Prosto w oczy z rodzicami

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 510 Strona 48 z 51
Rejestracja: 2016
  • 52 / 22 / 0

@WhitePearl

„Ćpasz ?
Tak/Nie/ lub „

Droga Matko Drogi Ojcze
Mam prawo zachować milczenie gdyż wszystko co powiem może być wykorzystane przeciwko mnie hahahah
<w międzyczasie zasnąć>

Dobry mam dzisiaj humor ahh
Rejestracja: 2010
  • 65 / 8 / 0

Moja mama kiedyś jak sobie podrinkowała to próbowała ode mnie wyciągnąć jakieś informacje, czy mam jakieś doświadczenia (a jestem na 95% pewna, że czytała mój dziennik, gdzie pojawiały się strzępy informacji, więc pewnie chciała potwierdzenia). Na zachętę opowiedziała mi o swoich przeżyciach z mj i innymi, ale nie dałam się podpuścić. Mamy więc sytuację odwrotną niż większość tu opisanych ;) inna sprawa że bardzo długo, już nawet jako dorosła osoba, nie przyznawałam się nawet do fajek, zwłaszcza przed ojcem, bo było mi jakoś tak upiornie głupio. Kilka razy rodzice widzieli mnie pod wpływem ale się nie skumali. Boje były raczej o alkohol, gdzieś tak do 17 roku życia. No i o papierosy też, ale tylko jak mnie złapali na gorącym uczynku. Potem już mi nawet pozwalali nie wracać na noc do domu, mówiłam tylko z kim i gdzie będę, a że nie było komórek to i nie było możliwości kontroli.
Jestem przekonana, że gdybym miała problem z ćpaniem, to pomimo swoich różnorakich kłopotów jakie mieli moi rodzice, otrzymałabym od nich pomoc i wsparcie. Ale że nie było problemu, to ze swoich eksperymentów nie zamierzałam się zwierzać.

Akt oskarżenia przeciwko grupom przestępczym za przemyt 15 ton trawki oraz produkcję 300 kg amfy

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro poinformował w piątek (12 czerwca 2020 r.) o skierowaniu do Sądu Okręgowego w Krakowie aktu oskarżenia przeciwko 13 osobom, w tym 11 podejrzanym o udział w dwóch zorganizowanych grupach przestępczych, w tym jednej o charakterze międzynarodowym.
Rejestracja: 2017
  • 1970 / 301 / 0

Widzieli mnie naćpanego, rozebranego walącego konia przy kompie nasmarowanego oliwą z oliwek
chyba wystarczy
Rejestracja: 2019
  • 314 / 72 / 0

No ja się już przyznałam, po jednej ZA grubej akcji mój były zagroził że sam zadzwoni do mojej matki, jak ja tego nie zrobię. No to zrobiłam.
Są kompletnie bezradni, nie wiedzą co mają robić, nie mają zielonego pojęcia czym jest uzaleznienie od opioidow, ojciec stwierdził, że jak on x lat temu rzucił fajki to ja też dam radę. Mama za to ma wszystkie predyspozycje do współuzależnienia.
Tyle dobrze, że nie chcieli mnie na siłę wyrywać z powrotem do rodzinnego miasta, bo bym się tam udusiła. No i mam luz na mj i psychodeliki.
Rejestracja: 2009
  • 1669 / 347 / 0

22 lipca 2019CieplaPoduszka pisze:
Jesli mielibyscie wsparcie od rodzicow , to nie cpalibyscie w pierwszej kolejnosci ... :zły:
Nie ma reguły. Złe relacje z rodzicami to nie jedyny powód, dla którego ludzie biorą narkotyki. Istnieją tysiące innych. Spora część ćpunów rzeczywiście ma złe kontakty z rodziną ale też trudno powiedzieć czy jest to przyczyną ich ćpania czy raczej skutkiem.
Rejestracja: 2014
  • 1287 / 251 / 5

Czy też może nie ma z tym nic wspólnego.
Rejestracja: 2017
  • 437 / 108 / 0

@KapitanAizen

wiem , ze ilu cpunow tyle powodow ale chcialem napisac cos chwytliwego stad takie uproszczenie :pacman:
Rejestracja: 2017
  • 357 / 82 / 0

Ja właśnie mam do czynienia ze współuzależnieniem mamy mojego partnera. To jest bardzo ciężki temat, bo nie mam w nich w ogólne wsparcia. Z jednej strony, ona chce, żeby on znowu z nimi zamieszkał, bo złudnie wydaje jej się, że wtedy będzie miała kontrolą nad nim i on nie będzie ćpać (on ma 39 lat sic!). Uważa, że ja nie jestem dobrą dziewczyną dla niego, bo go nie kontroluję i czasami ze względu na pracę wyjeżdżam z domu) Z drugiej strony jak on coś odwali, naćpa się to ona to kompletnie wypiera i udaje, że nic się nie stało. Zapiera się i nie chce iść na terapię dla współuzależnionych. Czy wy macie takie doświadczenia? Co robić?
Rejestracja: 2017
  • 1970 / 301 / 0

Jak wiem, że polecę za bardzo to po prostu oddaje temat rodzicom na przechowanie.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 62 / 15 / 0

Twoi starzy w takim razie zaliczają się typowo do grupy tzw. "współuzależnionych" lol. Bardziej się nie da.
Posty: 510 Strona 48 z 51
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1314 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: BlankaSzklanka, drmjp i 2 gości