Co powiedzieć lekarzowi

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 642 Strona 62 z 65
Rejestracja: 2011
  • 1336 / 145 / 0


Widze, ze wiekszosc opiocpunow wchodzi na coraz wyższe poziomy. U mnie przynajmniej tak było. Najpierw nie wie sie jak zalatwic benzo czy trama, zalatwia rzadko i stara się nie wyjść na cpunow. Pozniej chodzi się do roznych lekarzy, szuka chorob i nie znajduje albo jak ja maja papiery na konkretne schorzenia i wchodzą na wyższy poziom i dostają oxy czy majke z czasem w PLB a ci co nie maja albo cpaja hel jak maja albo jak wola kupuja oxy/majke/DHC/fenta etc. od innych cpunow co maja więcej.

Co najśmieszniejsze stosowanie oxy jest: Leczenie bólu o nasileniu umiarkowanym do dużego. Leczenie objawowe II rzutu u pacjentów z idiopatycznym zespołem niespokojnych nóg o nasileniu od ciężkiego do bardzo ciężkiego, po wykazaniu nieskuteczności leczenia dopaminergicznego (preparat złożony z naloksonem).

Co do umiarkowanego bolu to wiele bolow jest umiarkowanych, nawet reki czy glowy :nuts: . Co do tego drugiego zastosowania oxy od jakiegos czasu nawet nie probujcie, od razu was wyczaja.

Natomiast czytając ulotke DHC już mamy: Silne bóle nowotworowe oraz bóle przewlekłe o innej etiologii.

To pierwsze to już zakaz dla 99% osob, to drugie niesprecyzowane.


Natomiast tramadol to jakby gorsze bole likwidowal niż oksykodon wg opisu:

Ostre i przewlekłe bóle pourazowe, pooperacyjne i w chorobach nowotworowych. W premedykacji, analgezji, położnictwie, w bólu wieńcowym. W opiece paliatywnej stosowany w leczeniu bólów ostrych i przewlekłych, również o komponencie neuropatycznej; jest analgetykiem opioidowym stosowanym na II szczeblu drabiny WHO w leczeniu bólów o umiarkowanym i dużym nasileniu.A, i nie probujcie podbijac do rodzinnych o majke czy oxy, ostatnio przekonalem sie, ze jednak niewielu lekarzy ma mozliwosc pisania tego typu lekow, jak chcial mi wypisac rodzinny oxy to nie wchodzilo mu w system to, sevredol rowniez. Nie klamal, bo pregabalina na początku mowil, ze tez mu nie wchodzi a po chwili mowi, ze jednak jest. Chociaz lekarka, która zastapila ta jak tamta zaczepiłem o oxy a nie miałem jeszcze papierów to powiedziała, ze bez papierów od specjalisty nie może wypisac. Mowie, ze na 100% niech pisze. Nie, bo to lek grubszego kalibru i zaświadczenie musi być. A mimo. ze zapisałem się do tej za tamta poszedłem do innego lekarza, a jedna wizyte można mieć jednego dnia, ona może mogla pisać jak tamta oxy i majke. W poradniach rehabilitacyjnych tez malo ktory lekarz ma druki RpW. Ogolnie malo lekarzy ma takie druki.

Jak myslicie? Jakie specjalnosci na pewno maja te druki oprocz anesto w PLB i onko? Neurolodzy i reumatolodzy? Ja mysle, ze wiekszosc z tych dwoch specjalnosci ma mozliwosc w przychodni pisac RpW, wiekszosc tez moze pisac je prywatnie.Chirurdzy? Watpie, ze maja wszyscy.
Rejestracja: 2015
  • 254 / 9 / 0


Każda przychodnia rodzinna ma druki rpw i jak życie pokazało każdy lekarz z tej przychodni może wypisać taki druk tylko tutaj jest pytanie czy będzie chciał go dla was wypełnić. Większość powie że nie i huj bo później z refundowane druku jest rozliczania lub kontrolowana w szybkim czasie przez NFZ. Gdy nalezalem do 1przychodni rodzinnej w Kielcach gdy lekarz pisał mi druk RP. W to wpisywał nr recepty w kartę pacjenta no i wjadomo jaki lek wpisał jaka dawka i ilość sztuk dodatkowo każdy z nich musiał wpisać się w zwykły zeszyt gdzie pisał datę numer druku RP. W i swoją pieczątkę z podpisem. Dlatego lekarze tak boją się pisać RP. W bo te recepty są bardzo skrupulatnie kontrolowane przez NFZ gdyż zazwyczaj dochodzi tu kosztowna refundacja leku. A jak dostaniecie na sto procent to w aptekach patrzą i nie wierzą dlaczego masz oksy albo maje bez refundacji jeżeli te leki są pisane zwykle w konkretnych schorzeniach gdzie jest do nich dopasowany stopień refundacji. Zaraz kurwy dzwonią do lekarza przychodni sprawdzać czy to nie lipa. Inaczej miałem tylko w przypadku Majki gdy refundacja mi nie przysługiwala ale recepty były z plb i dość znany lekarz anestezjolog w owym mieście więc problemu nie było.w takie gadanie lekarza że mu w system nie wchodzi nie wierzę zwyczajnie nie wiedział jak cie splawic bo co za problem wziąść długopis i wypełnić druk chyba że powiedziałby że nie ma czarnego wkładu bo a taki ma być na recepcję lub tam gdzie przyjmował nie mieli druków RP. W temat wyczerpany tak mysle

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Po 60-ciu latach WHO zmienia klasyfikację marihuany

WHO w końcu podało długo wyczekiwaną informacje o wyłączeniu marihuany z grupy IV czyli substancji niebezpiecznych. Jest to pierwsza taka zmiana w międzynarodowym prawie narkotykowym.
Rejestracja: 2010
  • 368 / 20 / 0


Wczoraj poprosiłem dentystkę o tramal.Wypisała mi 20x50mg.Dzisiaj z bólem zęba poleciałem do innego dentysty i też dał mi reckę na 10x100mg,ale w jego minie widziałem,że wie...Huj z tym.Jakos nie przepadam za Tramalem,ale jak była możliwość;)
Rejestracja: 2011
  • 1336 / 145 / 0


oxy77, na pewno w każdej, ale nie każdy lekarz ma te druki/numery recept do drukowanych recept. Nawet jakby recznie wypisal to musi mieć numery przypisane do siebie, ze zgadza się takie leki pisac, a nie każdy lekarz przecież takie ma przypisane. Będę w czwartek wiedział.
Rejestracja: 2015
  • 254 / 9 / 0


Numery są przypisane nie lekarzowi a zakładówi opieki zdrowotnej tak jak przychodnie prywatne gabinety itp i tu każdy lekarz pracujący w takim zakładzie może wypisać druk
Rejestracja: 2010
  • 368 / 20 / 0


Mam umówioną wizytę u psychuszki.Potrzebuję benzo w które to notorycznie się wpieprzam.Co mówić?Prawdę,że potrzebuję benzodiazepiny do jako takiej egzystencji,a nie chce mi się już motać na czarno lub brać RC.Raz już przy pomocy lekarza odstawiałem i nie wiem czy też wspominać o tej przygodzie.Ogólnie nie chodzi o jednorazowe wypisanie tylko o ciągły dostęp.
Temat o opio,ale to chyba dobty temat na tego typu pytanie.
Rejestracja: 2015
  • 254 / 9 / 0


Jeżeli to prywatna wizyta to mów otwarcie że potrzeba ci niewiem co tam bierzesz ale w zależności co chcesz mówisz alprox,
Zomiren, Clonazepamum, dormicum, sedam czy relanium w ilości 3op czy więcej ale na początku lepiej nie przeginac. Ja np to nie umawiam się na wizytę tylko szukam w necie psychiatry i dzwonie mówiąc że potrzebuję to i to raczej nikt nie odmówi i wtedy jadę sobie na konkretną godzinę po kwity place dziękuję. Jeśli szukasz stałej opcji to po pierwszej wizycie wyczujesz lekarza czy będzie chciał pisać czy nie. Nawet możesz zapytać czy nie będzie problemu jak przyjdziesz za jakiś czas
Rejestracja: 2010
  • 368 / 20 / 0


Problemem może być to,że jest to wizyta na nfz?No chociaż niech mi da z 2paczki rolek.Bo zajadam się teraz od 2tyg alprą i lorkiem i muszę miękko wylądować,a po tej ilości ciągów to mnie po kilku dniach łapie telepka.No,ale chyba masz rację,że do stałego dostępu to tylko prywatnie.
Rejestracja: 2017
  • 200 / 95 / 0


Nie lekarzowu prawde bo on.cie będzie leczyć i musi wiedzieć dobre informacje bo inaczej będzie leczyć na złe rzeczy A ja nie wi3m jak się Takie coś może zakończyć na pewno nieciekawe
Rejestracja: 2010
  • 368 / 20 / 0


Byłem u tego psychiatry na NFZ.Mówiłem otwarcie,że mam lęki,depresje i hujową sytuację życiową.Opowiadałem,że benzo wpieprzam już od dawna,ale mam dość załatwiania na czarno i rodzinny juz krzywo patrzy.Dostałem 3 paki alpry i 2paki rolek.Do tego kolejne recki do wykupienia z tym samym zestawem,ale dopiero na koniec miesiąca.Wypisał jeszcze SNRI.Zaznaczył jednak,że będziemy zmniejszać dawki.Pożyjemy,zobaczymy.
Posty: 642 Strona 62 z 65
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: guccilui i 1 gość