Pregabalina - Wątek ogólny

Substancje wpływające na wydajność działania układu kwasu gamma-aminomasłowego w organizmie.
Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 4605 Strona 281 z 461
Rejestracja: 2018
  • 2861 / 1165 / 1

A ja używam Lyrici od 5 lat i raz musiałem zmienić na Egzystę (źle wystawiona recepta i brak refundacji). Po tym leku byłem zajechany jak koń po westernie ( w domyśle ućpany). Myślałem, że to nie kwestia Egzysty, może jakieś inne czynniki. Wieczorem dokładnie to samo. Podziękowałem i udałem się do lekarza by poprawił receptę. @ToMashov
Rejestracja: 2018
  • 2072 / 646 / 0

@BladziuchnyStrach - te 2,5-3 lata czasu to w kurwę długo dla takich osób z GAD, dość na znalezienie właściwego terapeuty i zrobienie solidnego progresu. A jakie jeszcze w medycynie masz alternatywy? Jakieś usypiacze dla słoni w stylu promazyny czy innych leków które wiele osób bardzo źle toleruje i ich efekty uboczne utrudniają życie nie likwidując niepokoju? Długo działające benzo? Kwas walproinowy? No i pamiętaj że są ekstremalne przypadki (choć to jakiś malutki procent) które z nawrotami zaburzenia będą się zmagać całe życie. Czy się tego chce czy nie, są ludzie którzy po prostu dane leki muszą brać całe życie i nie jest to wina nieudolnych lekarzy, firm farmaceutycznych szukających kasy czy pacjentów szukających drogi na skróty.

BTW nie wiem jak wygląda sytuacja z lekami w Finlandii (poza tym że podobno o apteczne benzo i opio ciężko strasznie legalnie i na lewo również) ale takie pozbawienie pewnej grupy pacjentów jakiejś alternatywy w leczeniu to kiepskie rozwiązanie, bo zawsze robi jakieś miejsce i zachętę na szukanie na lewo, handel tym - bo na necie pełno informacji o tym że pomagało. W UK już chyba żarli takie pregaby z ulicy i wyszły na testach jakieś popierdolone mieszanki na przykład. Znacznie lepiej by było informować ludzi w sposób skuteczniejszy niż ulotka której się nie czyta czy straszenie kolejnym "dopalaczem"/"śmiercią w tabletkach"/"nowym narkotykiem" w mediach bez podawania jakichkolweik konkretów.

Poza tym nie każdy musi zwiększać dawkę co tydzień, zwłaszcza jak nie szuka tam ćpuńskich wrażeń. Poczytaj o tolerancji psychicznej. Miesiącami byłem na stałej dawce, dojście do niej zajęło mi kilkanaście dni w sumie bo jeszcze próbowałem to ćpać w międzyczasie. Szybko zmądrzałem, dobiłem do tych 150 rano i wieczorem uznając że to w sam raz. Nawet przez myśl mi nie przeszło przez te 3-5 miesięcy (zależnie w jakim roku to było to taki okres brania był mniej więcej) żeby dorzucać choćby 50mg do którejś dawki. Na skrętach od opio za to dawka bywała zwiększana sporo, ale to już wiadomo co się z psychiką dzieje tam i że takie stosowanie ma miejsce kilka najgorszych dni na początku, jest to też takie użycie "off label" czyli pomaga ale oficjalnie nie jest to lek przeznaczony na takie dolegliwości.

Żeby nie było, rozumiem frustrację wjebaniem w coś co nie powoduje nic przyjemnego a zmusza do stopniowego cięcia dawek rozłożonego na miesiące. Rozumiem też potrzebę uświadamiania ludzi o potencjalnym ryzyku i skutkach ubocznych (czego nigdy nie ma przy wprowadzaniu nowych, nietypowych leków, a przynajmniej nie ma tego na odpowiednią skalę). Jednak jechanie w drugą stronę, robienie diabła wcielonego z leku tylko dlatego że twój organizm akurat tak zareagował to też przesada. Mimo to życzę powodzenia w redukcji dawek.

Psychoterapia z użyciem MDMA. Jak to działa?

Maciej Lorenc rozmawia z Peterem Oehenem, psychiatrą, psychoterapeutą i członkiem Szwajcarskiego Towarzystwa na rzecz Terapii Psycholitycznej. Oehen przeprowadził jedno z pierwszych badań klinicznych dotyczących wpływu MDMA na pacjentów cierpiących na zespół stresu pourazowego i uzyskał od szwajcarskiego rządu pozwolenie na stosowanie tej substancji w ramach prywatnej praktyki terapeutycznej.

Kokaina ukryta w ziarnach kawy. Włoska policja udaremniła przemyt

Ziarna kawy faszerowane kokainą, przemyconą z Kolumbii, skonfiskowała w piątek policja we Włoszech. Niedaleko Florencji zatrzymano mężczyznę, który sprowadzał do kraju ukryte w ten sposób narkotyki.
Rejestracja: 2018
  • 674 / 120 / 0

@WrakCzlowieka ja z pregaby zeszłem już z 7-8 tyg temu i wracają funkcje poznawcze i pamięć, tak 70% przedpregabalinowej przygody. Zostało jeszcze trochę deprechy i ahedonia ale walczę. Grunt, że zareagowałem na złe działanie i skutki uboczne na czas a nie sugerowałem się radami, że to przejdzie z czasem. Może i jestem tym bardzo nielicznym przypadkiem, na którego pregaba źle działa (jak na kogoś źle działa ssri) i nie mam zamiaru nikogo odwodzić. Pisałem kilka razy że te tzw. uboki to może być znak złej tolerancji na lek i warto sprawdzić, czy się już nie wjebało.

I tak, znam osobnika co 10 lat bierze to na GAD, 600mg od jakiś 6 i ma niezły koktajl innych leków bo pregaba nie działa już jak kiedyś a bierze bo symptomy odstawienne w 1 dniu są nie do ogarnięcia. Po 2 latach odstawił na 2 miesiące bezboleśnie, teraz nie daje rady na 2 dni. Jakie zmiany w mózgu/układzie nerwowym zaszły po tym czasie? Nie wiadomo. Gdzieś czytałem, że to zależy od wielu czynników a ludzie biorący to na ból kończyli z ptsd jako rezultat odstawki. Myślę, że na każdego gabapentynoidy działają inaczej, bo z jakiś powodów ryją inne obszary mózgu u jednego a u drugiego likwidują ból bez wpływu na psychę.

Jak ćpać to jak fenia, raz w tygodniu, jak się leczyć to reagować na silne uboki a nie je przeczekiwać. Chyba, że mimo minusów pregabalina pomaga np. na ból.
Rejestracja: 2016
  • 958 / 82 / 0

Czemu pregabaline bierze się 1-0-1
A nie 1-1-0?
Ja się zdecydowanie lepiej czuje jam dorzucę popołudniu druga dakwe
Jaki jest czas poltrwania?
Rejestracja: 2016
  • 443 / 114 / 0

Średni czas półtrwania wynosi średnio ok. 6 h.
Rejestracja: 2018
  • 2072 / 646 / 0

Biorąc 1-1-0 miałbyś przecież większą kumulację leku po tej drugiej dawce a na nockę ledwo co by tam działało. Jak pacjent nie wskazuje że największe zapotrzebowanie na lek jest o danej porze zawsze to nie ma raczej powodu żeby tak właśnie dawkować. W teorii lepiej jest żeby lek miał wyrównane działanie przez całą dobę a nie takie skoki stężenia i według tego się rozpisuje dla większości przypadków.

@BladziuchnyStrach - no to gratulacje że już zszedłeś, nie śledziłem tak dokładnie twojej odstawki, życzę zdrowia. Przypadek o którym wspomniałeś to już coś czego się nie uniknie przy leczeniu dowolnych schorzeń. Zawsze są lekarze (i po części odpowiedzialni pacjenci) którzy źle ocenią ile czasu ktoś ma siedzieć na danym leku, jakie ma mieć dawkowanie, nie będą wypróbowywać innych, mniej ryzykownych metod leczenia. Myślę że niestety przez opinię jaką ma pregabalina to większość pacjentów nie jest informowana jak zmniejszać dawki przy odstawianiu albo czym grozi zejście na zero z dnia na dzień. Moja pani doktor akurat wspominała że trzeba to planować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem i robić powoli, ale że wcześniej miałem doświadczenie z "leczenia" się na własną rękę i wiedziałem że po paru miesiącach nawet mogę wyzerować bez uboków to nie było takiej potrzeby. Pewnie czeka nas na przestrzeni lat jeszcze sporo podobych do twojej historii zanim ten lek będzie miał opinie takiego który trzeba poważnie traktować, równie poważnie jak np. benzodiazepiny.
Rejestracja: 2016
  • 958 / 82 / 0

Jaki okres czasu można brać to bezpiecznie w dawce 300mg?
Rejestracja: 2016
  • 2765 / 739 / 0

Ciężko stwierdzić. Przypuszczalnie, jeśli bezpieczeństwo, mimo najnowszych doniesień jest wysokie - można stosować latami.
Rejestracja: 2010
  • 509 / 85 / 0

Ja was podziwiam że możecie na tym dłużej lecieć mnie to po tygodniu otumania. Może przez benzo że biore też?
Rejestracja: 2008
  • 1115 / 113 / 0

W jakich przypadkach można liczyć na refundację?
Posty: 4605 Strona 281 z 461
Wróć do „Modulatory GABA”
Na czacie siedzi 1318 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: acylowac27, papiereklakmusowy i 1 gość