Organiczne związki chemiczne oddziałujące na receptory kannabinoidowe w mózgu.
Więcej informacji: Kannabinoidy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 2078 • Strona 1 z 208
  • 1475 / 24 / 0
Występują w mieszankach ziołowych,najczęściej jest tam ich parę więc nie sposób stwierdzić jak działa konkretnie dany Kannaboid.Można te RC kupić w internecie,są bardzo ekonomiczne.

Temat poświęcony właśnie tym syntetycznym Kannaboidom ale nie Mieszanką ziołowym więc celowo założony właśnie w tym właśnie dziale,raczej starajmy się nie mówić o mieszankach ziołowych a najwyżej do nich porównywać .Może ktoś palił w formie czystej jakomś z tych substancji i potrafi coś więcej powiedzieć


Oto spis kannaboidów http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Cannabinoids

Na początek parę krótkich informacji o tych najpopularniejszych


JWH-018

Stworzona przez Doktora John W. Huffmana (Od jego inicjału pochodzi właśnie nazwa) bodajże w latach 70,kojarzona jest z serią Spice.Inne popularne kannaboidy z rodziny JWH to JWH-073 ,JWH-081, JWH200

Na tą chwile nielegalna jest w Niemczech,Austrii,Francji,Holandii
W Polsce będzie nielegalna od 8 Maja 2009


CP-47

Stworzona w latach 80 ,Występująca w takich mieszankach jak Spice i Sence
Nielegalna na tą chwile w Niemczech i Francji

HU-210

Stworzona w 1988r.,występuje w mn w Spice i Sence
Na tą chwile w Europie jest raczej wszędzie legalna
Wszystkie te substancje są prawdopodobnie nielegalne w krajach gdzie występuje prawo analogiczne

Zmieniono nazwę tematu z "JWH-018,CP-47,HU-210 i inne syntetyczne Kannaboidy" - PcP
Uwaga! Użytkownik zycie ponad wszystko nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 4022 / 353 / 947
Emce pisze:
prawo analogiczne
...do czego?
Mądraś/mądryś? Weź coś upichć! - Kuchnia [H]yperreala
Z głębokości uzależnienia swego wołający lub wołającym być chcący pomocnym? - Hyperreal [H]elp
  • 20 / / 0
Nieprzeczytany post autor: majkac »
Analogia, jedna z metod wnioskowania prawniczego - ustalenie konsekwencji prawnych faktu nie uregulowanego przez prawo (luka w prawie) na podstawie normy ustalającej konsekwencje prawne faktów podobnych pod "istotnymi względami" (analogia legis) albo na podstawie ogólnych zasad lub "wartości" przypisywanych prawu obowiązującemu (analogia iuris). W wielu państwach nie dopuszcza się analogii w prawie karnym.

U nas w Polsce nie ma takiego prawa.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2009 przez majkac, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik majkac nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1234 / 10 / 0
Nie róbcie offtopu na temat prawa. W tym temacie staramy się skupić na opisie badań nad syntetycznymi kanabinoidami :-)
Uwaga! Użytkownik MaciekB nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1 / / 0
fragment z wikipedii: . HU-210 stymuluje neurogenezę w rejonie hipokampu, jest to działanie odwrotne do alkoholu, heroiny, nikotyny i kokainy

czy to znaczy ze dziala pozytywnie na pamiec?
Uwaga! Użytkownik wujekandrzej nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 25 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Vimes »
"Opracowany przez przedsiębiorstwo farmaceutyczne Novartis nowy antagonista receptora kannabinoidów (CRA13) został zbadany w klinicznej fazie pierwszych badań pod względem bezpieczeństwa, tolerancji oraz farmakokinetyki na 69 zdrowych osobach.
CRA13 wiąże się zarówno z receptorem CB1, jak i CB2. 63 uczestników podzielono na 7 grup po 9 osób, którym każdorazowo podawano doustnie, rano, w stanie trzeźwości, jednokrotną dawkę o zwiększającej się zawartości kannabinoidu (1 do 80 mg) lub placebo, bez możliwości przyjęcia następnie śniadania. Aby zbadać oddziaływanie pokarmu, 6 kolejnych osób otrzymało 40 mg CRA13 w stanie trzeźwości, a następnie 2 tygodnie później ponownie, po bogatym w tłuszcze, wysokokalorycznym śniadaniu. Skutki uboczne przyjęcia CRA13 były podobne do wykazywanych po spożyciu THC lub Cannabis i zależne od przyjętej dawki. Maksymalne stężenie we krwi obserwowane było około 2 godziny po zażyciu, podobnie jak w przypadku wyników badań dotyczących doustnego przyjmowania THC. Podawanie kannabinoidu razem z posiłkiem powoduje podwójny wzrost biodostępności. Autorzy stwierdzili, że przyswajanie wielu substancji rozpuszczających się w tłuszczach jest wzmagane poprzez jednoczesne przyjmowanie bogatego w nie "

http://spliff.pl/index.php?option=com_c ... 2&Itemid=1

ktoś wie w jakich mieszankach się on znajduje (o ile w ogóle) albo ma jakieś więcej informacji na temat owego CRA13?
  • 1972 / 76 / 0
Powiedzcie mi ludziowie jak dawkowac JWH-018, tak sie sklada ze mam ok. 250mg ale nie wiem ile tego wpierdalac... Wstyd by bylo sie przekrecic od syntetycznego kanabinoidu.
The mind is the most dangerous weapon alive
Spin doctors operate behind enemy lines
Mind control, something you could potentially buy
The new holy war has arrived, you ready to DIE?
  • 835 / 6 / 0
Nieprzeczytany post autor: greenz »
kurwa zazdroszcze! masz tego w chuj, to co masz to jest dokladnie 100 dawek!! najlepiej bedzie jak rozpuscisz to w acetonie i nasaczysz roztworem 15g damiany
Uwaga! Użytkownik greenz nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1972 / 76 / 0
O kurwa, wiedzialem ze napewno male dawki sie bierze ale nie ze az tak male ;] Nie lepiej by bylo nasaczyc tym dobrego sqna? ;]
The mind is the most dangerous weapon alive
Spin doctors operate behind enemy lines
Mind control, something you could potentially buy
The new holy war has arrived, you ready to DIE?
  • 153 / 3 / 0
Nieprzeczytany post autor: Zdeblo »
ja miałem już przygodę z paleniem nasączonym JWH (tak, legenda miejska się sprawdziła) i powiem że palenie takie jest kurewsko mocne, ale łatwo się przepalić
"Pokonałem naziola! " :D
Hyperreal extra Woodstock team '09

CHWAŁA KOGO!

Godom po ślonsku, jym kwasa, kurza ziele, zajebiiiiiiiiiście sie bawia - jestem okej? :D
ODPOWIEDZ
Posty: 2078 • Strona 1 z 208
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.