Fenyloetyloaminy: seria NBOMe - FAQ

Fenyloetyloaminy z przyłączonym farmakoforem N-benzylowym.
Więcej informacji: NBOMe w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Psychodeliki

Posty: 1 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2009
  • 1877 / 14 / 0


1. Czym są psychodeliki z serii NBOMe ?

Fenyloetyloaminy NBOMe są pochodnymi rodziny fenyloetyloamin (fenetylamin), różniącymi się cząsteczka metoksybenzylowa w podstawniku N (za strukturą aminy). Są to stosunkowo nowe substancje; w sieci dopiero co zaczynają się pojawiać informacje odnośnie niektórych związków, choć większość nadal pozostaje nieprzebadana, a co za tym idzie nie są znane długofalowe skutki zażywania tych substancji. Za ojca tych cząsteczek uważa się Ralpha Haima.
Choć po pierwszych testach na ludziach stwierdzono, iż mają one silne działanie adrenergiczne, więc osoby z wysokim ciśnieniem powinny zachować szczególną ostrożność. Wg raportów stwierdzono, że nie działają zbyt inwazyjne na ciało (bodyload, stymulacja) może to również świadczyć, że nie są silnie toksyczne jak np. bromo-dragonFLY .


2. Sposoby administracji


* podawane doustnie są prawie całkowicie nieaktywne .

* podawanie metodą doustną (ssane, pod język, koło dziąsła) jest OK, ale mogą być małe straty w materiale, które uciekają nam wraz z połknięta śliną.

* podawanie pod dziąsło jak dla mnie bardzo efektowna metoda podania zaraz obok wciągania, nie tracimy substancji ( prawie wszystko sie wchłania ) najlepiej blotter ( o ile substancje mamy w kartonie ) położyć w górnej części szczęki między policzkiem a dziąsłem.

* IV/IM - metoda niesprawdzana czeka na śmiałków, na pewno w tym wypadku dawkę trzeba obniżyć co najmniej o 50 % , radziłbym zachowanie ostrożności przy tak niskich dawkach!

* jeśli jesteście fanami sniffowania jest to najlepsza metoda administracji, pozostaje problem z odmierzeniem dawki ale można to spokojnie obejść bez specjalistycznego sprzętu .
Jeśli posiadamy substancje w blotterze należy go włożyć na jakiś czas do roztworu ze spirytusem, po jakimś czasie owy roztwór możemy nanieść na dowolnie wybrany przez nas podkład.
W wypadku gdy mamy proszek, robimy roztwór np. 100 mg w 100 ml / i w wypadku gdy wciągamy np 25C-NBOMe w 0,5 ml mamy 500 mcg tej substancji.

* dopochwowo , pod napletkowo lol %-D metody jak najbardziej skuteczne, wszystko działa. Czy mocniej? Tego nie wiem, nie próbowałem i nie mam zamiaru, pozostawię to hardcorowcom :)


3. Miksy


W związku, iż są to nowe substancje powinno się podejść do tego z wiedzą i ostrożnością, gdyż skutki mogą być opłakane. Można przypuszczać, że substancje takie, jak 25T-4-NBOMe lub 25T-7 NBOMe mogą byc inhibitorami monoaminoksydazy, tak jak ich siostry 2C-T-4, 2C-T-7. Miks fenyloetyloamin z iMAO zwłaszcza typu A może być śmiertelnie niebezpieczny.


4. Jaka dawka na pierwszy raz?


Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Zaczynając badania nad tego typu związkami powinno się zaczynać od najniższych dawek stopniowo je zwiększając do momentu, gdy dojdziemy do dawki aktywnej.
Większość osób nie ma możliwości odmierzenia ilości rzędu 1 mcg, dlatego polecam zaczynać od dawek 50-100 mcg , każda substancja z tej grupy ma podobne lub nieco inne dawkowanie, choć większość jest aktywna w dawkach poniżej 1 mg. Wyjątkiem może byc NBOMe-Mescaline i być może kilka innych związków z tej nowej grupy.


5.Interakcje

-W żadnym wypadku nie należy łączyć z inhibitorami MAO, ostatnio kilka osób zadało mi takie pytanie, NIE!

-opioidy (wkrótce)

-Alkohol etylowy. Stwierdzono skurcz naczyń krwionośnych, substancja była przyjęta na dość mocnym rauszu. Ewentualnie mogła to być wina wymęczonego organizmu, dalsze badania potwierdzą to, nie zauważono za to żadnych nieprzyjemności gdy alkohol został wypity pod koniec działania substancji.

-benzodiazepiny. Jak w przypadku większości psychodelików ,nie tylko fenetyloamin czy tryptamin, posiadanie benzodiazepin jest bardzo dobrym pomysłem ;] Zwłaszcza jak się komuś lekko ześwirzy albo zechce się po prostu usnąć. Należy pamiętać, że alkohol etylowy nasila działanie nasenne benzodiazepin i wypada ostrożnie postępować z tego rodzaju miskami.

-dekstrometorfan (kaszlodyn, dxm) jeszcze nie wiadomo. Ale już wkrótce będzie wszystko jasne ;]

Ostatnio pojawiła sie również informacja iż roztwór z lecytyną potęguje działanie tych substancji, teoretycznie ma to sens , w praktyce trzeba będzie sie przekonać ale najnowsze wpisy na bluelight sugerują iż jest to prawda i np dawka 100 mcg 25C-NBOMe wystarczy na +++.


--------
Poprawki
25.11.10r - drobna kosmetyka, interakcje: benzodiazepiny, alkohol
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2010 przez opak, łącznie zmieniany 1 raz.
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „x-NBxx”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości