Pregabalina - Wątek ogólny

Substancje wpływające na wydajność działania układu kwasu gamma-aminomasłowego w organizmie.
Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 3140 Strona 294 z 314
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 139 / 20 / 0

Jako, że nigdy nie miałem styczności z tym lekiem, chciałbym zadać parę pytań:

1. Czy pregabalina dobrze podziała doraźnie np. zażyta na jakiś stan lękowy? Jak choćby Relanium?

2. Czy otrzymam ją od lekarza rodzinnego bez historii leczenia psychiatrycznego?

3. Jak to jest z tą łatką "bezpiecznego leku" - z jednej strony tak bardzo bezpieczna, z drugiej skrajnie odmienne relacje ludzi uzależnionych nawet fizycznie.
Rejestracja: 2017
  • 308 / 60 / 0

Ja odpowiem na pytanie nr 3 - jak dla mnie wcale nie jest bezpieczna. Nigdy nie ciągnęło mnie do tych rzeczy gmerających w GABA - zupełnie mnie nie kręciły (tak jak opiaty i opioidy), a od pregabaliny nie mogę się uwolnić.
Brałam ją pierwotnie na bóle neuropatyczne.

Ketamina może zmniejszyć chęć sięgnięcia po alkohol

Pojedyncza dawka ketaminy może pomóc osobom nadużywającym alkohol w zmniejszeniu jego spożycia – wynika z nowych badań.

Narkotyki w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Chłopiec miał przy sobie ecstasy

Nauczyciele zauważyli podejrzany proszek u wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii na Żoliborzu. Wezwali na miejsce służby. Substancja okazała się narkotykiem.
Rejestracja: 2019
  • 137 / 35 / 0

1. W moim wypadku pregabalina na początku daje spore uboki w stylu - otumanienie, zawroty głowy. Siada na głowę zamulająco niczym hydroksyzyna. Na pewno działa odrobinę przeciwlękowo już wtedy. Nie wiem co mówią artykuły medyczne, ale wg mnie "stan stacjonarny" na pregabalinie pojawia się 3-4 dnia. Po prostu czuję się dobrze i prospołecznie. Potem magia mija.

2. Mnie się udawało wysępić. To wszystko zależy od bajery. Powiedz, że już brałeś i Ci pomagało. Powiedz, że wiesz że lekarze pierwszego kontaktu często przepisują benzodiazepiny, ale ten lek jest dużo bezpieczniejszy i nie uzależnia.

3. Co do bezpieczeństwa to nie mogę się do końca wypowiedzieć. Starałem się trzymać 300mg/d, ale w końcu dorzucałem. Teraz w ogóle biorę niesystematycznie i działanie jest mniej wyraźne. Dzisiaj np. wziąłem 600mg, bo dobrze zwiększa fazę na kodeinie. Musisz mieć świadomość, co robią w dłuższej perspektywie leki działające na GABA. Ja od jutra robię cold turkey i zobaczę co się stanie. Nie przewiduję jakiejś tragedii. Mam nadzieję, że po dłuższej przerwie znowu działanie będzie bardziej euforyczne. Prawdą jest jednak, że potencjał rekreacyjny tego jest dużo niższy, niż benzo. Prawdą jest też, że za chuja nie chcę sobie rozregulować GABA, bo to jest po prostu tragedia. Wolałbym mieć zrzut po Tramalu, niż rozregulowane GABA, telepanie i lęki bez powodu.
Rejestracja: 2018
  • 2022 / 423 / 154

25 października 2019pijanytraktorzysta pisze:
Jako, że nigdy nie miałem styczności z tym lekiem, chciałbym zadać parę pytań:

1. Czy pregabalina dobrze podziała doraźnie np. zażyta na jakiś stan lękowy? Jak choćby Relanium?

2. Czy otrzymam ją od lekarza rodzinnego bez historii leczenia psychiatrycznego?

3. Jak to jest z tą łatką "bezpiecznego leku" - z jednej strony tak bardzo bezpieczna, z drugiej skrajnie odmienne relacje ludzi uzależnionych nawet fizycznie.
1) Początkowo często potrafi zadziałać doraźnie, ale również zamulająco, jednak na dłuższą metę nie jest to opłacalne ze względu na szybko rosnącą tolerancję. Generalnie pregabalina nie nadaje się do zażywania doraźnego, bo natychmiastowy efekt przeciwlękowy, jak również działanie rekreacyjne szybko zanika.

2) No niekoniecznie, rodzinni często nie chcą wypisywać pregabaliny bez podkładki od psychiatry lub z PLB, a część lekarzy (zwłaszcza starej daty) nie jest z nią na tyle zaznajomiona, spotkałam się z lekarzami, którzy o pregabalinie dowiadywali się dopiero gdy przychodziłam do przychodni z podkładką od psychiatry.

3) Powiem tak - wszystko ma swoje granice i ze wszystkim można przedobrzyć. Prega nie uzależnia tak mocno jak chociażby benzodiazepiny, jednak można się w nią wjebać - zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Najczęściej przy przekraczaniu zaleconych dawek, stosowaniu rekreacyjnie lub nieumiejętnym odstawianiu. Czynnikami ryzyka są zwłaszcza: dawka dobowa 900 mg lub większa, historia nadużywania GABAergików, zażywanie doraźne dużych dawek, szybkie zwiększanie dawki, zwłaszcza wbrew zaleceniom lekarskim/niezgodnie z ulotką.
Rejestracja: 2018
  • 73 / 3 / 0

No to jeszcze jednak dodam do drugiego pytania- zależy oczywiście od lekarza i od historyjki. Sam dostałem pregabę od psychiatry, ale mam znajomka, co bez problemu dostał reckę od internisty, mimo że się nigdy owy koleżka nie leczył na główkę.
Rejestracja: 2019
  • 137 / 35 / 0

Z mojego doświadczenia pregabalina jest bardzo rzadko znana przez internistów. Nie jest obarczona złą sławą jak benzo, dlatego dość łatwo to wyrwać od internisty.
Rejestracja: 2009
  • 411 / 17 / 0

Mam teraz brać 75 mg w dzień i 150 mg na noc. Czy w tygodniu pracując na rano widzicie jakieś przeciwskazania aby zamienić tą kolejność i 150 wziąść rano, zależy mi na spokojnej pracy i dawka 75 tego nie da? Ja oczywiście na wizycie nie pmyślałem i nie spytałem. A ogólnie pregabalina daje jakieś długotrwalsze efekty lecznicze?
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 2675 / 667 / 0

Tego nikt Ci nie powie, musisz sam sprawdzić czy pregabalina Cię aktywizuje, czy usypia i wtedy ustalić kolejność.
Pregabalina przejawia efekt leczniczy tylko podczas działania, tłumi na czas stosowania, można wywnioskować praktycznie. Teoretycznie niektórzy naukowcy twierdzą, że ma dalekosiężne efekty lecznicze i coś tam można nią wyleczyć, ja bym to włożyła między bajki. Tym niemniej to dobry lek.
Rejestracja: 2009
  • 411 / 17 / 0

Trzymam się ustalonych dawek, nic nie dorzucam ponadto. Jednak będę trzymał się zaleceń, nic nie kombinował.
Rejestracja: 2019
  • 524 / 29 / 0

Ja zauwazylem ze po 300mg na noc po ponad 3godz ? Mialem tiki nog , takie mimowolne poruszanie nogami jak by nas prad kąpnoł . Teraz kilka dni nie bralem mimo ze mam rozpisane 150x2dziennie
Posty: 3140 Strona 294 z 314
Wróć do „Modulatory GABA”
Na czacie siedzi 154 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości