Pregabalina - Wątek ogólny

Substancje stanowiące pochodne kwasu γ-aminomasłowego – m.in. baklofen i pregabalina.

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 5154 Strona 303 z 516
Rejestracja: 2018
  • 718 / 129 / 0

15 listopada 2019Migomat pisze:
Po odstawieniu tego gówna powstaje bezsenność?
Dlaczego gówna? To świetny lek, bez skutków ubocznych, dobry na odstswkę wszystkiego -od opio po benzo. Można na nim pić i w ogóle. Te nieliczne przypadki wpierdolenia opisywane na hypciu to znikomy %, w większości prega działa dobrze i można brać latami.
Rejestracja: 2016
  • 568 / 114 / 0

@BladziuchnyStrach Jakoś nie mam w zwyczaju zachwalać wynalazków współczesnej farmacji, chodź robi robotę i chwała jej za to że jest, bez niej już dawno wielu by rady sobie nie dało, to jednak pozostaje niesmak, większość tych dobrodziejstw działa tak że po czasie nie można się bez nich obejść, prawie wszystkie uzależniają, w dłuższej perspektywie robią z człowieka niemote który to bez nich nie potrafi już normalnie funkcjonować, zamienia się w bezmozgie yeti XD.

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn

Problem z dopalaczami nie zniknie, dopóki nie zniesiemy kar za tradycyjne narkotyki

Nowe substancje psychoaktywne, popularnie zwane dopalaczami, to najszybciej rozwijający się, a jednocześnie najmniej znany segment rynku narkotykowego. Piszemy o raporcie z Mołdawii, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Serbii i Kirgistanu, który rzuca światło na sytuację w regionie.

Zobacz gdzie przemytnicy chowają narkotyki. Z psim nosem ciężko wygrać

Nie zapalił jointa w Polsce 23-letni Ukrainiec, który w podroż zabrał marihuanę i ukrył ją w dezodorancie. Ale świetnym węchem wykazała się Idea, pies szkolony przez Straż Graniczną do wykrywania narkotyków, która bez pudła znalazła marihuanę w bagażu młodego mężczyzny.
Rejestracja: 2018
  • 2435 / 540 / 155

@Migomat, fakt, że pregabalina jest świetnym lekiem (sama jestem na 375 mg/d i bardzo sobie chwalę), ale nie można też przekoloryzowywać rzeczywistości. Pregabalina również może uzależnić, zwłaszcza stosowana nieprawidłowo (niestety całkiem sporo osób ma ku temu skłonności), z tego też powodu chociażby za Atlantykiem jest już substancją kontrolowaną. Brać latami można, owszem, o ile nie zwiększa się na własną rękę dawek i w razie potrzeby schodzi się z nich stopniowo, a wiadomo że ćpuny potrafią różne rzeczy wymyślić. Na odstawkę świetna, tu nie zaprzeczam. Przy wychodzeniu z opio znakomita (o wychodzeniu z benzo nie powiem, bo nie miałam na nich dłuższych ciągów). A co do skutków ubocznych - każdy lek jakieś ma, od błahostek po ciężkie powikłania. Nie ma leku bez skutków ubocznych, nawet zwykłych ziołowych. I jeszcze jedna rzecz w kwestii mixów z alko - alko i prega działają do pewnego stopnia synergicznie, takie połączenie nie jest zalecane, zarówno ze względów medycznych, jak i ze względu na tolerkę. Dlatego ja przyjęłam zasadę, że między alko a pregą co najmniej 5 h odstępu.
Rejestracja: 2017
  • 68 / 12 / 0

Ja wrazliwy chłopak jestem i mowiac po podlaskiemu dla mnie sie podoba Lyrica 75mg + za 2h Desperados i Łomża w butelce. Juz prawie śpię w wannie :D
Rejestracja: 2018
  • 3025 / 1225 / 1

Skąd jesteś dokładnie,, to słaba ta Twoja
"nasza" mowa;
Rejestracja: 2017
  • 68 / 12 / 0

Między Łomża a Białymstokiem :D
Trochę się liznelo podlaskiego.
Zeby nie bylo off topu. To zacząłem brać regularnie (wreszcie) i widzę pozytywne skutki w postaci calodziennego utrzymywania sie efektu przeciwlękowego. Chociaż jako takich wielkich nie mam.
Rejestracja: 2019
  • 10 / / 0

Na chwilę obecną zażywam pregabaline w dawce - 75mg rano i 150mg wieczorem, docelowo ma to być 150 i 150. Czy to możliwe że zazywajac 75mg o 5.30 rano, ja koło 13-14 Mogę odczuwać już jakieś poddenerwowanie z powodu schodzenia leku z organizmu? Zacząłem zażywać 150mg wieczorne teraz już wcześniej, czy przechodząc na 150mg poranne to działanie może się troszkę przedłużyć? Jakoś dziwnie wydaje mi się że na mnie lepiej działały by trzy porcje leku dzienne niż jak zalecila lekarka dwie.
Rejestracja: 2019
  • 153 / 11 / 0

Ludzie, wspomóżcie mnie jakąś dobrą radą.. Wykryto u mnie kręgoszczeline, jakaś wada kręgosłupa spowodowana nadmierną aktywnością i jestem uziemiony i nie mogę biegać. Ta nerwica serca teraz tak mnie dopierdala, że nawet siedziąc przy komputerze czuje jakby mnie coś wierciło w sercu, jakbym miał nóż przy nim momentami. Biorę 300 mg Pregaby i minimalna dawka neurotopu, także można powiedzieć, że sama Prega. 300 mg to i tak dużo i nie wiem czy podbijać dawkę czy po prostu trzeba mi coś nowego, tak się nie da funkcjonować. Wcześniej było bez kitu dobrze, ale czar prysnął i mam wrażenie, że podbicie Pregaby praktycznie nic mi nie da, chyba są jakieś leki skierowane w nerwice serca a nie w sam lęk uogólniony, nie wiem na czym polega.
Rejestracja: 2016
  • 442 / 91 / 0

@damian90222, tak, jest to możliwe, że biorąc tak wcześnie rano pierwszą dawkę, czujesz jej zejście około godziny 13.
Sam tak mam.

Rozłożenie na 3 dawki poprawi to i lek będzie równomierniej utrzymywał się przez całą dobę w organizmie.
Osobiście tą drugą, popołudniową dawkę biorę około godziny 11, a ta w ciągu 2 godzin zaczyna działać.


@ToMashov, propranolol, czy jakiś inny beta bloker mógłby okazać się skuteczny.
Rejestracja: 2019
  • 10 / / 0

Jeżeli mam receptę na 150tke i zalecenia 1-0-1, a czuje że popoludniu już że mnie schodzi to dobrym pomysłem będzie branie popołudniu zamiast całkiem na wieczór?
Posty: 5154 Strona 303 z 516
Wróć do „GABA i jego pochodne”
Na czacie siedzi 1492 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości