Problem z ubezpieczeniem

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 19 Strona 1 z 2
Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 226 / / 0

witam, mam taki problem moze ktos bedzie umial pomoc :) czy jezeli w okresie 2-3 miesiecy mialem przepisane kilka recept(legalnie) tylko z nr funduszu w pierwszym okienku(zadne na P nic takiego) ale teraz sie kapnalem ze bylem w tym okresie nieubezpieczony w funduszu (obecnie juz to zalatwilem) to lekarz albo ja moze miec z tego powodu jakies problemy? chodzilem prywatnie sie leczyc, nie chcialem lekarzy wprowadzac w blad po prostu zapomnialem o tym jebanym ubezpieczeniu :/

 

Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 67 / / 0

Olej. Nic nie będzie.

Legalizacja marihuany w Kanadzie to fiasko? Wielu wciąż kupuje ją od dilerów

Po prawie dwóch latach od legalizacji rekreacyjnej marihuany w Kanadzie likwidowane są szklarnie, zyski z legalnej sprzedaży są niższe niż zakładano, a dilerzy handlujący na czarno wciąż mają się nieźle – do regularnych zakupów u nich przyznaje się bowiem prawie połowa obywateli. - Działanie kanadyjskiego rządu jest dla mnie rozczarowaniem – mówi Jakub Gajewski, wiceprezes stowarzyszenia Wolne Konopie.

Mike Tyson i jego kraina zioła. Bokser będzie zarabiał miliony na trawce

Mike Tyson buduje ziołowe imperium. Ogromny ośrodek z luksusowym hotelem i kempingiem będzie kusił rozmaitymi atrakcjami, ale przede wszystkim ma "promować zdrowie i dobre samopoczucie".
Rejestracja: 2018
Użytkownik zbanowany
  • 100 / 16 / 5

Nie powinni wydawać Ci takich recept, jeśli nie byłeś ubezpieczony. Jednak jak je już dostałeś, to niczym się nie przejmuj. Wina leży po stronie lekarza lub rejestracji. Nawet gdybyś poszedł na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu, nie miał ubezpieczenia, skorzystał z leczenia, a oni by Cię przyjęli bez podpisania kwitu, że w razie czego pokryjesz koszty wizyty, to nie ściągną z Ciebie kasy. Chyba, że podpiszesz ten kwit.
Rejestracja: 2014
  • 8490 / 1137 / 0

NFZ (oddział służb mundurowych) może to zweryfikować i wysłać do lekarza pismo, że wydał recepty na zniżkę pacjentowi, który był nieubezpieczony. Lekarzowi, który wypisywał mi Bundondol (na 30%) przyszło właśnie takie pismo - okres to 2 miesiące, który pracowałem na umowę o dzieło. Zapłaciłem z własnej kieszeni ponad 5 stów (24 opakowania).

Swoją drogą ten system ubezpieczeń zdrowotnych i chorobowych jest chory... jeśli np prowadzisz działalność i płacisz dobrowolną składkę chorobową, to ZUS może odmówić wypłacenia świadczeń, jeśli w ostatnich 3 składkach spóźniłeś się choćby dzień... ZUS nie informuje, że wyrejestrował z ubezpieczenia, ale dalej chętnie przyjmuje składki. Paranoja... Gdyby nie moja księgowa, która załatwiła sprawę, byłbym w plecy prawie 1 k.
Rejestracja: 2016
  • 301 / 35 / 0

Help. Zostałem wyjebany z up więc nici z ubezpieczenia co najmniej do listopada a planowałem w październiku iść na detox, słyszałem że ktoś też miał podobny problem i jakoś to załatwił, moje pytanie: Jak? Da się w ogóle w jakiś sposób mieć te ubezpieczenie i iść na detoks?
Rejestracja: 2014
  • 8490 / 1137 / 0

Za co Cię skreślili? Nie stawiłeś się na termin?
Rejestracja: 2016
  • 301 / 35 / 0

Tak bo zapomniałem orzrd eyjazdem do uk sie zgłosić i ta jebitna kara 3 miechy. Teraz ofc. jestem w pl.
Myslalem o czymś takim zeby zapisać się np. na jakiś kierunek do policealnej czy cos... ehh no nie wiem, co radzisz?
Rejestracja: 2014
  • 8490 / 1137 / 0

Kiedy dokładnie Cię wykreślili? Z tego co czytałem, możesz korzystać ze świadczeń NFZ do 30 dni od tego faktu.

Znalazłem taki fragment na portalu UP.
Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, bezdomne, które nie mogą uzyskać ubezpieczenia zdrowotnego także mogą korzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej. W tym celu powinny zwrócić się o pomoc do wójta, burmistrza lub prezydenta miejscowości, w której mieszkają. Koszty leczenia pokrywane są z budżetu państwa.

Blu

Rejestracja: 2007
  • 2992 / 197 / 0

1. zadzwoń na detox i dowiedz się czy przyjmują ludzi bez ubezpieczenia, bo możliwe że tak
2. ubezpieczenie zawsze możesz sobie wykupić sam w NFZ, koszt koło 300zł za miesiąc
Rejestracja: 2016
  • 529 / 278 / 2

Dobrowolnie można się ubezpieczyć w NFZ.

Ubezpieczenie to kosztuje obecnie 462,83 zł (inflacja idzie do góry, co nie @Blu?)

Wraz z tym trzeba wysyłać szereg papierków do ZUS-u, w tym ZUS ZZA (zgłoszenie do ubezpieczenia), dopiero po przyjęciu przez ZUS twojego ZZA wyświetlasz się w eWUŚiu na zielono, czyli masz ubezpieczenie zdrowotne.

Wiem, bo przerabiam teraz jako przesiębiorca :(
Posty: 19 Strona 1 z 2
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1066 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 0JUZEF0, szczypior_2005 i 5 gości