Prosto w oczy z rodzicami

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 357 / 83 / 0

Czasami po prostu na już musi się poukładać w głowie, bo nie ma innego wyjścia. Ja mieszkam sama od martury i musiałam bardzo szybko wydorośleć. I okazało się, że można.
Użytkownik zbanowany
  • 41 / 1 / 0

Nigdy bym rodzicom nie powiedział o swoim ćpaniu, pomimo że nie jest hardcorowe.
Po co ich tym obciążać, żeby nie spali po nocach?
W czym tobie pomogą? Tylko samemu można sobie pomóc udając się chociażby na leczenie, rodzice to nie terapeuci a szkoda ich zamartwiać, stresować, niech sobie żyją w spokoju i jak najdłużej :heart:

Obciążanie ich takim gównem to skrajny egoizm, sobie róbcie szkodę - nikomu was nie szkoda, no poza rodzicami właśnie.

Dyskretny urok psylocybiny. Dlaczego od tysięcy lat sięgamy po halucynogenne grzyby?

Psylocybina to psychoaktywna substancja, która towarzyszy ludzkości od wieków i nie może nam się znudzić. Dlaczego tak jest? Na to pytanie odpowiedzieli naukowcy z Center for Psychedelic and Consciousness Research na Uniwersytecie Medycznym Johna Hopkinsa.

John Wick pomógł policji rozbić kokainową szajkę. Nie uwierzycie, gdzie spece ukryli narkotyki

John Wick to nie tylko bohater kina akcji, ale również postać, która pomogła policjantom zatrzymać dilerów narkotyków. Mimo sprytnego sposobu szmuglowania gangsterzy wpadli przez małe niedopatrzenie.
  • 357 / 83 / 0

No może właśnie dlatego, że twoje ćpanie nie jest hardcorowe, to nie powiedziałbyś rodzicom. To wszystko oczywiście też zależy od naszych relacji z nimi, wieku w jakim jesteśmy i naszej ogólnej sytuacji życiowej. Tak jak pisałam wcześniej ja od 17 roku życia jestem sama, bo moi rodzice umarli, i wtedy oczywiście bym za nic im o swoim uzależnieniu nie powiedziała, bo wiadomo byłam niedoćpana i za nic nie chciałam kończyć z opio i innymi narkołykami. Ale jak się już wjebałam, to było mi bardzo, bardzo źle, że nie mam starych, którzy mogliby w najgorszych stanach mi pomóc, tylko, że jestem z tym wszystkim sama. To z drugiej strony uratowało mi tyłek, bo wiedziałam, że jeśli hardcorowo popłynę np. do tego stopnia, że stracę pracę to nie będę mogła z podkulonym ogonem przyjść do starych po pomoc.
Użytkownik zbanowany
  • 41 / 1 / 0

Bardzo serdecznie Ci współczuję. Chociaż jest jak mówisz, im bardziej przykre doświadczenie tym bardziej dupa twarda, więc będziesz silniejsza.

Mając rodziców, nawet gdy ciągnie aby to z siebie "wyrzucić" i ich oświecić - w moich oczach- i tak jest to nie do zrealizowania.
Sobie szkodząc, im szkodzisz podwójnie to tak jak z dzieckiem ono cierpi a ty jeszcze bardziej.
  • 357 / 83 / 0

Tak się zastanawiam czy rodzice nie chcieli by wiedzieć. Przecież większość coś podejrzewa. Znają jakoś tam swoje dzieci u chyba kumają, że coś jest nie tak. Z drugiej strony znam wielu rodziców (głównie matki), którzy takie rzeczy wypierają i udają, że nie ma problemu.
  • 57 / 4 / 0

Wielu / wszyscy rodzice są z poza tematu więc ciężko im ogarnąć to wszystko.
Ja mam kumpli z którymi wystarcza mi 2 zdania przez telefon i wiem co jest 5. Spojrzenie na twarz i wiem czy żarł klony it'd😁
  • 4 / / 0

Ja powiedziałam, pomogli :) Jednak nie jest tak strasznie jakby sie moglo wydawac
  • 273 / 27 / 0

Moi rodzice dowiedzieli sie ze cpam jak kiedys wrocilem pijany do domu i podsluchali moja rozmowe przez telefon z kolezanka o dragach. :-p
  • 4530 / 740 / 25

Unikamy tego tematu. Czasem, gdy przesadzę to coś tam gadają. Nie wiem czy to zaakceptowali ale chyba się z tym pogodzili. Już dali sobie spokój z namawianiem mnie do leczenia.
  • 7708 / 807 / 0

Jak jeszcze bylem gówniarzem to powiedziałem mamie ``będę ćpać, czy to ci się podoba czy nie``.Obecnie się nie przyznaje i się z tym kryje.
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1331 uczestników Wejdź na czata