Praca w cięzkich warunkach

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Posty: 6 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2017
  • 140 / 20 / 0

Rozpocząłem obecnie prace w dość ciężkich warunkach, czyli obecnych mrozach. Po dwóch dniach zauważyłem u siebie mocne zawroty głowy (hipoglikemia?) które trwają już od 2 dni. Szukam suplementów które pozwolą mi się zabezpieczyć przed dużym wysiłkiem psychicznym i fizycznym w ciężkich warunkach.
Rejestracja: 2009
  • 244 / 33 / 0

Podstawa to porządne odżywianie i odpoczynek, sen. Ile godzin pracujesz na mrozie? Pracowałeś wcześniej?

Wzory stosowania syntetycznych katynonów a objawy depresyjne i parafunkcyjne zachowania ustne

Ciekawy artykuł, z tych zaawansowanych. W bonusie badania na użytkownikach naszego forum.

Ksiądz Tomasz Ś. z parafii w Jedlnie Pierwszym usłyszał zarzuty

Ksiądz Tomasz Ś. z parafii w Jedlnie Pierwszym usłyszał zarzut posiadania i wewnętrznego obrotu środkami odurzającymi.
Rejestracja: 2013
  • 1820 / 197 / 0

Podstawa przy podejrzeniu hipoglikemii (i czegokolwiek innego) to zrobienie badań, czy rzeczywiście ona występuje. Dopiero potem suplementacja, leki, narkotyki.
Rejestracja: 2017
  • 140 / 20 / 0

25 lutego 2018Kociak pisze:
Podstawa to porządne odżywianie i odpoczynek, sen. Ile godzin pracujesz na mrozie? Pracowałeś wcześniej?
Praktycznie cały czas, mam mały problem z odżywianiem bo pracuje w ruchu.
Rejestracja: 2009
  • 244 / 33 / 0

Bo pomyślałem, że może to być przemęczenie lub jakaś grypa Cię łapie. Też ostatnio zacząłem pracę, która wymaga dużo ruchu, to przez pierwsze dni myślałem, że padnę. Wydaje mi się, że to u Ciebie, to jest przemęczenie. Ale wiadomo, że to tylko takie moje gdybanie.

Ogólnie, to szukasz suplementów, rozumiem ;-) Ale podstawa, to odżywianie i wypoczynek. Jedz np. dużo jajek, do tego możesz dowalić magnez (polecam Aspargin - dobrze wchłanialny magnez z potasem) witaminę c, ewentualnie jakieś żelazo.

Generalnie, to powodzenia tam w tej pracy ;-) Dbaj o siebie a i z czasem się przyzwyczaisz i nie będzie to taka katorga.
Rejestracja: 2017
  • 98 / 12 / 0

Za czasów studenckich dorabiałem w równie parszywych warunkach (mróz, śnieg, lód, wszystkie kary). Dawałem sobie radę dzięki:

Termos z gorącą słodką herbatą (jeśli lubisz, warto dodawać śmietanki dla dodatkowego uzupełnienia w kalorie.)
Dużo wysokokalorycznego jedzenia. Mówisz, że masz problem z jedzeniem bo się ruszasz, wypróbuj np. żele energetyczne, które wyciskasz i z głowy na trochę. Ale tak jak inni powtarzają, odżywianie to absolutna podstawa przy pracy na mrozie, z prostego względu, że spalasz dużo więcej kalorii niż normalnie i ten brak trzeba uzupełnić, żeby funkcjonować jak trzeba. Polecam owsiankę z syropem klonowym, rodzynkami, orzechami (jako śniadanie potrzyma Cie bardzo długo). Do pracy bierz jakiś makaron z czymkolwiek: kurczak, brokuł, itp. Można zjeść nawet na zimno. To samo z ryżem.

Popatrz na himalaistów o których teraz tak głośno. Sam fakt, że przebywają non stop w zimnie już zwiększa ich zapotrzebowanie kaloryczne. U Ciebie może aż tak ekstremalnych warunków nie ma, ale bez ciągłego dostarczania organizmowi paliwa, szybko się wykończysz przy tej pracy.

I pamiętaj, żeby nie jeść słodyczy, bo to sprawę tylko pogorszy.
Posty: 6 Strona 1 z 1
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 814 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość