Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
  • 17 / / 0
Witam. Potrzebuję pomocy przy diagnozie. Jestem na 75 mg wenlafaksyny od roku. Mam 21lat. Przed byciem na snri, przez większość czasu miałem niską / umiarkowaną motywację, byłem czesto zdolowany, ale nie mialem problemów z rozmawianiem z kimś, byłem bardzo rozmowny. Przynajmniej przed braniem czulem takze pozytywne emocje, teraz na snri, czuję się wyssany z jakichkolwiek emocji mam duże problemy z rozmawianiem, musze sie lekko zmuszac. Mam dziewczynę od kilku lat. Przez większość czasu ją bardzo kocham, jest opiekuncza, kochana, skacze wokol mnie doslownie, ale kiedy dzieje się coś zlego (przeważnie nieistotnego), zaczynam być agresywny i chcę dominować, zmieniać ją, jakby mial nad nia wladze, nie mogę uchwycic myśli, a to ustepuje się po 20-30 minutach. Po tym czasie czuję jakbym kocham ją jeszcze bardziej, niz przed klotnia, a to uczucie wiekszej milosci trwa około kilku godzin. Zdarza się to maksymalnie raz dziennie, prawie nigdy dwukrotnie. Snri nie wpynelo na takie zachowania wobec niej, bo bylem taki wczesniej (dosłownie kazdy w rodzinie ma takie wybuchy, nikt nad tym nigdy nie pracowal, z roku na rok jest u nich gorzej), lecz ja chce to zmienic. Czy to jakis chad czy co to może być? Bardziej zależy mi na tym by zniwelowac te popieprzone zachowania wobec kobiety niż na niskiej motywacji czy smutku, ponieważ mam troskliwą i kochaną dziewczynę. Czy w moim przypadku snri lepiej odstawic kompletnie? Zabierac sie za weglan litu, czy jest cos lepszego? Nie boję sie odstawic antydepa bo nigdy nie miałem chęci by skakać z mostu.
  • 6 / 1 / 0
Piszesz na ogólnym forum. Odpowiadam chodź psychologiem nie jestem - nie traktuj mojej opini jako "wyroczni". Temat agresji do ukochanej osoby jest mi znany doskonale, to forma agresji, która wg. mnie jest "auto agresją" połączoną z "ekstazą chwili" sadysty... Auto agresja ponieważ wyrzuty sumienia dają Ci cierpienie znacznie większe niż ułamek euforii gdy krzywdzisz... Myślę, że dobry psycholog, psychoterapeuta + ogromna chęć zapanowania nad tym "euforyzująco - niszczącym" pragnieniem... Może to lekki syndrom "ofiary i kata", mówiłeś że w rodzinie występują podobne przypadki, może to forma rozładowania emocji "uzależnienie od kutni'. Nie nam, forumowiczom to rozstrzygać. Wydaje mi się, że do Chad na szczęście Ci bardzo daleko. Co do leków być może warto było by przedyskutować z psychiatra przejście z SNRI na SSRI (SNRI powoduje wychwyt zwrotny dopaminy oprócz serotoniny, czasami leki z tej grupy wzmagają agresje).
  • 2614 / 325 / 0
@rdana3 myslisz pojęcia.. autoagresja to są choroby gdy organizm nie rozpoznaje zdrowych i chorych komórek i atakuje zdrowe i chore poczytaj o chorobach z autoagresji czyli Autoimmunologicznych..
  • 11 / / 0
Jak dla mnie źle do tego leki. I przedewszystkim terapia, plus że widzisz problem. Na pocieszenie powiem Ci że na początku przyjmowani snri(nie tylko, lecz twierdzi problemy zaczely się od snri) też pierwszy raz zdarzyło mi się być agresywną i to w takim stopniu, że do tej pory mam moralniaka co się odjaniepawliło Ale już przechodzi, o ile nie przesadzam z doraźnym benzo I wódzitsu
Uwaga! Użytkownik IvDurga nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 157 / 19 / 1
11 czerwca 2022sclero2014 pisze:
@rdana3 myslisz pojęcia.. autoagresja to są choroby gdy organizm nie rozpoznaje zdrowych i chorych komórek i atakuje zdrowe i chore poczytaj o chorobach z autoagresji czyli Autoimmunologicznych..
xD @rdana3 pisał/a o autoagresji psychicznej/psychologicznej, a Ty piszesz o chorobie układowej, w sensie medycznym. I kto tu myli pojęcia. xD
  • 286 / 49 / 0
Spróbuj ssri. Odstaw stimy. Nikt tutaj psychiatrą nie jest. Więc to taka diagnoza "kolegi". Mnie paroksetyna bardzo pomogła. Ale tylko i wyłącznie ona.
  • 2614 / 325 / 0
11 czerwca 2022sclero2014 pisze:
@rdana3 myslisz pojęcia.. autoagresja to są choroby gdy organizm nie rozpoznaje zdrowych i chorych komórek i atakuje zdrowe i chore poczytaj o chorobach z autoagresji czyli Autoimmunologicznych..
Ja wiem co to jest autoagresja bo sam mam chorobe z autoagresji i organizm atakuje zdrowe i chore komórki bo nie rozpozmaje ich bo układ odpornościowy jest " chory " " uszkodzony " i atakuje i chore komórki organizmu
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.