Prosto w oczy z rodzicami

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 277 / 48 / 0

Czasami po prostu na już musi się poukładać w głowie, bo nie ma innego wyjścia. Ja mieszkam sama od martury i musiałam bardzo szybko wydorośleć. I okazało się, że można.
Użytkownik zbanowany
  • 41 / 1 / 0

Nigdy bym rodzicom nie powiedział o swoim ćpaniu, pomimo że nie jest hardcorowe.
Po co ich tym obciążać, żeby nie spali po nocach?
W czym tobie pomogą? Tylko samemu można sobie pomóc udając się chociażby na leczenie, rodzice to nie terapeuci a szkoda ich zamartwiać, stresować, niech sobie żyją w spokoju i jak najdłużej :heart:

Obciążanie ich takim gównem to skrajny egoizm, sobie róbcie szkodę - nikomu was nie szkoda, no poza rodzicami właśnie.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Są zarzuty dla polskich marynarzy, który zostali aresztowani w Meksyku

Rozprawa przed sądem w Ciudad Victoria trwała równo pięć godzin. Kapitanowi, pierwszemu oficerowi i spawaczowi miejscowy prokurator zarzucił przemyt narkotyków i ukrywanie zakazanych substancji.
  • 277 / 48 / 0

No może właśnie dlatego, że twoje ćpanie nie jest hardcorowe, to nie powiedziałbyś rodzicom. To wszystko oczywiście też zależy od naszych relacji z nimi, wieku w jakim jesteśmy i naszej ogólnej sytuacji życiowej. Tak jak pisałam wcześniej ja od 17 roku życia jestem sama, bo moi rodzice umarli, i wtedy oczywiście bym za nic im o swoim uzależnieniu nie powiedziała, bo wiadomo byłam niedoćpana i za nic nie chciałam kończyć z opio i innymi narkołykami. Ale jak się już wjebałam, to było mi bardzo, bardzo źle, że nie mam starych, którzy mogliby w najgorszych stanach mi pomóc, tylko, że jestem z tym wszystkim sama. To z drugiej strony uratowało mi tyłek, bo wiedziałam, że jeśli hardcorowo popłynę np. do tego stopnia, że stracę pracę to nie będę mogła z podkulonym ogonem przyjść do starych po pomoc.
Użytkownik zbanowany
  • 41 / 1 / 0

Bardzo serdecznie Ci współczuję. Chociaż jest jak mówisz, im bardziej przykre doświadczenie tym bardziej dupa twarda, więc będziesz silniejsza.

Mając rodziców, nawet gdy ciągnie aby to z siebie "wyrzucić" i ich oświecić - w moich oczach- i tak jest to nie do zrealizowania.
Sobie szkodząc, im szkodzisz podwójnie to tak jak z dzieckiem ono cierpi a ty jeszcze bardziej.
  • 277 / 48 / 0

Tak się zastanawiam czy rodzice nie chcieli by wiedzieć. Przecież większość coś podejrzewa. Znają jakoś tam swoje dzieci u chyba kumają, że coś jest nie tak. Z drugiej strony znam wielu rodziców (głównie matki), którzy takie rzeczy wypierają i udają, że nie ma problemu.
  • 57 / 4 / 0

Wielu / wszyscy rodzice są z poza tematu więc ciężko im ogarnąć to wszystko.
Ja mam kumpli z którymi wystarcza mi 2 zdania przez telefon i wiem co jest 5. Spojrzenie na twarz i wiem czy żarł klony it'd😁
  • 4 / / 0

Ja powiedziałam, pomogli :) Jednak nie jest tak strasznie jakby sie moglo wydawac
  • 24 / 2 / 0

Moi rodzice dowiedzieli sie ze cpam jak kiedys wrocilem pijany do domu i podsluchali moja rozmowe przez telefon z kolezanka o dragach. :-p
  • 4183 / 558 / 11

Unikamy tego tematu. Czasem, gdy przesadzę to coś tam gadają. Nie wiem czy to zaakceptowali ale chyba się z tym pogodzili. Już dali sobie spokój z namawianiem mnie do leczenia.
  • 7241 / 725 / 0

Jak jeszcze bylem gówniarzem to powiedziałem mamie ``będę ćpać, czy to ci się podoba czy nie``.Obecnie się nie przyznaje i się z tym kryje.
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata