Odprawa na lotnisku, a narkotyki

Podejście do narkotyków w innych krajach.

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 141 Strona 9 z 15
Rejestracja: 2018
  • 5 / 1 / 0

Mi w maju kompletnie nieumyślnie udało się przemycić przez kontrolę zwiniętego blanta który był schowany w torebce typu nerka.
Kilka dni wcześniej zrobiłam go na wyjście na miasto ale wieczór potoczył się inaczej i nigdy nie został wypalony.
O tym że mam go przy sobie zorientowałam się dzień po przylocie do Niemiec. Był po prostu włożony w jedną z kieszeni tej nerki.
Więc albo bardzo duży fart, albo aż tak mocno nie jest to kontrolowane na małych lotniskach. Zauważyłam, że kontrole są znaczne surowsze w dużych lotniskach, ale zazwyczaj tylko bezpośrednio na osobie (skaner ciała, macanka, paski na materiały wybuchowe). Bagaże z kolei bardzo rzadko trafiają na bok do ponownego sprawdzenia.
Pewnosci jednak nie mam, to tylko co udało mi się zauważyć podczas różnych odpraw.
Rejestracja: 2019
  • 2 / / 0

Orientuje się ktoś może jak z przewozem piguł? Lecę z Krakowa do Rzymu i zastanawiam się w jaki sposób mogę przemycić tylko dwie piguły, mam już różne dziwne pomysły bo wiem, ze na miejscu tego akurat nie dostanę.
Jaki będzie najlepszy sposób, na sobie czy bagaż, no i gdzie?

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Uprawiał marihuanę na terenie muzeum. Został schwytany kiedy doglądał roślin

Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi, która mieściła się na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Do sprawy został zatrzymany 46-latek.

ZX

Rejestracja: 2018
  • 856 / 289 / 0

Metoda 100% która jest sprawdzona że bez przypału to wziąć 2 porcje do małej kieszonki tak, żeby dało się szybko zjeść i jak proszą na bok to odwrócić się i pyk zapodać fazę. Inaczej, jeśli wezmą cię losowo na przeszukanie, to znajdą i przypał dość spory, bo nie dość, że posiadanie, to przemyt. Choć generalnie akurat na terenie europy takie kontrole zdarzają się bardzo rzadko, generalnie idziesz na bramki dla EU i tam tylko pokazujesz paszport. Choć ja bym osobiście nie ryzykował i był przygotowany na akcję.
Rejestracja: 2018
  • 2906 / 1192 / 1

Tylko ręcę umyj po tykaniu tych tabletek. Niektóre osoby są losowane do pobrania próbek na obecność zakazanych substancji. Podobno wykrywają już śladowe ilości.
Rejestracja: 2019
  • 145 / 28 / 0

^up
Masz na myśli te paski którymi pocierają dłonie/plecak zaraz po przejściu przez bramkę? One sprawdzają czy się miało kontakt z materiałami wybuchowymi. Chyba że chodzi o osobistą w pokoju, to wtedy inna gadka ;)

gbu

Rejestracja: 2007
  • 735 / 38 / 0

04 sierpnia 2019HiHiguyz pisze:
Orientuje się ktoś może jak z przewozem piguł? Lecę z Krakowa do Rzymu i zastanawiam się w jaki sposób mogę przemycić tylko dwie piguły, mam już różne dziwne pomysły bo wiem, ze na miejscu tego akurat nie dostanę.
Jaki będzie najlepszy sposób, na sobie czy bagaż, no i gdzie?
Jak nie wyglądasz na ćpuna i będziesz spokojny to najpewniej ubrany w koszulkę i krótkie spodenki, pixy do małej kieszonki i powinno się udać. W majty możesz wsadzić, byle nie wypadły;p.Natomiast ja w życiu bym się na coś takiego nie zdecydował(niezależnie gdzie bym chował). W razie wtopy nici z lotu i przypał , bo i posiadanie i próba przemytu.
Reasumując - ryzyko niewielkie ale w razie czego spore nieprzyjemności.
Rejestracja: 2014
  • 188 / 2 / 0

Czy można przewozić bez problemu benzo? (Oczywiście bez zaświadczeń od lekarza)
Nie będzie problemu z przelotem do Brukseli, jeżeli w bagażu podręcznym będę miał kilka klonów i xanow w oryginalnym pudełku?

ZX

Rejestracja: 2018
  • 856 / 289 / 0

Nie myślcie, że skoro nie wyglądacie na przemytnika, to nic wam nie grozi. Gdyby tak było, to wszyscy przemitnicy mogliby sie tak maskować i nikogo by nie zwinęli. Zasada jest prosta - dziwnie sie zachowujesz, nie udzielasz jasnych odpowiedzi - przypał. W pozostałych przypadkach losują cię do osobistej. LOSOWO bez względu jak wyglądasz, skąd lecisz, jak jesteś ubrany, czy jesteś z dziećmi, jakim samochodem jedziesz. I właśnie w ten sposób wpadają ludzie, którym się wydaje, że są nie do poznania, że celnik się nie domyśli, że huje muje a na takich właśnie jest sposób - losowa kontrola.

@curious_ podróże z psychotropami wymagają z reguły jakiegoś dokumentu, często w języku kraju do którego lecisz. Musisz się dowiedzieć jakie zasady panują w kraju do którego lecisz i je spełnić. A przynajmniej się dowiedz co ci groźi za przemyt psychotropów i nielegalne posiadanie.
Rejestracja: 2019
  • 18 / 9 / 0

Tak jak pisałem w wątku obok, ja podróżowałem wiele razy po EU z Afobamem (2 blistry) i nigdy nie miałem problemów.

gbu

Rejestracja: 2007
  • 735 / 38 / 0

ZX - oczywiście masz racje, stąd nigdy nie przewoziłem nawet najmniejszych ilości, mimo iż zawsze mógłbym, bo po fakcie okazywało się że kontrole były zawsze pobieżne.
Zresztą ta 'losowość' jest zawsze ale wiadomo że większe ryzyko wtopy, gdy lecisz, czy jedziesz do kraju gdzie dragi są droższe bądź mniej dostępne niż odwrotnie.
Raczej nikt się nie ustawia na auta jadące np z PL do Czech , czy z PL do Holandii, tylko odwrotnie. Pewnie podobnie jest z lotami. Pewnie łatwiej jest być 'wylosowanym' kiedy lecisz np do Szwecji, niż do Włoch, Hiszpanii, Holandii itp.

Co do psychotropów to faktycznie zaleca się by mieć 'papier' od lekarza, najlepiej po Angielsku( jeśli oczywiście podróżujemy wewnątrz UE) ale ja nigdy nie spotkałem się z żadnymi problemami, gdzie normalnie miałem to oryginalnie zapakowane(oczywiście detaliczne ilości), razem z innymi lekami, typu aspiryna, paracetamol itp. Wiele osób boi się latać i korzysta z benzo - z moich doświadczeń, nie zwracają na to uwagi.
Posty: 141 Strona 9 z 15
Wróć do „Narkotyki za granicą”
Na czacie siedzi 1344 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DemonElo i 1 gość