Duza plantacja w foliaku

Moderator: Konopia

Posty: 5 Strona 1 z 1

Mp5

Rejestracja: 2006
  • 75 / 2 / 0

Załóżmy ze mamy hektarowa (100mx100m) łąkę. Dookoła zero sąsiadów a na granicach działki żywopłot. Czasem wpadnie ktoś na sąsiednie działki zobaczyć na małe drzewka ( jodełki ). Dojazd droga polna. Foliak ukryty wśród młodych brzóz za żywopłotem, w którym to foliaku folia nie jest przezroczysta. Od strony drogi foliak przysłania przyczepa kempingowa - długa hipisowska niemiecka rastamanka w kolorach niedających poznać co się świeci.
Powiedzmy ze tunel ma od 3 metrów do 3,5 metra wysokości- reszta jest do zmiany jeśli się chce (długość, szerokość)

DANE:

1)Proszę o zwrócenie uwagi na czynniki których nie wziąłem pod uwagę a są ważne

2) Nasiona i wszystkie inne aspekty są mi znane ponieważ wiele lat zajmowałem się outdoorami i indorami a teraz z braku miejscówki która bezpowrotnie przepadła i sytuacji rodzinnej jestem skłonny do takiej zmiany planu. Nigdy wcześniej nie oprawiałem w tunelach i nie miałem z tym styczności.

3) Wszelka ziemia w tunelu będzie jak na outdoorze wymieszana 50% substral osmocote i 50% istniejącą gleba. Taka mieszanka do 80 cm w głąb

4) Sadzonki z pod świetlówek wrzucam na tunel gdy maja około 3 tygodni

SZUKANE:

1) Jak duży powinien być foliak aby była możliwość wyciągnięcia z niego 10kg(zakładając 400g na krzak) (czy wysokość jest dobra i proszę o propozycje metrażu)

2) Nigdzie nie znalazłem w jakich rozstawach sadzić krzaki (metr na metr im wystarczy)

3) Czy będzie bardzo czuć zapach? (na outdoorach głownie Easy sativa ale ona nie śmierdzi) a tu mamy mała kubaturę a dużo roślin skumulowanych w jednym miejscu. Czy przy otwartych górnych oknach wentylacyjnych będzie mocno walić dookoła?

4) Zakładamy ze tunel jest robiony z drewna 5x5cm i pokrywany folia od strony zewnętrznej. Czytałem ze gdy rośliny dotykają foli (często gorącej od słońca) to obsychają i pleśnieją w miejscach styku. Czy sadzicie ze podwójna folia tzn na zewnątrz stelażu i druga wewnątrz możne ograniczyć ten proceder? Podwoja folie zakładamy tylko na ściany a nie na dach.
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2010 przez Mp5, łącznie zmieniany 2 razy.

Mp5

Rejestracja: 2006
  • 75 / 2 / 0

Dobra wiec przynajmniej prosze o pomoc w okresleniu podloza. Zawsze na out dobrze robilo sie w dolkach z ziemia a czy przy greenhouse lepiej jest uzyc donic? Donice na oucie szybko grzybialy, ziemia jakos ubywala, deszcz ja rozdrabnial, slonce suszylo brzegi donicy?, Co jednym slowem polecacie? wielka wymiana ziemi bedzie ok czy lepiej donice? Pozdrawiam

Zbudować lepszy statek do podróży wewnętrznej: Pytania o DMT

Andrew R. Gallimore jest neurobiologiem, chemikiem i farmakologiem zainteresowanym relacją pomiędzy substancjami psychodelicznymi, mózgiem, świadomością i strukturą rzeczywistości. Poniżej prezentujemy jego wywiad dla portalu Reset.me na temat roli DMT w procesie neurogenezy, neuroprotekcji i neuroewolucji.

USA. "Najmłodszy informator w historii" pozywa FBI o 100 mln dol.

Richard Wershe Jr., którego losy zainspirowały hollywoodzki film "Kokainowy Rick", oskarża agentów FBI o wykorzystanie go do tropienia przestępców, gdy był nastolatkiem.

rrx

Rejestracja: 2010
  • 133 / / 0

W doniczkach nie radze, wal je do ziemi, kiedys miałem pare roślin w ziemi i pare w donicach, mimo, że donice były dość spore rośliny znacznie gorzej w nich rosły niż bez donic, strasznie usychały liście ogólnie rośliny były bardzo rzadko zakrzaczone mimo to, że siostry z gruntu miały taka sama opieke xD, system korzeniowy najprawdopodobniej troche gnił.
Rejestracja: 2009
  • 272 / 4 / 0

Mam pytanko jaki rodzaj folii sie nada na takiego"foliaka"?

Aha para która skrapla sie na górze foliaka przepala liścia.
Nie licz na to że otrzymasz 400 g z kazdego krzaka na oucie... nawet jak kupisz femi nasionka
Rejestracja: 2007
  • 75 / / 0

ja myslalem ze 400 gram tylko na oucie albo w szklarni
Posty: 5 Strona 1 z 1
Wróć do „Uprawa w szklarni lub pod osłonami”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości