Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.
ODPOWIEDZ
Posty: 96 • Strona 6 z 10
  • 36 / / 0
A widzieliscie juz to: http://fakty.interia.pl/polska/news/nar ... ,1644751,3

Moze cos sie zmieni w tym chorym kraju :)
“(...) everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, major media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.”
― Michael Ellner
  • 23 / / 0
ten jaki zorientowany... od kilku miechów już o tej ustawie gadamy na forum, a ty żeś się ocknął na bezludnej wyspie i się nagle dowiedzialeś, że takie coś zrobili...
  • 475 / 4 / 0
Tylko wg opini dr prawa UJ Mateusza Klonowskiego, to te niby złagodzenie przepisów spowoduje, że... więcej ludzi trafi do więzienia! Obecnie co roku trafia do więzienia 9 tys ludzi, a gdy wejdzie ta ustawa, to będzie jeszcze więcej ludzi trafiało do więzień- ciekawe, co?

A co do tych konopi polskich. Cały czas ludzie tu piszą, że te konopie można palić w celach narkotycznych, tylko że trzeba więcej wypalić... Zgadzasz się z tym? Co? Wg tych ludzi, polskie konopie są tak samo niebezpieczne, oraz sugerują, że nie powinny być one legalne, oraz że powinien być zakaz ich siania! Zgadzasz się z tym? Mało tego! Oburzają się oni, że konopie mogą rosnąć w Polsce nawet jako chwast! Zgadzasz się z nimi? Jeżeli się z nimi zgadzasz, to moje gratulacje, jednak music to napisać wprost!

Natomiast jeżeli się z ich opiniami nie zgadzasz, to dlaczego polemizujesz ze mną, a nie znimi? Ja dobrze wiem o czym piszę. Pewne jest to, że o większości rzeczach nie wiem, bo skąd miałbym wiedzieć, co działo się dokładnie w każdym mieście i w każdej osadzie, jednak przeczytaj uważnie co napisałem- jakieś pojedyncze jednostkowe zdarzenie nie tworzą obrazu epoki, dlatego nawet gdyby ktoś w latach 70tych posiadał reklamówkę prawdziwej mj, oraz nawet gdyby ktoś gdzieś zasiał sobie prawdziwe konopie indyjskie, to jednak był by to przypadek tak jednostkowy i niecodzienny, że nie miało by to wpływu na obraz tamtych czasów.

Jednak w to zasianie konopi indyjskich w 70tym roku całkiem nie wierzę i kategorycznie twierdzę, że to jest fikcja. Zasianie poletka konopi indyjskich dało by ogrom nasion, przez co już po kilku latach w całej Polsce rosły by konopie indyjskie. Tym bardziej tak by było, że w latach 70tych nikt by na konopie mi zwracał uwagi, bo nikot by do głowy nie przyszło, że mogą to być inne konopie, niż te co sieją sąsiedzi! A przecież mj w Polsce została popularna i w miarę dostępna dopiero na przełomie lat 80tych i 90tych. Mój znajomy pierwszy raz nasiona konopi indyjskich zobaczył dopiero w 90tym roku! Na początku panowało przekonanie, że te prawdziwe konopie w Polsce wzrastają bardzo małe i nie wydają nasion, dlatego niby jego to jednorazowa impreza i znowu trzeba sprowadzić nowe nasiona z ciepłych krajów- tak wtedy myślano.

W latach 70tych prawdziwe narkotyki były nieomal niedostępne, a ich sporadyczne posiadanie było poprzez znajomych z zachodu. Np wydaleni z polski żydzi czasami przysłali jakiemuś dobremu znajomemu w paczce coś tam- głównie mj, a wtedy z całego miasta zbiegali się hipisi i z ogromną emocją cieszyli się z prawdziwych narkotyków. Często też robiono włam do aptek. Do aptek włamywano się aż do połowy lat 80tych.

Dziwne że pisanie prawdy, oraz korygowanie stereotypów powoduje oskarżanie. Ja bym się cieszył, gdyby mi ktoś chciał przekazać takie informacje. Temat dawno został zmieniony na inne tory, więc skąd te pretensje?

Dodano akapity dla czytelności -- 909 -- 25.11.2022
Fuzja postów -- 909 -- 25.11.2022

Pomyliłem nazwisko. Dr prawa UJ Mateusz Klinowski. Wpiszcie te nazwisko w duckduckgo to się dowiecie
  • 36 / / 0
oj, no przepraszam, ze urazilem, chodzilo mi o to ze prezydent podpisal. Ale moze faktycznie nie jestem zbytnio zorientowany, wiec zamilkne moze :)

pozdro
“(...) everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, major media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.”
― Michael Ellner
  • 1530 / 6 / 0
Fiesta pisze:
A co do tych konopi polskich. Cały czas ludzie tu piszą, że te konopie można palić w celach narkotycznych, tylko że trzeba więcej wypalić... Zgadzasz się z tym? Co? Wg tych ludzi, polskie konopie są tak samo niebezpieczne, oraz sugerują, że nie powinny być one legalne, oraz że powinien być zakaz ich siania! Zgadzasz się z tym? Mało tego! Oburzają się oni, że konopie mogą rosnąć w Polsce nawet jako chwast! Zgadzasz się z nimi? Jeżeli się z nimi zgadzasz, to moje gratulacje, jednak music to napisać wprost! Natomiast jeżeli się z ich opiniami nie zgadzasz, to dlaczego polemizujesz ze mną, a nie znimi?
Znajdź mi proszę w moich wypowiedziach to co pogrubiłem. Jak nie znajdziesz to proponuję zastanowić się czy czasem nie masz problemów w czytaniu ze zrozumieniem.
Chcesz narobić przypału to rób go sobie, a nie całej reszcie.
"Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną Dopiero gdy dany kraj zauważy że jego plony uległy zniszczeniu jego przemysł jest sparaliżowany jego siły zbrojne są niezdolne do działania zrozumie nagle że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa"
  • 475 / 4 / 0
To jest prawdą. Cały czas ty i inni tak piszecie. A jeżeli to wg ciebie jest nieprawda, to w czym ten przypał? Jak ty to napisałeś- nasrać do talerza? Jeżeli konopie polskie są bezpieczne i bez zawartość narkotyku, to niby czemu tak się ich boisz? Dlaczego tak protestujesz przeciw rośliną, które były jeszcze 10 lat temu siane w całej Polsce? Chcesz z Polski zrobić kraj totalitarny, co każdy krzak konopi- nawet tych bez zawartości narkotyku- to powinien być karany. Co do maku, to wykazałem, że ilości maku potrzebnego do narkotyzowania się są tak duże, że napewno mak hodowany na małych poletkach, a tym bardziej jako chwast, to wogóle nie ma znaczenia! Jednak ty znowu tu napiszesz swoje.
  • 1530 / 6 / 0
Czyli jednak nie potrafisz czytać tekstu ze zrozumieniem :-| Nie znalazłeś w moich wypowiedziach tego co pogrubiłem z bardzo prostej przyczyny - takich treści tam po prostu nie ma! Coś sobie ubzdurałeś i teraz ciągle się tego zaparcie trzymasz. Wysuwasz koncepcje głupich pomysłów co do rozsiewania konopi, a że jest to głupie i nie możesz się z tym pogodzić to wykładasz coś w moje usta czego nigdy nie powiedziałem, potem to obalasz jako oczywistą głupotę co dalej pozwala Ci trwać uparcie przy swoim. :huh:

:nuts:
"Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną Dopiero gdy dany kraj zauważy że jego plony uległy zniszczeniu jego przemysł jest sparaliżowany jego siły zbrojne są niezdolne do działania zrozumie nagle że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa"
  • 475 / 4 / 0
Piszesz tak cały czas.
Do tego były tu stosowane kłamstwa, były propagowane mylne wiadomości. Nie wiem dlaczego ty cały czas wymyślasz różne dziwactwa, aby tylko się sprzeciwić. Może ty to robisz pod wpływem stereotypu, że na każdy krzak maku i na każdy krzak konopi rzucą się dzieci i natychmiast oddadzą swoją duszę diabłu narkomani. Jakoś jeszcze 10 lat temu NA KAŻDYM OGRÓDKU działkowym rósł mak czy to zasiany, czy to jako chwast i jakoś nikt do więzienia nie szedł i nikt nie twierdził, że ktoś- twoje słowa- nasrał mu na talerz. Też coś pieprzyłes o strachu, że jak na twojej grządce wyrośnie taki krzak, to będziesz miał kłopoty. No to się zdziwisz- do teraz nieomal na KAŻDEJ DZIAŁCE rośnie Mak lekarski jako chwast, a ten temat zacząłem od opisu, jak to w parku w warszawie na głównej alei znalazłem przy koszu na śmieci pół metrowy krzaczek konopi. To jeżeli tak się boisz, to od razu wyjedź do iranu, arabi, albo korei, jednak nie gwarantuje ci, że i tam ci nie wyrosnie jakiś chwast. Jak się boisz, to siedz w domu, pij swój alkohol, a nie wtrącaj się.
  • 461 / 6 / 0
Fiesta
Fiesta pisze:
Idę kiedyś przez skwer w stolicy a tam przy koszu... mały, delikatny pęd konopi! To zakwitła wolność, swoboda i demokracja! Może dzieci karmiły gołębie i ziarenko konopi upadło na ziemię? A może palili tam ludzie trawkę i ziarenko im spadło? Wziąłem tą delikatną roślinę i zasuszyłem w domu, ale po kilku miesiącach się wystraszyłem i wyrzuciłem! Przecież za to idzie się siedzieć na wiele lat!
Szkoda, że nie zrobiłeś zdjęcia - było by naprawdę piękne. Tak jak napisałeś "To zakwitła wolność."

Była już taka akcja, prawdopodobnie od Wolnych Konopi (jeśli się nie mylę)
Jednak wnioskuję, że po takiej akcji na większą skalę nagonka na pestki jak i na palaczy była by jeszcze większa - ktoś to w końcu musi robić - Dzień Dobry! Dowodziki... musimy was przeszukać! Tym bardziej jeżeli mówimy o większych miastach typu Warszawa czy Poznań, w których już jest ciężko być palaczem...

Ale tak jak mówię, akcja ciekawa i inspirująca do działania.
BigUP!
Uwaga! Użytkownik elitesse nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1530 / 6 / 0
Fiesta pisze:
Piszesz tak cały czas.
Do tego były tu stosowane kłamstwa, były propagowane mylne wiadomości. Nie wiem dlaczego ty cały czas wymyślasz różne dziwactwa, aby tylko się sprzeciwić. Może ty to robisz pod wpływem stereotypu, że na każdy krzak maku i na każdy krzak konopi rzucą się dzieci i natychmiast oddadzą swoją duszę diabłu narkomani.
Ja po prostu potrafię przewidzieć co z tego Twojego pomysłu wyjdzie i właśnie to wyjdzie, a za tym przyjdą represje, które uderzą w groowshoopy. Myślisz, że władza, która nie ma pojęcia czym są narkotyki będzie się rozwodzić nad zwiększeniem kontroli nad pestkami biorąc pod uwagę co z nich wyrośnie? Mylisz się. Ta sama władza na zasadzie "bo tak" zdelegalizowała dream herb i kava kava jako dopalacze. Czy Ty to rozumiesz czy tylko udajesz? Te substancje były wypisane na etykietach mieszanek zioowych pomimo, że ich tam nie byo, a nawet jak były to nie one dawały taki efekt a syntetyczne kanabinole, którymi spryskano to siano.
"Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną Dopiero gdy dany kraj zauważy że jego plony uległy zniszczeniu jego przemysł jest sparaliżowany jego siły zbrojne są niezdolne do działania zrozumie nagle że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa"
ODPOWIEDZ
Posty: 96 • Strona 6 z 10
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.