Dyskusja o głównym alkaloidzie opium, oraz jego półsyntetycznej pochodnej.
Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 147 • Strona 14 z 15
  • 2430 / 560 / 155
Ja tam sądzę, że powinna być opcja przepisania osobie uzależnionej od opio naloksonu na własny użytek w razie W. Powinno się mieć na wszelki wypadek, to wtedy ktoś mógłby szybciej pomóc w razie ewentualnego przedawkowania, podając od razu nalokson przy pierwszych objawach depresji oddechowej. Poza tym położyć na boku poszkodowanego, żeby nie zakrztusił się jakby rzygał. I w miarę możliwości próbować utrzymywać kontakt do do czasu przyjazdu karetki.
Uwaga! Użytkownik taurinnn nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 16 / / 0
Kiedyś mój pies wstrzyknął sobie standardową dawkę majki po czym 20 minut po wejściu stwierdził, że może być lepiej. Zjadł dodatkowo trochę Tramalu (przy okazji będąc na klonach) i zaraz po wejściu specyfiku zaczynały nasilać się problemy z oddychaniem, więc usiadł w pozycji, która umożliwiała jak najlepszy przepływ powietrza, kontrolował oddech jak najlepiej się dało. Był tak zestresowany, że wysikał się po opiatach (sic!) Pies pomimo opiatowego haju był potężnie zestresowany Nieprzewidywalne te zwierzęta
Uwaga! Użytkownik aptekash nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2200 / 346 / 0
Polecam zastosowanie leków na astmę typu salbutamol, clenbuterol, efedryna, do tego energetyki i kawa, dużo kofeiny, nachlać się jakiejś słodkiej oranżadki.
Przymajmniej mi to dupe uratowało, nie wiem czy jest to do końca bezpieczne.
Więc wołam eksperta @DexPL, żeby to potwierdził, lub zdementował.
Tam..tutaj, jestem no tak, hehe xd
  • 358 / 67 / 0
kofeina rozszerza oskrzela, wiec na pewno moze pomoc jak ktos ma problem ze zlapaniem oddechu, amfetamina zreszta tak samo. slyszalam o przypadkach podawania fety dozylnie przy depresji oddechowej wywolanej opio, jesli nie ma antagonistow opioidowych to jest to niejako alternatywa. jesli czyha w tym jakies niebezpieczenstwo, o ktorym nie wiem, tez chetnie sie dowiem.

dobrze jest miec naltrekson, przerobiony do roztworu wchlania sie donosowo w 48% i ma zblizona skutecznosc do naloksonu w takiej samej dawce. wiem stad, ze badali pod tym katem naltrekson w nadziei, ze moze miec dluzszy czas poltrwania niz narcan i byc lepsza opcja przy przedawkowaniach mocnych opio typu fentanyl. doszli do wniosku, ze jednak nie ma duzo lepszych wlasciwosci pod tym wzgledem, ale robi robote. patrzac na to, ze nalokson jest u nas praktycznie nie do dostania, to moze byc jakies rozwiazanie.
  • 4581 / 2101 / 1
08 kwietnia 2021OdwiertKorzenny pisze:
Polecam zastosowanie leków na astmę typu salbutamol, clenbuterol, efedryna, do tego energetyki i kawa, dużo kofeiny, nachlać się jakiejś słodkiej oranżadki.
Przymajmniej mi to dupe uratowało, nie wiem czy jest to do końca bezpieczne.
W przypadku wystąpienia pełnej depresji oddechowej stosowanie leków na astmę, energetyków itd to już musztarda po obiedzie. Natomiast gdy weźmiemy więcej niż zazwyczaj i jest nam duszno, źle, słabo itd (ale nie wystąpiła jeszcze depresja oddechowa), to przyśpieszenie pracy serca i zwieszenie wymiany gazowej jak najbardziej może pomóc i zapewne wielu osobom poprawiło samopoczucie.

jest jednak Żelazna zasada. Jak walisz opio - MUSISZ MIEĆ NALOKSON jako odtrutkę. Działa natychmiast i zawsze skutecznie.
  • 6 / / 0
Czyli podsumowując, nie ma skutecznego leku na przedawkowanie bez recepty i jedyne co można zrobić, gdy robi się nadspodziewanie grubo to przyjęcie stymulantów, choćby kofeiny lub nikotyny w większych ilościach? Aż dziwne, że wśród tych wszystkich leków nie ma ani jednego antagonisty receptorów opioidowych :/ Ktoś dobrze poinformowany mógłby jeszcze potwierdzić bezpieczeństwo stosowania tych stymulantów? Słabo by było przyczynić się do czyjejś ewentualnej śmierci przez taką głupotę (ale to chyba każdy może sobie wyobrazić).
  • 1986 / 103 / 0
@DexPL a jak z podaniem bupry? Fakt że pełen zestaw objawów odstawienia to ostatnie czego bym życzył sobie lub komuś. Ale bupra ma większe powinowactwo do receptorów niż większość opio, a że do tego jest częściowym antagonistą - ergo może zrobić robotę. Tylko nie wiem czy to bezpieczne.

Jeśli pominąć środki farmakologiczne, to z mojego doświadczenia najskuteczniejsze jest pompowanie delikwentki aż przestanie być niebieska. W przypadku fentanylu ten najgorszy okres to kilkanaście-dziescia minut.

Swego czasu to było już normą, że raz na kilka dni moja była przedawkowywała fenta i robiła się niebieska (ja podobno też tak miewałem). Usta usta i lecimy, puls zawsze był wiec tylko kwestia natlenienia. Po kilku miesiącach przywykłem, nawet zdarzało mi się robić przerwę na szluga, jak tylko odzyskiwała kolory. %-D
  • 358 / 67 / 0
zadnego potencjalnego niebezpieczenstwa w stosowaniu bupry w tym celu nie widze, mysle ze to tak samo bezpieczne jak klasyczni pelni antagonisci opioidowi. moze nawet skret po podaniu bupry umierajacemu delikwentowi bylby troche bardziej znosny niz taki po naloksonie, bo buprenorfina w koncu czesciowo agonizuje receptory mor, wiec to dla nieszczesliwca pewnie mniej dotkliwe niz calkowite wyzerowanie receptorow opioidowych. kazdy opiowrak powinien miec obowiazkowo w apteczce nalokson, bupre albo naltrekson.
  • 4581 / 2101 / 1
Widziałaś jakikolwiek skuteczny przypadek cofnięcia depresji oddechowej za pomocą bupry? Ja nie. Nie mówię, że w teorii nie zadziała w ten sposób, ale w praktyce nie bez powodu stosuje się nalokson, a nie właśnie buprę.
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę czas działania bupry w przypadku depresji oddechowej. Zanim się wkręci to już pacjent zimny będzie.

PS. W literaturze fachowej o buprze się nie wspomina nawet jako odtrutce. Może coś z mniej fachowej masz? Chętnie poszerzę wiedzę o ten temat.
  • 358 / 67 / 0
to jasne, ze forma podania podjezykowa nie sprzyja ratowaniu kogokolwiek, ale calkiem latwo przerabia sie je do zastrzyku. podanie strzala komus nieprzytomnego to tez kolejny zestaw komplikacji, ale przynajmniej zadziala od razu.
bardziej niz "czemu mialaby dzialac" patrze na to z perspektywy "czemu nie" - bardzo silnie laczy sie z receptorami opioidowymi, dwa z nich calosciowo antagonizuje, jeden czesciowo agonizuje. dodatkowo przedawkowanie samej bupry i doprowadzenie nia do wystapienia depresji oddechowej jest malo prawdopodobne, jest dosc bezpieczna w porownaniu do innych opioidow.
though naloxone can displace most opioids due to its relatively high binding affinity, buprenorphine has a 10-fold greater binding affinity for the µ opioid receptor compared to naloxone
jestesmy w polsce, jak sie nie ma co sie lubi (nalokson), to trzeba kombinowac
ODPOWIEDZ
Posty: 147 • Strona 14 z 15
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.