Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.
ODPOWIEDZ
Posty: 24 • Strona 3 z 3
  • 3055 / 457 / 1
to wy robicie w sloiku dziurę w nakretce zeby tam podac igle z zarodnikami? Przeciez sloiki sa twarde/ A gdyby tak w worku ze specjalnego, grubszego polietylenu, np LDPE- zamiast słoika! Dziabać igłą przez worek to nie problem. Zalepiasz taśmą i cześc. Czekasz. Worek zajdzie bielą po 2 tyg. Wymieszamy go przez potrząsanie i sypiemy do koryta z tymi podłożem. Mieszamy wszystko i viola! Czekamy.
Chyba wygodniej przebić się przez plastik niz przez szklany słoik czy metalową nakrętkę? :D

...Chyba że do zaszczepienia można odkręcić na 5 sek w jakiejś komorze, zajebać szota sporów i znowu zakręcić fest?
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

"Rutyna to rzecz zgubna "
  • 5 / 2 / 0
jeśli rozpocznie się proces owocowania czy można jakoś "nawozić" ciasteczko miedzy kolejnymi rzutami?

Dla adminów jak było takie pytanie to proszę o wskazanie gdzie, bo nie znalazłem
  • 11 / 2 / 0
Próbowałem kiedyś namaczać ciastko między rzutami w wodzie z miodem przygotowanej jak do robienia płynnej kolonii. przeżyło tak chyba 5 namaczań (2 pierwsze w zwykłej wodzie, łącznie 7) i nic się nie działo złego. nie mam tylko porównania jaki efekt to dało i czy w ogóle było jakkolwiek odżywcze. Próbowałem też dodawania odrobimy miody i kleiki ryżowego do wody do namaczania z zamysłem dostarczenia bardziej złożonych węglowodanów. po namaczaniu płukałem ciastko dokładnie żeby niezagospodarowane substancje odżywcze nie pleśniały. Takich zalań udało mi się zrobić 2 czy 3 więc tu poszło gorzej (znów 2 pierwsze moczenia były z samą wodą) i też nie wiem jak to wypada w porównaniu. Na pewno rośnie ryzyko zakażenia więc trzeba by trochę więcej testów zrobić czy to ma sens

Nwm czy dobry wątek i czy nie lepiej by się przyjęło gdzieś indziej. spoko by było poznać jakieś inne opinie na temat dokarmiania ciastek.
  • 44 / 4 / 0
24 sierpnia 2021Retrowirus pisze:
Chyba wygodniej przebić się przez plastik niz przez szklany słoik czy metalową nakrętkę? :D

...Chyba że do zaszczepienia można odkręcić na 5 sek w jakiejś komorze, zajebać szota sporów i znowu zakręcić fest?
No ale nikt sie nie przebija prze metal, tylko jak powiedziałeś jest w niej dziura wiec jedyne co trzeba przebić to kawałek taśmy mikroporowatej. Tak jest najczyściej. A potem użyć słoików tak naprodukowanych do zaszczepiania worków z ziarnem. Jak damy taki słoik 300 ml to nie trzeba się super zbytnio starać o sterylność, bo to jest tyle towaru że skolonizuje cały worek 1 kilo zanim jakakolwiek pleśń zdąży zarodniki otworzyć. Duże plastikowe pudło z wyciętymi otworami na ręce to wszystko co potrzeba żeby zrobić to sterylnie.

Worek też można szprycować płynną kulturą, ale trzeba uważać jaki worek się wybiera. Najlepiej wybrac ten profesjonalny pod hodowlę przygotowany. Ja kiedyś próbowałem Lions Mane sobie przygotować substrat w worku do pieczenia takim z dnem, z tylko jednym otworem, a nie na przelot jak zwykły rękaw do pieczenia, to ten worek na łączeniu dna puścił i weszło tamtędy zakażenie przez naprawdę tyci otwór.
ODPOWIEDZ
Posty: 24 • Strona 3 z 3
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.