby właściwie nie przygotowywałem - "zryłem" ją tylko patykiem.
Roślinki rosły świetnie - zero problemów z niedoborem czegokolwiek.
Wydaje mi się, że ten pożar użyźnił i "napowietrzył" glebę, więc dodatek popiołu dobrze wpłynie na jakość.

W tym sezonie znalazłem spot bardzo trudno dostępny z glebą czarną jak smoła. Rosną tam rekordowej wielkości pokrzywy (naprawdę ogromne). również tylko zryłem ziemię. Problemem może być słońce. O ile teraz teren jest tam dobrze nasłoneczniony, o tyle jak tylko drzewa wypuszczą liście, zrobi się gęściej.
Wróć do „Outdoor, czyli na dworze lub w szklarni”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata