Propozycja: list otwarty

Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.

Moderator: Prawo

Posty: 2 Strona 1 z 1

Aiz

Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 211 / 11 / 0

Cześć, od dłuższego czasu chodzi mi po głowie problem, który wywołuje ta nieszczęsna ustawa. Wszyscy jesteśmy świadomi (chyba) jak wielką machinę napędza ta ustawa. Kryminalizacja posiadania prowadzi do obrotu czarnorynkowego, więc ustawowo osoba chętna zażyć jakąś substancję prawnie zakazaną musi zagłębić się w półświatek przestępczy. Nie ma u nas wyrobionego zwyczaju, iż należy edukować, że marihuana nie jest domestosem, ale nie należy traktować jej jak cukierków. Że opiaty niszczą doszczętnie odruchy ludzkie w człowieku, zaburzają do krytycznego stopnia gospodarkę neuroprzekaźników. Że stymulanty powodują przy ciągach paranoje i rysują psychikę. Natomiast mamy system publicznego lecznictwa, którego skuteczność jest dosyć mierna.
Moim zdaniem należałoby wystosunkować odpowiedni list, zawierający stosowne argumenty, podparte silnymi autorytetami. Jakkolwiek argumenty można wymyślić na poczekaniu, swego rodzaju dowody można także przytoczyć bez większych poszukiwań, to silne autorytety zwykle odcinają się od środowiska.
Jednak stoimy na progu wprowadzenia kolejnej, bezsensownej ustawy mającej na celu ugasić pożar "dopalaczy" :listen: Myślę, że jest to stosowny moment, aby podjąć jakieś działanie. Tu już nie chodzi o to, by sobie legalnie ćpać. Chodzi o to, by zredukować szkody. By nie doprowadzać do tragedii. W moim rodzimym mieście upowszechniło się palenie dopsa ze stacjonarki, najgorsze jest to, że głównie są to ludzie młodzi.
Niestety, powszechnym jest to, iż baranami jest łatwiej manipulować. Nastał chyba czas, aby wstawić nogę w drzwi i przeciwstawić się podejmowanym przez okupacyjny rząd działaniom.
Proszę o dyskusję podpartą argumentami, dodam jeszcze, że byłbym gotów podjęcia się napisania/podjęcia z kimś współpracy w napisaniu takiego listu otwartego. Ostatnia kwestia- na najbliższym spotkaniu struktur partyjnych (KORWiN) będę podejmował ten temat.
Rejestracja: 2012
  • 4823 / 242 / 0

"Moim zdaniem należałoby wystosunkować odpowiedni list, zawierający stosowne argumenty, podparte silnymi autorytetami."

Tutaj to bym widział problem żeby znaleźć jakieś autorytety podpisujące się pod tym.

COVID19 - Redukcja szkód dla osób zażywających narkotyki

Poniższe wskazówki zostały opracowane w celu poinformowania globalnej społeczności osób zażywających narkotyki o ważnych wskazówkach dotyczących redukcji szkód, które należy stosować w trakcie obecnej pandemii COVID-19 ("koronawirus"). Podziel się nimi, rozpowszechnij je i edytuj w miarę potrzeb, aby dopasować je do potrzeb swojej społeczności. A przede wszystkim, dbaj o swoje bezpieczeństwo i o twoich bliskich.

Stanął przed sądem za posiadanie narkotyków i... zapalił jointa (video)

20-latek pojawił się w sądzie w stanie Tennessee w USA w związku z zarzutami o posiadanie narkotyków. W pewnym momencie mężczyzna wyjął z kieszeni skręta i zapalił go na oczach sędzi. W ten sposób miał wyrazić swoje poparcie dla legalizacji marihuany.
Posty: 2 Strona 1 z 1
Wróć do „Akcje polityczne”
Na czacie siedzi 789 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości