Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 2894 • Strona 285 z 290
  • 730 / 97 / 0
@IGotHigh909 , dokładnie tak. Czy to ma znaczenie kiedy? Jak zamówię pewnie :p A nie wiesz może czy trzeba podawać adres zamieszkania w Holandii? Bo co kraj to troszkę inne zasady.
Przez to cholerne forum boję się wypić piwo, walnąć kreskę i zwalić konia xD
  • 2204 / 209 / 210
Z tego, co pamiętam, podczas wysyłania paczki do paczkomatu nie potrzeba podawać. Piszesz tylko miejsce odbioru i wypełniasz podstawowe dane związane z wysyłką. Ale to w kraju. Nie wiem, jak będzie to miało się do przesyłki międzynarodowej. Wejdź online, spróbuj nadać paczkę (nie mając jeszcze możliwości zrobić tego fizycznie) i sprawdź jakie dane musisz podać podczas wysyłki. Podejrzewam, że obejdzie się bez w/w ceregieli.

No kiedy to ma znaczenie, bo jak za długo będzie leżeć, to wraca do nadawcy. O to mi chodzi. Jak masz/ktoś ma zamiar odebrać ją tam, to chyba masz jakiś określony czas odbioru. Chyba, że ja coś źle zrozumiałem Twój post i źle zinterpretowałem. W Holandii w paczkomacie DPD paczka chyba będzie leżała tyle samo ile w PL - 72h (3 dni robocze).
The depths are everything.
  • 730 / 97 / 0
@IGotHigh909 , akurat mam blisko do tego kraju to bez lipy. w NIemczech w DHL leży 9 dni roboczych.
Przez to cholerne forum boję się wypić piwo, walnąć kreskę i zwalić konia xD
  • 2204 / 209 / 210
Nie znam się na wypadkowej, ale sprawdź regulamin. Jak wysyłasz paczkę do punktu, leży inną ilość dni, jak wysyłasz do kogoś, a ktoś nie odbierze i trafia do DPD Pickup to też leży inną ilość godzin. Miej to na uwadze podczas wysyłania i odbierania, bo mogą wyjść różne kwiatki ;)
The depths are everything.
  • 1 / / 0
Siemanko, niebawem wracam do Polski, ostatnim czasem trochę szperalem w necie nt plugow na telegramie itp. mam parę grup, wrócę to chcę coś pozamawiać ale chcę żeby było bezpiecznie, ogólnie temat już ogarnąłem co i jak po kolei ale trapi mnie jedna rzecz w sumie z początku pewnie głupota. Jak robię etykiete, opłacam ja blikiem. InPost widzi kto ją opłacił?
  • 579 / 109 / 0
Jak opłacasz BLIKiem ze swojego konta to oczywiście, że widzi.
Większość vendorów telegramowych sprzedaje swoje produkty w ten sposób że to ty jesteś i nadawca paczki (opłacasz i generujesz etykietę) i jej odbiorca xD W przypadku zatrzymania takiej paczki masz przypal bo to ty opłaciłeś ze swojego konta przesyłkę (czyli niby wyslales), dla mnie to zbyt duże ryzyko
  • 37 / 3 / 0
Jak mamy konto bankowe na słupa to jest łatwo - wiadomo, jak mamy samego slupa to mozemy poprosic go zeby zrobil nam blika z inpostu a potem odesle sie za pare dni w innej kwocie albo w gotowce oddacie, a jak nie macie słupa ale dobre chęci to możecie iść zasilić konto na poczte polską na jakiejś wiosce - często nie ma kamer.
  • 4581 / 2104 / 1
Od 2017 roku na każdej poczcie/punkcie pocztowym muszą być kamery. Skierowane na pracownika (ale widać też klienta). To w razie wątpliwości związanych z reklamacją, co się z paczką stało. Rozmawiałem o tym z kierowniczą poczty. @ razy też nadawałem na wsiach i zawsze bylem w stanie wyczaić kamerkę. Pytanie jak wygląda pętla (tzn po jakim czasie kasują pliki - tego się nie dowiedziałem)
  • 2204 / 209 / 210
@DexPL jeżeli nie kasują, to zapewne archiwizują pliki, aby potem ewentualnie użyć je przeciwko komuś/pod względem kradzieży itp, itd. Więc raczej archiwizacja trwa bardzo długo. Ale to bardzo długo. Kamera zapewne usuwa sobie i robi miejsce, ale pliki muszą lecieć na jakiś serwer do archiwum.
The depths are everything.
  • 4581 / 2104 / 1
Wiesz ile miejsca pamięci zajmuje godzinne nagranie 720p/1080p (słabszych rozdzielczości już zaprzestali używać)? Średnio na poczcie jest od 4 (bardzo małe osiedlowe), do nawet kilkudziesięciu (dyżurujące) kamer. Godzina, za godziną, dzień, za dniem. Sory, ale nawet duże systemy pamięci danych mają jakieś ograniczenia co do wielkości archiwum. Przykład. W moim mieście kamery miejskiego monitoringu (480/720) które mają własne serwerownie i korzystają dodatkowo z archiwizacji w chmurze kasują pliki po max 3 miesiącach, bo archiwizacja kosztuje zbyt dużo.
ODPOWIEDZ
Posty: 2894 • Strona 285 z 290
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.