Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
ODPOWIEDZ
Posty: 19 • Strona 2 z 2
  • 203 / 30 / 0
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi i dobre słowo!
Doszedłem do pewnych przemyśleń i każdego z Was proszę o komentarz i poprawę błędów:

Zrobię więc tak, że póki co spróbuję bupropionu i nikotyny/cytyzyny. Co do dodawania do tego bacopy zastanawiam się czy działanie by się wzajemnie nie znosiło, skoro ona działa na serotoninę oraz GABA - wtedy ich efekty powinny się wzajemnie niwelować z działającym na dopaminę i noradrenalinę bupropionem, co jest lekko bez sensu, bo nie po to wydaję fortunę na ten lek, żeby zabić czymś jego główne działanie. Przyjmuję go od początku stycznia tego roku, ciężko mi określić czy zaburzenia pamięci i koncentracji wynikają z konkretnie z niego, bo towarzyszą mi już od jakiegoś czasu, a stosowana do niedawna kuracja ssri/snri na pewno niczemu nie pomogła w tym aspekcie. Jest lepiej, ale to zdecydowanie jeszcze nie jest to co mój beret potrafił prawie rok temu.

Pomijając podstawowe, ale jakże niezbędne kwestie poruszone przez Was dotyczących odpowiedniego suplowania jonów i witamin zastanawia mnie jeszcze kwestia środków nasennych. Otóż zastanawiam się między hydroksyzyną vs kwetiapiną. Znam ich uboki dotyczące funkcji poznawczych, natomiast jest to niestety zło konieczne i zastanawiam się na czym lepiej wyjdę.

Ogólnie kwetiapina nawet w minimalnych dawkach lecznich robi ze mnie na następny dzień warzywo (zapewne za sprawą bycia antagonistą receptorów muskarynowych i dopaminowych). ALE biorąc 6mg i mniej (czasami dosłownie mały okruszek tabletki 100 mg) wcale nie odczuwam jej negatywnego działania na następny dzień, doskonale mnie usypia i w takim stopniu jej negatywne działanie powinno być minimalne, wręcz znikome.

Tutaj pojawia się podobna sprawa co w przypadku stosowania do bupro nikotyny, z tym że w drugą stronę. Jako, że bupro jest agonistą receptorów dopaminergicznych, a kwetiapina jest ich antagonistą powinna chociaż częściowo zapobiegać ich downregulacji, co w perspektywie czasu powinno być użyteczne. Patrząc na minimalne dawki i ich okres półtrwania myślę, że po przebudzeniu spożywając 150 mg SR efekt spokojnie się odwraca, w końcu patrząc proporcją dawek leczniczych agonisty jest znacznie więcej. Poniżej wstawiam link dotyczący powinowactwa kwetiapiny do poszczególnych receptorów:
http://swisstargetprediction.ch/result. ... mo_sapiens

No i moja obawa dotycząca tego miksu - w tym przypadku zarówno muskarynowe jak i nikotynowe będą w jakimś stopniu hamowane. Z tymi drugimi sobie jakoś poradzę nikotyną, natomiast jak ma się sprawa tych małych dawek do ich działania na rec.muskarynowe?

Jeśli chodzi o hydro to by się uśpić potrzebuję conajmniej 20 mg żeby zasnąć w pierwszych dniach, później muszę dawki zwiększać w górę, co za tym idzie uboki rosną. No i hydroksyzyna wykazuje też właściwości cholinolityczne, które chyba muszą być całkiem spore, bo odpowiadają za jej anksjolityczne działanie. Za to patrząc na powinowactwo do receptorów nie jest ono takie duże jak w przypadku kwetiapiny i nie dotyczy ich tak dużej ilości: http://swisstargetprediction.ch/result. ... mo_sapiens

Na pewno trzeba uwzględnić fakt, że niezależnie od powinowactwa hydroksyzyny potrzebuję odpowiednio 2xwięcej niż minimalną dawkę stosowaną nasennie, a w przypadku kwetiapiny jest to 1/16 minimalnej dawki i mniej, co naprowadza mnie na wniosek, że ta druga będzie mniejszym złem.

Pojawia się jeszcze kwestia po którym ze specyfików sen jest głębszy i bardziej regenerujący, bardziej wartościowy.

Z innych rzeczy zastanawiam się nad suplementacją cytokoliną, na ten moment wydaje mi się ona bezsensu. Owszem, dostarczymy z niej substratu do produkcji choliny, jednakże że acetylocholinesteraza rozkłada acetylocholinę na cholinę + resztę kwasu octowego, więc ten substrat dalej tam jest z siebie. Powinno jej być wystarczająco, skoro nie stosuje obecnie żadnych nootropów wymagających jej większej ilości. Ewentualnie kuszące mogą być właściwości cytokoliny dotyczące upregulacji receptorów dopaminowych, a to przy stosowaniu downregulującego ich bupropionu może być całkiem ciekawe.

Do tego wszystkie rozumiem, że koniecznie trzeba też zadbać o dobre źródło odpowiednich aminokwasów (głównie tyrozyny), w końcu neuroprzekaźniki też potrzebują substratu.

Ogólnie najchętniej namieszałbym tutaj nootropów, jak odpowiada mi instynkt, ale patrząc na to racjonalnie raczej wzajemne ich działanie by się znosiło i racjonalnie patrząc najkorzystniej wyjdę przy minimalizacji spożywanych środków i ewentualnie dodawania kolejnych w celu synergii z tymi już branymi lub minimalizacji ich efektów ubocznych.
  • 8676 / 1647 / 2
Swiss target przekłamuje część wzorów i ich działanie na konkretne procesy.

Druga sprawa - za dużo mieszasz w tym wszystkim. W pewnym momencie dojdziesz do punktu w którym wszystko zblokuje się ze wszystkim.

I na koniec - nie odpowiedziałeś - chyba, że nie zauważyłem - jak długofalowo antagonizm rec nikotynowych wpłynie na nie. Podpowiem upreguluje je.

Poza tym skupiles się na acetylocholine a działanie bupropionu ma szersze spektrum.

Co do kwetiapiny jak każdy mozgotrzep będzie mieszać. Z tego co pamiętam (a jestem leniem i nie chce mi się sprawdzać) najbardziej w dupę dostanie serce i chyba wątroba. Co do serca mam prawie pewność, co do wątroby nie.

Jak chcesz się skutecznie uspic.
https://neuroexpert.org/wiki/melisa-mel ... ficinalis/
Tylko nie zioło a olejek. Do tego olej bazowy kilka kropel i wcierasz w ciało.
Zwłaszcza... że...

Istnieją również dowody naukowe wskazujące na to, że związki biologicznie czynne obecne w ekstrakcie z melisy wspomagają neuroprzekaźnictwo cholinergiczne. Szczególnie istotny jest tu kwas rozmarynowy, który hamuje aktywność acetylocholinoesterazy (AChE, enzymu unieczynniającego acetylocholinę) w obrębie kory czołowej i hipokampa. Udowodniono, że ekstrakt z melisy jest w stanie zmniejszyć stężenie mRNA kodującego ten enzym o 52%. Oddziałuje on również na receptory muskarynowe i nikotynowe acetylocholiny, wpływając na ich czynność. Wyniki badań naukowcy wskazują na działanie tych substancji jako agonistów receptorów acetylocholiny

Tak więc rozwiazujesz dwa problemy przy jednym zamachu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 408 / 144 / 0
@Dendryczny
Skoro receptory regulują się w górę po czasie, to suplementacja cholina powinna mieć jakiś sens(nie koniecznie), inhibitor acetylocholinoesterazy i powinno być ok. Z tą nikotyna to na dłuższą metę będziesz miał ciężko i skutków ubocznych będzie pewnie dużo. Na start powinno cię to bardzo mocno stymulować przy niskiej dawce nikotyny. Stteetart dobrze piszę z tą Melisą. O środkach nasennych mało wiem, mam geny idealne pod dobry sen. Mnie nawet glicyna uśpi.

Pod wieczór napiszę co jeszcze wymyśliłem. Robię małe poszukiwania.

@Hash_Oil
Dendryczny studiuję coś związanego z biologią a może neurobiologią. Gdzieś mi to wpadło w oczy.
  • 8676 / 1647 / 2
23 lutego 2020return_zero pisze:
to suplementacja cholina
Cholina to witamina. Tzn substancja witaminopodobna.
Jej przyjmowanie nie ma głębszego sensu.
Jak już to lecytyna.

A jeśli suplementacja cholina poprawia pamięć i zwiększa ilość Ach to proponuję (teraz to czynię często) wydać książkę, bo mamy lek na cześć chorób neurodegeneracyjnych.

Fakt jest jednak taki, że acetylocholina jest rozkładana przed enzymy... Na cholinę i resztę kwasu octowego.
Tak więc?

Poza tym stara zasada.
Im więcej leków tym większy rozpierdol w organizmie.

Ps ściągnij cię sobie dokument który wrzuciłem wyżej, tam macie opis bupropionu.
23 lutego 2020return_zero pisze:
Pod wieczór napiszę co jeszcze wymyśliłem. Robię małe poszukiwania.
prochu nie wymyślisz, przy antagonistach nikotynowcow przewiduje się inhibitor acetylocholiny i niewielką dawkę agonisty. Przy czym dawka powinna być bardzo niewielka i dobrana pod konkretne uboki.

Jeszcze inna kwestią są zmiany sensytyzacyjne.
Ale (wiem nie zaczyna się zdania od ale) to już za dużo pisania.
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 408 / 144 / 0
https://www.tandfonline.com/doi/full/10 ... src=recsys
Skrót myślowy, jak zwykle. CDP-cholina albo Alpha GPC coś tam działa. (GPC mocniej)

Gdzie takie fajne badania po polsku szukać?

https://www.frontiersin.org/articles/10 ... 00641/full
Receptory ß2, potencjalny cel do trapi przeciwdepresyjnej. No na razie nie wymyślę.
Zostałem pozamiatany razem z moimi próbami. Musiałbym mieć jakiegoś zaprzyjaźnionego chemika i przebić się przez chemię.

@Stteetart
Da się co Ciebie dostać jakiś kontakt? Priva masz zablokowanego.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2020 przez return_zero, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 8676 / 1647 / 2
cdp-choliny-t44249-50.html

Tu masz na przykład.
Porzuciłem poszukiwania bo podczepianie różnych składowych pod cholinę zmienia jej metabolizm ale czy tak, żeby zadziałały?
Jeśli faktycznie choliny zaczną zwiększać ilość acetylocholiny w ilości która będzie znamienna dowiemy sie, póki co przynajmniej zdrowa wątrobę będziecie mieć.
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 203 / 30 / 0
Minął miesiąc testowania - działa!

Oczywiście może to szereg innych czynników zadziałał, ale odkąd stosuję plastry jest lepiej.
  • 203 / 30 / 0
Kończę kurację bupropionem.
Za kilka dni mam zamiar wejść na NSI-189+Coluracetam.
Zastanawiam się teraz co zrobić z receptorami nikotynowymi przyblokowanymi przez bupropion, tj. czy wejść na krótki okres na cytyzynę czy zostawić je tak jak są? Powinny być teraz bardziej uwrażliwione przez ich długie blokowanie. Co bardziej opłaca mi się zrobić?
  • 17 / 1 / 0
bupropion upregulował Ci receptory nachr. Coluracetam ; podobnie jak kazdy inny zwiazek z tej grupy ; polecam fenylpiracetam razem z sunifiramem i cdp-cholina alcar vitaminy b complex (sa kofaktorami powstawania dopaminy z tyrozyny>l-dopa>dopamina ) suplementuj rowniez cynk, jest jednym z ligandow receptorow dopaminowych i takze kofaktorem dopaminogenezy glutamate > acetylocholina > dopamina > noradrenalina > serotonina. Wazny jest dobry bilans.
ODPOWIEDZ
Posty: 19 • Strona 2 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.