Zablokowany
Posty: 89 • Strona 6 z 9
  • 361 / 2 / 0
ja jestem wyznawcą zasady 65000 na metr
  • 75 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Yto »
czy lampy sodowe HPS jakoś trzeba specjalnie odpalać? bo kupiłem lampę na tej aukcji http://www.allegro.pl/item606258274_lam ... narka.html podłączam do prądu i nic... nie wiem czy to wina lampy czy jakoś inaczej to podłaczyć.
  • 457 / 1 / 0
było na forum juz ... Lampy HPS, HMI ogólnie lampy wyładowcze czy jak kto woli wysoko i nisko prężne wymagają Balastu (zasilacza ze starterem) tak jak świetlówki ... polecam dział oświtlenie
http://www.erowid.org/plants/cannabis/cannabis.shtml
http://www.youtube.com/watch?v=UZx1QNuUetE
  • 75 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Yto »
tak ale zestaw ten posiada balast i okablowanie całe a mimo to nie działa...
  • 457 / 1 / 0
albo masz cos uszkodzone w lampie albo źle podłaczyłeś przewody. Jak sie nie znasz to lepiej niech obejrzy ja elektryk jakiś.
http://www.erowid.org/plants/cannabis/cannabis.shtml
http://www.youtube.com/watch?v=UZx1QNuUetE
  • 18 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Epris »
Witam, zasadzone i rosną ;) mam problem z dwoma, jeden kompletnie zwiędł, zrobił sie brązowy i schował po ziemie, nie wiem jaka wina tego, może za dużo wody, drugi zaś zaczął sie kręcić i tez przestał rosnąć dzisiaj wstawie fotke, to może ktoś doradzi co z tym zrobić. Mam pytanko, podlewam je raz na 2-3 dni w miare obficie, w dzień mają 31 st. i światło, w nocy zaś 23, czy to dobra temperatura?
A i odnośnie tych lamp, zamówiłem dzisiaj cały ten statecznik wraz ze starterem i kondensatorem nastepna stówka ;/, czy ma ktoś moze jakiś schemat jak to podłączyc?
  • 20 / / 0
Nieprzeczytany post autor: baru »
Epris, masz za ciepło. Ja nie stwierdzę, co jest Twoim roślinom, bo się na tym nie znam.

Podłączenie balastu:
Od gniazdka: niebieski kabel do F, brązowy do N, zielono-żółty do uziemienia (taki dziwny znaczek, jakby odwrócone T w kółku)
Od lampy nie ma znaczenia, ważne, żeby się kable nie stykały za sobą.

Wszystko jest narysowane i opisane na balaście, podłączenie jest naprawdę proste. Trzeba pamiętać, że to nie dwanaście volt, ale 230, więc ostrożnie.
  • 859 / 46 / 0
Nieprzeczytany post autor: rrd »
ktora z metod otrzymywania sadzonek jest najskuteczniejsza?
Wlozylem 1 nasiono early misty do wody w zacienionw miejsce i nic, wlozylem 2 nasiona pomiedzy chusteczki, ktore podlewam i nic.
[abbr=90]robię profesjonalne recepty. BTC===[/abbr]
  • 20 / / 0
Nieprzeczytany post autor: baru »
Każda z metod jest skuteczna. Ludzie! Zapominacie, że w naturze nasionko kiełkuje zupełnie bez pomocy, kiedy tylko spadnie na podatną glebę! To jego jedyne zadanie - wykiełkować.
Jeśli po jakichś pięciu dniach (niektórzy donosili, że puściło kiełka po dwóch tygodniach!) nic się nie stanie, najprawdopodobniej masz złe nasiona. Jak długo je już kiełkujesz? Jeśli dwa dni, to Twoje obawy są zupełnie nieuzasadnione. Poczekaj jeszcze cierpliwie :-)
  • 859 / 46 / 0
Nieprzeczytany post autor: rrd »
11 dni, z nasionami NIC sie nie dzieje.
Nasiona bralem z seedbanku, jedno, ktore wlozylem od razu do ziemi zaczelo rosnac ale nasionkiem do gory, przy probie przesadzenia do gory nogami roslina umarla.
[abbr=90]robię profesjonalne recepty. BTC===[/abbr]
Zablokowany
Posty: 89 • Strona 6 z 9
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.