Selegilina+Fluoksetyna+MDMA

Łączysz? Doradź!
patrz: Reguły działu i Spis treści

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Regulamin forum
 1. Staraj się określać połączenie jako pozytywne, bądź negatywne – bazując na doświadczeniu, uwzględniając czy miałeś dobry set&setting.
 2. Każda substancja się liczy, chyba że nie ogarniasz. Niewiadome ilości też należałoby podać.
 3. Nie doradzaj, jeśli to nie jest oczywiste. Łatwiej zapytać, aby dyskusja mogła nastać. To nie jest takie proste.
Posty: 9 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2011
 • 4 / 3 / 0

Jakiś czas temu na forum bluelight natrafiłem na ciekawy wątek związany z niwelacją neurotoksyczności Ecstasy za pomocą Selegiliny lub Fluoksetyny. Jak powszechnie wiadomo nie zaleca się stosowania jednocześnie żadnej z podanych przeze mnie substancji z powodu możliwości wystąpienia syndromu serotoninowego, wzrostu ciśnienia, psychozy, a w konsekwencji nawet śmierci. ALE:

1. Dowiedziono naukowo, że przyjmowanie Selegiliny w dawce nie przekraczającej 10mg dziennie powoduje, że działa ona jedynie jako selektywny inhibitor MAO-B (przy wyższych dawkach dziennych zmienia się w groźny dla miksów inhibitor MAO-A). Działanie selektywnego iMAO-B powoduje jedynie wzrost dopaminy (a nie serotoniny). W związku z tym uważa się, że zastosowanie Selegiliny w dawce 5mg dziennie można połączyć z leczeniem antydepresyjnym lekami trzeciej genaracji czyli SSRI - takimi jak np. Fluoksetyna (Prozac) w dawce 20mg dziennie. Cztery dolne linijki artykułu: http://www.biopsychiatry.com/selemort.htm

2. Okazuje się, że podobne interakcje występują między Selegiliną i MDMA. Nie dość, że spożycie obu substancji w (uwaga!) małych ilościach nie wiąże się z wystąpieniem syndromu serotoninowego, to dodatkowo iMAO-B zwiększa potencjał działania Ecstasy i wykazuje działanie neuroprotekcyjne, a w konsekwencji chroni mózg przed uszkodzeniami. Napisałem, że podane substancje powinno się spożywać w małych ilościach, bo samo przedawkowanie MDMA może prowadzić do syndromu serotoninowego.

3. Fluoksetyna także ma długotrwałe działanie neuroprotekcyjne, które niemal całkowicie hamuje neurodegenerację spowodowaną przez MDMA. http://www.mdma.net/protect/prozac.html

Czy ktoś miał styczność z podobnym miksem lub opisanymi przeze mnie połączeniami substancji?
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
 • 9 / / 0

Ja bym nie radził brać SSRI + MDMA.
MDMA nie jest toksyczna gdy jest używana z umiarem (czyli raz na jakiś czas).

Adam Nyk: polskie dzieciaki cierpią głównie na to, że nikt nie ma ochoty ich słuchać

– Przychodzą z uzależnieniem, po próbach samobójczych. Rodzice chcą, żeby od razu zająć się problemem. Są zdziwieni, gdy terapeuta najpierw próbuje się dowiedzieć, co w ogóle dzieje się z ich dzieckiem, oprócz tego, że ich dziecko sięga po dragi – mówi Adam Nyk, specjalista terapii uzależnień.

Medyczna marihuana za łapówkę. CBA udaremniło wprowadzenie produktu na rynek

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby chwilę po zawarciu przez nie porozumienia ws. „załatwienia” rejestracji produktu leczniczego. W zamian za łapówkę lek miał trafić na rynek – przekazał portalowi tvp.info Wydział Komunikacji Społecznej CBA.
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
 • 2497 / 29 / 0

na fluoksetynie MDMA raczej nie bedzie dzialac, na selegilinie dziala bardzo dobrze, chociaz niektorzy narzekali, wiec bywa roznie.
Rejestracja: 2006
 • 608 / 7 / 0

sok z czarnej porzeczki jest iMAO-B, chociaż na A też trochę działa. bardzo polecam rozciągnięte w czasie rozsądne ilości. na MDMA miałem okazje testować kilka ładnych lat temu, ale efektem był zupełny brak zejścia, potężne wizuale, działanie rozciągnięte o dodatkowe kilka godzin i tygodniowy afterglow :-D
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
 • 2497 / 29 / 0

inhibitor MAO B raczej specjalnie nie wydluzy dzialania MDMA, a juz nie sadze kompletnie, zeby o kilka godzin, bo MDMA nie jest metabolizowane przez monoaminooksydaze.
Z tego, co mi wiadomo ;)
Rejestracja: 2006
 • 608 / 7 / 0

teoria a praktyka ;-) spróbuj jak będziesz miał okazję, ja niestety jestem odcięty od emdeemów
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
 • 857 / 2 / 0

Probowalismy.
Rejestracja: 2006
 • 608 / 7 / 0

cokolwiek?
Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
 • 25 / / 0

jest sens zmniejszać dawki MDMA na selegilinie w dawce 10mg/dziennie? dawka 120mg byla dla mnie za slaba, ale 150 bylo w sam raz (nie bralem jeszcze MDMA na selegilinie)
Posty: 9 Strona 1 z 1
Wróć do „Miksy”
Na czacie siedzi 1481 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Hanclys1201 i 2 gości